Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozumiem że samsung przejął fabrykę AKG. Oznacza to że pozostały tylko klasyki i możemy się spodziewać gorszych konstrukcji AKG lub całkowite wycofanie z rynku?

http://www.audiofanatyk.pl/koniec-harman-zamyka-fabryke-akg-w-wiedniu-w-czerwcu-2017/

 

Szukam słuchawek wokółusznych takie które nie cisną i są naturalne z lekkim basem lecz nie mięsistym. Słuchawki zamknięte. Do wyjścia na zewnątrz. Z review na youtube często podaje przykłady słuchawek i ich modowania co przeważnie wymienia się pady i recabling. Będę wdzięczny o jakąkolwiek podpowiedź. Słuchawki posiadam różne akg 518 dj są ok jednak nie wokółuszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 00:03, marco-polo napisał:

 

Bo tanie od "markowego" producenta? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 po częściowym bas modzie w soundtrackach to jakiś kosmos :o :o :o 

Mam ciary... subbasik niesie się wybitnie w tej ogromnej przestrzeni, słuchawki sypią szczegółem... Sorry Oppo PM-3, ale tego nie umiecie ;) 

Oczywiście nie porównuję, bo to sprzęt o zupełnie innym przeznaczeniu repertuarowym. Nadal opposy w moim mniemaniu ogólnie są znacznie lepszymi słuchawkami w swojej kategorii.

Kiedy chcę zejść na ziemię, słuchać kulturalnie muzyki bez efekciarstwa, przed przetwornik odpowiednia kombinacja flizeliny i również jest miło, lecz dostojniej i naturalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te słuchawki by AKG dodawane do Note 8 bardzo podobają dzwiekowo, rzecz jasna nie na tipsach z zestawu, ale swoich. Powiem szczerze, że jest na tyle dobrze, że aż tak bardzo bym nie płakał, jak bym został tylko z nimi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adriano2510 napisał:

K701 po częściowym bas modzie w soundtrackach to jakiś kosmos :o :o :o 

Mam ciary... subbasik niesie się wybitnie w tej ogromnej przestrzeni, słuchawki sypią szczegółem... Sorry Oppo PM-3, ale tego nie umiecie ;) 

Oczywiście nie porównuję, bo to sprzęt o zupełnie innym przeznaczeniu repertuarowym. Nadal opposy w moim mniemaniu ogólnie są znacznie lepszymi słuchawkami w swojej kategorii.

Kiedy chcę zejść na ziemię, słuchać kulturalnie muzyki bez efekciarstwa, przed przetwornik odpowiednia kombinacja flizeliny i również jest miło, lecz dostojniej i naturalniej.

Mnie tam bez żadnych modów podobały się K701 super....są akuratnie wyważone. Choć sam przyznaję że K702 wolałem po bas modzie....ale już z K701 tego nie potrzebowałem...dziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Mnie tam bez żadnych modów podobały się K701 super....są akuratnie wyważone. Choć sam przyznaję że K702 wolałem po bas modzie....ale już z K701 tego nie potrzebowałem...dziwy.

Bez modów moim zdaniem K701/K702 są za mało uniwersalne. Potrafią zagrać wybitnie co niektóre utwory, głównie muzyka klasyczna. Mam różne kaprysy i wchodzę czasem w elektroniczne kawałki, trochę cięższe brzmienia, wtedy zaś doskwierała anemia. Taki delikatny bas mod, bez otwierania w całości, sprawia, że są elastyczne i odnajdują się w szerszym repertuarze. Póki co audiofilia nie pochłonęła mnie na tyle, żeby posiadać 10 różnych par wysokiej klasy słuchawek, by móc wybierać sobie w zależności od gatunku i nastroju ;) 

Z całej serii siedemset chyba Q701 są najbardziej kompletne i zrównoważone, ale różnica w cenie względem 701/702 nie jest uzasadniona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yenna napisał:

Mój problem z serią K7 to znalezienie jakiegoś następcy w rozsądnych pieniądzach. Już rok z K702 siedzę i chciałbym coś wyżej spróbować, ale a to scena, a to barwa nie taka. 

A mi nikt n ie wierzył w takie coś.

Następca to może za dużo powiedziane, ale od ponad miesiąca słucham jeśli chodzi o słuchawki na SR60. AKG nie miałem na głowie także już około miesiąca. Swoją drogą skoro nikt nie chce prawie nieużywanych poza godzinnym ich sprawdzeniem moich zapasowych K701 to chyba ich nie sprzedam, a za to te starsze jednak spróbuję zmodować żeby zobaczyć z czym to się je. I tak już wcześniej dziurę w srebrzystej krateczce zrobiłem przy próbie ich otworzenia więc jak zrobię następną to nic takiego się nie stanie.

 

"chciałbym coś wyżej spróbować". Dal mnie to już nie do końca wyżej, a w bok mimo znacznie wyższych cen. W końcu to tylko dwa małe glośniczki.

plastik pęka

 

Swoją drogą jak wy te kratki zdejmujecie? Już próbowałem wszystkim, ale tylko plastik pęka, a przekręcić się nie da. Może w fabryce zaczęli to przyklejać? Kolejną dziurę zrobiłem. Na necie chyba wszystkie filmiki o tym widziałem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ile było z tym szarpania... ja dwa cyrkle, kolce w otwory, jako, że to cyrkiel to jest za co złapać i szarpanie... chyba godzinę z nimi walczyłem, powstało kilka rysek, jak się cyrkiel omsknął, ale ogólnie prawie niewidoczne. Nie ma chyba sposobu, siłujesz się z nimi aż się otworzy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podawałem sposób, gumowa nakładka do wymiany żarówek ledowych w lampach. Żadnych ostrych narzędzi, łapiesz, przyciskasz i przekręcasz. Żadnego śladu nie zostawia.

 

Mysle, ze taka przyssawka do kafelek (np. na wieszak) też się sprawdzi, albo jakikolwiek kawał lekko wyprofilowanej gumy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem. Nie podoba mi się efekt zbytnio. Dźwięk jest  taki niespójny jakiś. Ten bas nie pasuje do reszty. Swoją drogą myślałem, że zmiana będzie większa czytając opisy. Ale wiadomo, że audiofile zawsze robią z igły widły.

Muszę te dziury zakleić tak jak były. Ale to za jakiś czas może coś mi się odwidzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafacio napisał:

Już zrobiłem. Nie podoba mi się efekt zbytnio. Dźwięk jest  taki niespójny jakiś. Ten bas nie pasuje do reszty. Swoją drogą myślałem, że zmiana będzie większa czytając opisy. Ale wiadomo, że audiofile zawsze robią z igły widły.

Muszę te dziury zakleić tak jak były. Ale to za jakiś czas może coś mi się odwidzi. 

Właśnie dlatego dozowałem bas, bo efekt całkowitego uwolnienia bas portu też mi się nie podobał. Bas zamulał, było go za dużo i właśnie brakowało tej spójności. Ja zakleiłem te otwory taśmą papierową, a w środku zrobiłem niewielką dziurkę cyrklem, może 2mm średnicy. Względem stocka dużo się nie zmieniło, bas nadal jest punktowy, ale subbas w końcu jest obecny, czyli to czego brakowało wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kuman napisał:

Ja wole K702 z basmodem, bez niego słuchawki są zbyt anemiczne, basmod dodaje dzwiekom odpowiedniej wagi i poprawia scenę. PO basmodzie ilosc basu to taki bas z hd600 

 

Co kto woli, chociaż ciężko mi wierzyć w większą scenę, chyba, że jako poprawę masz na myśli np. spójność (bo tej jako tako w AKG brakuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Yenna napisał:

 

Co kto woli, chociaż ciężko mi wierzyć w większą scenę, chyba, że jako poprawę masz na myśli np. spójność (bo tej jako tako w AKG brakuje).

 

Dokładnie - spójność dźwięków, poprzez odblokowany basport poszczególne dzwięki otrzymuja lepszą masę i lepsze rozmieszczenie w przestrzeni. Bez basmod wszystko jest strasznie na twarz.

W dniu 27.06.2018 o 10:52, Yenna napisał:

Mój problem z serią K7 to znalezienie jakiegoś następcy w rozsądnych pieniądzach. Już rok z K702 siedzę i chciałbym coś wyżej spróbować, ale a to scena, a to barwa nie taka. 

 

A próbowałeś r70x ? albo k712 pro ? shury 940/1440 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuman napisał:

Ja wole K702 z basmodem, bez niego słuchawki są zbyt anemiczne, basmod dodaje dzwiekom odpowiedniej wagi i poprawia scenę. PO basmodzie ilosc basu to taki bas z hd600 

Pewnie, akurat z K702 ten bas mod ma sens...słuchawki odżywają na średnicy i basie....miękną i stają się bardzo muzykalne.

W K701 nie ma sensu go robić, bas jest akuratny.

Tak samo w K712pro, po tym modzie słuchawki stają się za bardzo misiowate i tracą rozdzielczość, zapewne to samo z K7XX.

4 godziny temu, kuman napisał:

 

Dokładnie - spójność dźwięków, poprzez odblokowany basport poszczególne dzwięki otrzymuja lepszą masę i lepsze rozmieszczenie w przestrzeni. Bez basmod wszystko jest strasznie na twarz.

 

A próbowałeś r70x ? albo k712 pro ? shury 940/1440 ?

Jak coś lepiej w podobnym graniu to niestety dopiero HD800..powodzenia i to sporego...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności