Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, NoWoR napisał:

A jeśli chodzi o dzwięk? Są jakieś różnice?

 

Nie wiem, nie miałem obu w tym samym czasie. Jeśli nawet to niewielkie. Ponoć MK2 mają więcej basu ale dla mnie z pamięci wcale nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonlight, bezedura ;) dwojki sa lepiej dociazone, przez co graja pelniej i tyle. Co kto lubi...

 

Edit. Po zakupie 2 jakis czas jeszcze w domu 1 mialem. Potem pojechaly do mojego taty.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG550 mk2?....najmniej basowe ,zamknięte słuchawki co słuchałem...porażka  w tym temacie..

Scenowo jedne z najlepszych ever w zamkniętych ale...no wiadomo bez  basu nie ma nic...lipa i moje wielkie rozczarowanie...

K701 rozje....ły je basem ,wgniotły w glebę,bezlitośnie....moje wielkie rozczarowanie i pretensja do AKG by tak zamknięte słuchawki skrzywdzić...

Wielki żal...z basem jak należy..byłyby w mojej 3 -ce najlepszych zamkniętych...tak to tylko ciekawostka...

Dla kierownika produkcji trzeba się wybrać z mocnym beysbolem by solidnie wytłumaczyć wady...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, 550mk2, basu jak na lekarstwo. 712 to są basowe potwory przy nich...

 

No i 612 posłuchałem znowu... zapamiętałem je "troszkę" inaczej, dużo lepiej - a teraz wydawały mi się jasne i strasznie chude, właśnie na wzór 550. Nadal 712 uważam za najbardziej "normalne". I ludzie piszą, że Staxy basu nie mają, a potem słucham takich 612, 550 i zachodzę w głowę skąd to mylne przeświadczenie.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2018 o 04:57, brunnerius napisał:

Neonlight, bezedura ;) dwojki sa lepiej dociazone, przez co graja pelniej i tyle. Co kto lubi...

 

Edit. Po zakupie 2 jakis czas jeszcze w domu 1 mialem. Potem pojechaly do mojego taty.

W swoim czasie byłem w posiadaniu K551, K550 MK1 i MK2, i uwierz mi wiem, co słyszałem, nie tylko ja ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK1 mają więcej basu od MK2... hmmmm... ok, każdy ma prawo do swojego zdania ;)

Że w MK2 jest basu na lekarstwo? @Soundman1200 chłopie, co Ty gadasz ;) że K701 mają go więcej... Kuniec świata :D

@Karmazynowy no w porównaniu do 712 to pełna zgoda ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam 701, znam za to bliźniacze 702, które mają ponoć więcej basu od 701 (?) i nie powiedziałbym, żeby 702 miały więcej basu od 550 w którejkolwiek wersji. Tak czy siak, wszystko to szkieletory. :) W 550 żeby wyciągnąć bas trzeba baaaaardzo mocno starać się o seala, bez niego jest pusto na basie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W k550 odczułem najsłabszy bas ever w słuchawkach jakie słyszałem,miałem...gdyby był taki choć jak w K701, chyba zostałyby moimi ulubionymi zamkniętymi obok DT150, w kategorii cena /możliwości. A tak niestety K701 to przy nich potwory basowe...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla was K701 to szkieletory to już wiem skąd to umiłowanie do audeze i innych takich wynalazków. Jeszcze meze mi się przypomniało ze swoim karykaturalnym dźwiękiem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK2 mają więcej basu niż "jedynka". 

Nie nosicie czasem okularów, że twierdzicie, że nie mają w ogóle basu? Bo wystarczy, że nie będą dobrze leżeć na uszach i jest jakiś wyciek (dla mnie ogromna wada, przez którą zwróciłem słuchawki), to wtedy faktycznie można powiedzieć, iż są bezbasowe... bo wszystko kompletnie ucieka.

Nie, żeby tam było basu w nadmiarze, bo są skromne, do np. K712 Pro startu nie mają.

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2018 o 16:42, Karmazynowy napisał:

W 550 żeby wyciągnąć bas trzeba baaaaardzo mocno starać się o seala, bez niego jest pusto na basie.

Ten pan ma rację. 

Dodam tylko, że IMO jeszcze źródło odpowiednio musi być dobrane do K550. Najlepiej ciepłe, gęste, kluchowate wręcz. Najfajniej K550 MKI mi grały np. z FiiO X3 I, lubiłem to połączenie m.in. za niepowtarzalny klimat przy słuchaniu Louisa Armstronga. Po podłączeniu do starej Yamahy CR-620 też niesamowicie nabierały basu.

Ale to i tak nigdy nie będą słuchawki dla basolubów.

Na neutralnym źródle wypadają nieciekawie. Lubiłem je kiedyś, ale w porównaniu z Listen na Pioneerze było chudo, bezbasowo, sucho i brakowało nasycenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qjin napisał:

MK2 mają więcej basu niż "jedynka". 

Nie nosicie czasem okularów, że twierdzicie, że nie mają w ogóle basu? Bo wystarczy, że nie będą dobrze leżeć na uszach i jest jakiś wyciek (dla mnie ogromna wada, przez którą zwróciłem słuchawki), to wtedy faktycznie można powiedzieć, iż są bezbasowe... bo wszystko kompletnie ucieka.

Nie, żeby tam było basu w nadmiarze, bo są skromne, do np. K712 Pro startu nie mają.

 

NIe noszę okularów.

 

A z sealem przerabiałem K550 wszystkie historie, łącznie z wpychaniem gąbkowych krążków pod piankę w padach. Wtedy grały najlepiej.

W każdym razie może tak się przyzwyczaiłem do Etherów już, a i do 712, że dla mnie 550 i 612 są w tej chwili niesłuchalne, po prostu są za jasne i za szkieletowe. Kluchowate, ciepłe, basowe źródło na pewno im pomoże. Tylko po co, jak można po prostu kupić "poprawne" słuchawki, w których nie trzeba się bawić w dobieranie źródeł, wypychanie padów czy wymienianie kabla. Ten etap zabaw mam już za sobą. :) 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gorionn napisał:

Jak K612 mogą być jednocześnie szkieletowe i kluchowate? 

 

Dodałem kropkę, teraz ma to więcej sensu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie K550 MK1 miały bas, ale ten niski. Wyższego basu odpowiedzialnego za dociążenie było mało i dlatego mogły wydawać się chude, szkieletowe. Ogólnie miały więcej basu niż np. DT880 Ed250. K550 MK2 niestety nie słuchałem.

 

Co do porównań ilości basu i rozbieżności w opiniach w K550 MK1 i MK2 to nie jest czasem tak, że MK1 miały niski bas, a MK2 mają więcej wyższego? Bo do tego można dojść po opisach. Dlatego ciężko określić obiektywnie ilość basu. Mam to samo porównując K240 Monitor z DT880. K240 niby ciemnawe, nawet trochę zmulone, ale niskiego basu brak. Zakładając po nich DT880 stopę słychać wyraźniej bo niższego basu jest więcej i nie przysłania go buła na wyższym basie. Choć ogólnie 880-tki odbieram jako sporo jaśniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herman - potwierdzam, 550 MK2 mają więcej powyżej tak gdzieś 125-200Hz. Za to subbas już tak nie wibruje względem moich k551. Coś za coś. Mając dostęp do obu modeli, zostałem z k551 (tylko moje są motane przez Perula, więc nieco więcej basu mają od serii). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji posłuchać K550, ale jak maja bardzo zbliżony dół pasma do K702 to jak na moje wymagania jest dosyć chudo.

A K612 nie licze aby kiedyś byly zbyt jasne lub jasne, zawsze ilość wysokich mi pasowała na różnych źródłach, chyba że ktos je podlaczy pod bardziej skrajne źródło czy słaba integre która iskrzy

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desperacko szukałem budżetowego AMPa do swoich K701, który brzmi ciepło, łagodnie. Rozwiązanie problemu doszlifowania sygnatury jest chyba łatwiejsze niż myślałem :D

Wystarczyło wywalić oryginalną gąbkę sprzed przetwornika i włożyłem 3 warstwy materiału płótnopodobnego, dokładniej zrobiłem krążki z otworami w środku. Słuchawki nie do poznania. Złagodniały, wyraźnie się dociążyły, ociepliły, midbas obecny jak najbardziej. Najwyższa góra nie została ucięta dzięki otworom w materiale, a nawet stała się równiejsza. Co ciekawe szybkość dźwięku wcale jakoś mocno nie ucierpiała. Na ten moment nie wyłapałem większych strat, a nawet jeśli są to warte są tak zmienionej barwy. Obejdzie się nawet bez bas-moda. 

Z ciekawości zamówiłem sobie tę wielce chwaloną flizelinę krawiecką, tylko nwm czy dobra. Bez kleju o gramaturze 40 g/m2.

 

Dzięki Audiofanatyk za pomysł z modem ;) 

 

 

 

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, brunnerius napisał:

Nie da Ci ojciec, nie da Ci matka, nie da Ci tego nawet sąsiadka, nawet fizelina nie da Ci tego co Twoim słuchawkom da trochę prądu dobrego :D 

 

Eee tam B1 wcale taki słaby nie jest ;) 

Już mówiłem, że znam je lepiej wysterowane niż z Aune, ale nie ma biedy. Póki co królik chyba dogoniony, ale pewnie jeszcze będę nie raz coś tam modował. W takiej odsłonie wyżej je cenię od K712. Pewnie Q701 mogłyby mi się podobać po zabawie z tymi wkładkami, ale różnica w cenie jest nieuzasadniona. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego nie pisać, ale będąc szczerym, muszę to z siebie wyrzucić ;). Otóż K701, to słuchawki niekompletne, graja tak chudo i beznamiętnie, że głowa mała. Do ostrego rock-a kompletnie się nie nadają, ba.. nawet w soft rockowych kawałkach nie dają rady, audiofilskie realizacje jazzowe i pochodne... słabo, klasyka... równie słabo. Być może bardzo gęstym i solidnie dociążonym torem, dałoby się jakoś załagodzić niedomagania K701-ek, ale szału i tak nie będzie, do tego ta perlistość, ta sztuczna słodycz.. nie wiem, jak to dokładnie określić, po prostu one nie mają nic wspólnego z naturalnym dźwiękiem. A gadanie, że mają wykop na basie, to jakieś bzdury, co nie miara, sorry Chłopaki -_-.

 

Odnośnie toru Korg DS-DAC100m, to zdecydowanie nie jest dobry kompan K701, gdyż absolutnie nie daje on rady, tym bardzo wymagającym słuchawkom. To jest sprzęt typowo portable, ewentualnie do łatwych słuchawek pełnowymiarowych. Nawet ifi nano iDSD BL, który również jest sprzętem raczej przenośnym, zagrał dźwiękiem dojrzalszym i nieco lepiej poprowadził K701-ki, co dalej nie zmienia faktu, że takie popierdółki się kompletnie nie nadają do tego typu słuchawek.

 

Wszystko, co powyżej, to tylko moja osobista opinia, nie chciałem nikogo urazić, ani burzyć czyjegoś światopoglądu, tudzież czerpania przyjemności z posiadanych zabawek ;).

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności