Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

@Inszy Bo tak się kończy jak ktoś chce zamknąć w ramy coś, co wymyka się wszelkiemu szufladkowaniu i do tego same ramy nie do końca dają sie jasno określić i sprecyzować.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Inszy napisał:

Taa? To która jest słodsza?

Jeden producent, jeden typ werbla, trzy modele. Jak brzmią tak samo, to faktycznie podałem przykład bez sensu i pokornie przepraszam :)

 

Modele różnią się między sobą już odtwarzane z głośniczka w telefonie...i wszystkie brzmią z niego nienaturalnie, zaiste niezwykle pouczające to było i prowadzi do porażających wnioskow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Wybacz, ale to nie są niuanse, tylko wyraźna różnica w brzmieniu, która może wydatnie wpłynąć na odbiór utworu.

I nie ma czegoś takiego jak "naturalne brzmienie stopy". No, chyba że mi wskażesz, która jest właściwa, żebym już gaf nie popełniał w przyszłości (jeden utwór, żeby było mi łatwiej):

1) Oryginał https://www.youtube.com/watch?v=94bGzWyHbu0

2) Cover 1 https://www.youtube.com/watch?v=Oh_cSFFyk54

3) Cover 2 https://www.youtube.com/watch?v=199xpfLoD8Y

4) Cover 3 https://www.youtube.com/watch?v=VElxn13dn2E

 

A więc tak, oczywiście oryginał jest najbardziej "nienaturalny", co do cover-ów, to mikrofony mają różny poziom głośności ustawiony dla stopy, jednak każda z nich brzmi podobnie, a najlepiej niestety nie u ślicznej Meytal-ki ( :wub:), a u azjatki A-Yeon, swoją  drogą też niczego sobie dziołcha B).

 

Tak więc przykłady, które Inszy zalinkowałeś, nie wskazują na różnice w brzmieniu stopy, a jedynie na różny ich poziom rejestracji. Nawiązując do K701, to stopa brzmi w nich, jak bębenek zabawka, a przecież centrala, to kawał kotła jest ;).

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ,posłuchaj Neonlight Staxów, i więcej gitary nie zawracaj bo się już nudny robisz...:P

Jak się AKG nie podobają to po jakiego hu....a tu zaglądasz i robisz niepotrzebny młyn?

Wiesz lepiej od całego forum i git....żyj w swoim świecie i daj żyć innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Soundman1200 napisał:

Tak jak pisałem ,posłuchaj Neonlight Staxów, i więcej gitary nie zawracaj bo się już nudny robisz...:P

Jak się AKG nie podobają to po jakiego hu....a tu zaglądasz i robisz niepotrzebny młyn?

Wiesz lepiej od całego forum i git....żyj w swoim świecie i daj żyć innym...

Nie Ty jesteś od decydowania, czy mam gitarę zawracać, czy nie, nie podoba się, to zmień fanklub :P. Ja robię niepotrzebny młyn? Hah... sorry, że ja maluczki/świeżak, odważyłem się poruszyć niewygodny temat i ubodłem Waszą dumę forumową <_<:lol:.

 

Bez jaj, po to jest forum, żeby dyskutować o tematyce, która nas interesuje, a nie unikać śliskich tematów. Co to przepraszam Audiostereo, komuna zawitała,

czy jak? :huh:

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przychodzi gość bez pokory, popisuje się, co to wszystko wie w jednym palcu...to ja przepraszam...po co w takim razie dyskusja?

Może chwila refleksji nad sobą, i kto to mówi, wariat forumowy Soundman,koniec świata, by nie zaszkodziła?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakby próbować ustalić jakie brzmienie głosu ludzkiego jest wzorcem, referencją, najwłaściwsze . Czyli jaki rodzaj budowy krtani i strun głosowych jest tym "najlepszym". 

Swoją drogą takie HD 600 czy jeszcze lepiej HD 650 być może najwierniej dla mnie przekazuje nagrania koncertowe. Ale co z tego jak obie pary sprzedałem, a zatrzymałem q701..... He,he ( cyt.Soundman1200) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie szukają mięsa, a rozkoszują się różnorodnością faktur. Nie trafiłem jeszcze dociążonych słuchawek, które tak różnicowały by uderzenia stopy/werbla itp jak etymotic er4s. K701 są tego bliskie, t90 też. Ale żadne ze znanych mi audeze, AQNH, Sennheiser HD 600/650, a nawet er4xr nie dają mi tej informacji. W ilości coś się zaciera, rozmywa. I odnosząc się do "uniwersalnej prawdy" nawet to może być tischnerowską ****o prawdą, bo może być tak, że to JA słyszę więcej informacji w sprzętach chudych, podczas gdy reszta populacji odwrotnie. Kolejną rzeczą jest gust - jak coś się nam podoba, to odbieramy to jako naturalne. Dla mnie jazgot skrzypiec z t90 to czyste piękno, a większość znanych mi ludzi na t90 reaguje tak:

 

Do tego zawsze coś się odbywa kosztem czegoś. Dla mnie naprawdę udanymi słuchawkami są 668b. Bas mają jeden z najfajniejszych w ogóle. Góra też niczego sobie. Ale średnica jest zjadana przez większość słuchawek nawet z tej samej półki cenowej. W elektronice i bezwokalowym jazzie mi to nie przeszkadza. Ale tam gdzie jest wokal, nie mogę ich słuchać. 

HD 600 zaś średnicę mają super barwną ale reszta pasm jest słaba dla mnie. 

A teraz te beznadziejne K701 - wszystko mi w nich gra jak powinno, czasami tylko ilościowo można by pokusić się o więcej basu (uwaga zdradzam sekret) - 2, albo 3 suwaczki na equalizerze przesuwam w górę :) i już nic nie brakuje. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neonlight napisał:

A więc tak, oczywiście oryginał jest najbardziej "nienaturalny", co do cover-ów, to mikrofony mają różny poziom głośności ustawiony dla stopy, jednak każda z nich brzmi podobnie, a najlepiej niestety nie u ślicznej Meytal-ki ( :wub:), a u azjatki A-Yeon, swoją  drogą też niczego sobie dziołcha B).

 

Tak więc przykłady, które Inszy zalinkowałeś, nie wskazują na różnice w brzmieniu stopy, a jedynie na różny ich poziom rejestracji. Nawiązując do K701, to stopa brzmi w nich, jak bębenek zabawka, a przecież centrala, to kawał kotła jest ;).

 

 

Czym jest "poziom rejestracji"? Bo tu akurat nie chodzi o głośność, tylko o brzmienie.

Ale nieważne - już dowiedzieliśmy się, że najmniej o brzmieniu stopy wiedzą w studiu nagraniowym, bo jest najdalej od wujkowej. Teraz tylko znaleźć słuchawki, na których wszystkie cztery przykłady zagrają równie naturalnie co u A-Yeon i jesteśmy w domu :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Tak jak pisałem ,posłuchaj Neonlight Staxów, i więcej gitary nie zawracaj bo się już nudny robisz...:P

No akurat 009 słuchałem  i jeśli chodzi o bas (stopę) w takim sensie jak ma na myśli @neonlight to bym ich nie polecił.

Też doskonale rozumiem, że w K701 mu tego impaktu brakowało (o czym ja też gdzieś pisałem już z 1,5 roku temu).

Do stopy jakiej kolega oczekuje imo najlepiej jakieś dobrze napędzone orto i to nie takie z jednostronnymi magnesami (czyli odpadają np HiFimany HE4xx, HE400s, HE400i, HE560)

Za to niezłe będą np zmodowane T50rp, zmodowane HE400, HE500 i oczywiście seria LCD od Audeze.

Wśród dynamików fajnie "kopią" Nighthawki, ale niestety reszta przekazu mocno zmulona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przysłu****e się tej dyskusji od początku i nasuwa mi się tylko jedno: Zacznijcie słuchać muzyki na sprzęcie, a nie sprzętu na muzyce. Słuchając sprzętu na muzyce dyskredytujecie swoje hobby, sprowadzacie Muzyke do technicznych niuansów. Odnoszę wrażenie ze niektórzy z was zakładają słuchawki tylko po to aby wyłapać niedociągnięcia słuchawek, wzmacniacza, DAc'a... zżymać się i stresować. A czy Hobby nie powinno dawać przyjemności i satysfakcji? ;) :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się porównać moje odczucia co do słuchanej muzyki. Dodatkowo nie zawsze ze sobę parametry wzmacniacza,słuchawek czy DAC-a gra ze sobą jak w związku małżeńskim. Jest to zależne od doboru różnych parametrów. Niektórzy też zachwalają swoje ulubione marki a inne depczą. Nikomu to nie służy. Wykłady pod tytułem Jana Miodka to jak najbardziej przejrzyste takie co otwierają oczy na pewne aspekty. Niektóre wypowiedzi tutaj to jak : Ty lubisz kobiety zgrabne a inny kobiety przy sobie". Polemika polega na tym żeby tak jak na stronie audiofanatyk podzielić się spostrzeżeniami.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rezystor napisał:

Ale co z tego jak obie pary sprzedałem, a zatrzymałem q701.....

Q701 grają trochę naturalniej niż k701, a Twoje są jeszcze zrekablowane i mają otwarte basporty....he, he (cyt. Soundman1200)

1 godzinę temu, Bialy_Wilk napisał:

Panowie przysłu****e się tej dyskusji od początku i nasuwa mi się tylko jedno: Zacznijcie słuchać muzyki na sprzęcie, a nie sprzętu na muzyce. Słuchając sprzętu na muzyce dyskredytujecie swoje hobby, sprowadzacie Muzyke do technicznych niuansów. Odnoszę wrażenie ze niektórzy z was zakładają słuchawki tylko po to aby wyłapać niedociągnięcia słuchawek, wzmacniacza, DAc'a... zżymać się i stresować. A czy Hobby nie powinno dawać przyjemności i satysfakcji? ;) :D

Ja dodałbym jeszcze, że Ala ma kota i można się przecież bawić bez alkoholu.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bialy_Wilk napisał:

Panowie przysłu****e się tej dyskusji od początku i nasuwa mi się tylko jedno: Zacznijcie słuchać muzyki na sprzęcie, a nie sprzętu na muzyce. Słuchając sprzętu na muzyce dyskredytujecie swoje hobby, sprowadzacie Muzyke do technicznych niuansów. Odnoszę wrażenie ze niektórzy z was zakładają słuchawki tylko po to aby wyłapać niedociągnięcia słuchawek, wzmacniacza, DAc'a... zżymać się i stresować. A czy Hobby nie powinno dawać przyjemności i satysfakcji? ;) :D

 

Jakiej muzyki? Przecież każdy z nas ma tylko po jednym samplerze chesky records do testowania sprzętu :blink:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakbyś spytał czym się nie różnią :D Akg K72 dla mnie nieudane i dobrze, że jest o nich cicho. Przy cenach wielu modeli superluxów/takstarów nie widzę dla nich zastosowania, może jakaś muzyka jazzowa ale i tu widzę lepsze modele. HyperX miałem i mi się nie spodobały, ale są lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stock K701 super w klasyce, ale okazały się trochę za mało uniwersalne w innych gatunkach. Otworzyłem basporty to bas okazał się zbyt przytłaczający, stracił wiele na szybkości, średnica sprawia wrażenie chudszej, nie tworzyła całości z dołem pasma. Tak źle i tak niedobrze.  

 

Teraz przedstawię subiektywnie idealną konfigurację: 

Przed przetwornik poszły dwie warstwy flizelinowych wkładek z otworami w środku(materiał 40g/m2). Oryginalne gąbki można od razu wywalić, tylko szkodzą. Bas porty otworzone ALE zaklejone w 4/5 taśmą papierową. Zostawiłem tylko minimalny otwór. Ważne tu jest jakim materiałem zaklejone. Np taśma izolacyjna przyniosła negatywne skutki, bas okazał się zbyt twardy, wynaturzony, a średnica nadmiernie odchudzona. Taśma papierowa jest idealna.

EFEKT: pasmo równiutkie, górki na wyższej średnicy zniwelowane flizeliną. Sama góra jest bardzo dobra, dlatego wkładki w kształcie o-ringów, żeby jej nie gasić niepotrzebnie. Bas nadal szybki, ale uzupełniłem go subbasem i całościowo nieco nabrał masy dzięki tym minimalnym otworom. Nie buczy jak po całkowitym otwarciu bas portów, a ma wykop, lecz nie jest taki kartonowy jak to ma miejsce w stocku. Średnica nasycona i w końcu tworzy jedność z resztą pasma. Wkładki przed driverem nie sprawiły, aby dźwięk się spowolnił, ani ten "mini basmod" nie sprawił, że zamulają. Są żwawe, ale w końcu naturalne. Wygląda na to, że osiągnąłem w ten sposób złoty środek, uniwersalność i przyjemność z odsłuchów. 

Teraz tylko cieszyć się muzyką ;) 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się bierze tak niska cena nowych i używanych AKG M220 ? czy one się czymś różnią od wersji PRO ?

Może to półka niżej niż dobrze mi znane K612 ?

Pytam ponieważ dawno czytałem tu takie zachwyty nad tym modelem, a tu nagle ich cena weryfikuje raczej niższą klasę niż seria K6xx/K7xx.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aro91 napisał:

Skąd się bierze tak niska cena nowych i używanych AKG M220 ? czy one się czymś różnią od wersji PRO ?

Może to półka niżej niż dobrze mi znane K612 ?

Pytam ponieważ dawno czytałem tu takie zachwyty nad tym modelem, a tu nagle ich cena weryfikuje raczej niższą klasę niż seria K6xx/K7xx.

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-m220-pro/

I wszystko na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aro91 napisał:

Skąd się bierze tak niska cena nowych i używanych AKG M220 ? czy one się czymś różnią od wersji PRO ?

Może to półka niżej niż dobrze mi znane K612 ?

Pytam ponieważ dawno czytałem tu takie zachwyty nad tym modelem, a tu nagle ich cena weryfikuje raczej niższą klasę niż seria K6xx/K7xx.

 

 

Niska cena bierze się stad, że one są tanie - $50 ~ ok. 200 zł.

 

Są pozycjonowane niżej niż K612, to oczywiste, co nie zmienia faktu, że sam wolałbym słuchać M220 niż K612.

 

Dopiero seria K7 daje wyraźny skok, ale cena jest odpowiednio wyższa.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności