Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Name44 napisał:

Kolejny raz stane w obronie K812 bo czytajac Twoj opis tych sluchawek nigdy bym ich nie kupil. Na szczescie w moim torze zaden z opisywanych przez Ciebie defektow u mnie nie wystepuje. Sluchalem podobnych sluchawek do wymienianych przez Ciebie i jak dla mnie to Eleary brzeczaly. Grado 1000 kompletnie mi nie podeszly zreszta jak cala oferta Grado. 

K812 i srebro to raczej pomylka, hybryda takze. Tylko miedz robi im dobrze za to dobry IC na srebrze to juz zupelnie inna bajka?

Ja niczego nie kupuję po czyichkolwiek opisach. Co najwyżej idę tego posłuchać i potem na spokojnie podejmuję decyzję.

Co do brzęczenia jeszcze - ono jest delikatne i na jednej częstotliwości. Wykres impedancji potwierdza, że tam jest rezonans, więc żaden sprzęt towarzyszący tego nie usunie. Po prostu nie zwracasz na to uwagi, albo Ci nie przeszkadza. Mi przeszkadza każdy stały element w brzmieniu systemu, stąd te słuchawki dla mnie się nie nadają. W sumie nie wiem, czemu Grado PS1000 miałyby nie podejść, przecież to nie jest diametralnie inne granie od K812. Te ostatnie to taka ostrzejsza i bardziej ściśnięta prezentacja z tej samej beczki. Bas tylko lepiej schodzi i jest ogólnie bardziej ogarnięty w AKG, nie ma natomiast tego podmuchu na wybrzmieniu jak PS1000, ale to jest właściwie specjalność tych ostatnich i nie kojarzę innych słuchawek, na których tak wybrzmiewa bas.

Interkonektów na srebrze nie używam, bo mam system słuchawkowy bez lamp i nie potrzebuję niczego odbarwiać srebrem. Używam tylko niewielkich ilości srebrzonych drutów we wzmacniaczach słuchawkowych mając pełną świadomość, jaki efekt uzyskuję w ten sposób. Na IC od kilku lat siedzi u mnie miedź wzbogacana złotem. Srebrne interkonekty miałem dawno temu i moja fascynacja nimi trwała kilka tygodni, po czym zaczęło mi coś nie pasować i skończyła się ta przygoda. W systemie głośnikowym kolegi potwierdziły się moje obserwacje, że dźwięk ulega wyjałowieniu w sensie nasycenia barw oraz pewnemu wygładzeniu. Ja wiem, że to nie argument i kable na srebrze mogą zagrać różnie, ale to samo tyczy się miedzi. :) 

Idąc dalej - za 1/4 ceny AKG kupiłem Beyerdynamiki T90, które są łatwo rozbieralne, więc i modyfikowalne, a rozdzielczość mają nie gorszą od K812. Do tego nie wiadomo jakim cudem takie T90 grają swoje w systemie, gdzie zagra parę innych modeli słuchawek co najmniej poprawnie, w tym niskoomowych lub magnetostatycznych o zupełnie innym balansie tonalnym. Przy Grado PS1000 miałem podobnie. Z K812 mam wrażenie, że jakbym je ogarnął torem, to sporo modeli słuchawek grało by w nim ciemno i mdło z przewalonym pogłosem, bo to jest IMHO właściwy kierunek dla ich zapędów dźwiękowych, gdzie pogłos przy okazji dodałby poczucia przestrzeni.

graphCompare.php?graphType=-1&graphID[0]

Edytowane przez majkel
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testuje z Opusem.

 

Pałąk ściąga mi z głowy te K812,  kolejne niezbyt wygodne słuchawki.

 

Cóż po pierwszych minutach jestem rozczarowany, brzmią gorzej od K712O.o

 

Od wyższej średnicy w górę jest faktycznie dziwny nalot, przez co góra brzmi jak z pod koca i jest bardzo chropowata i zanieczyszczona.

 

Kurde nie tego się spodziewałem jak na flagowe słuchawki, teraz wcale się nie dziwę negatywnym komentarzom.

 

Już te DT1990 podobają mi się bardziej. Jak dobrze że to @FIREGON je wtedy kupił na aukcji bo bym się ostro wkurzył. Dawno nie słuchałem takich potworków.

 

Nie wytrzymałem i odpaliłem swoją stacjonarkę (po 2tyg!) i jest lepiej, prawdą jest to że dobrze skalują się w górę.

 

Znikł praktycznie cały ten nalot na sopranie, teraz mogę ich z przyjemnością słuchać. Ale i tak Eleary podobają mi się bardziej.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/18/2018 o 21:41, vonBaron napisał:

Od wyższej średnicy w górę jest faktycznie dziwny nalot, przez co góra brzmi jak z pod koca i jest bardzo chropowata i zanieczyszczona.

 

 

Czy są znacznie cieplejsze od 7-setek? Bo wydają się bardziej bić po midbasie i wyciągają więcej dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no do K812 to już trzeba dobrego toru by pokazały klasę,mają świetny planarno/dynamiczny bas.

Ale że na górę narzekać to dziwne, góra akurat bardzo dobra w K812 to ich największa dla mnie zaleta, przed Elearami to one chyba były najbliżej tego co Staxy potrafią.

K812 są lekko ciepłe, ale to studyjne słuchawki, raczej bezosobowe i beznamiętne granie, neutralne.

Wolę sto razy od nich moje K701...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 o 18:26, marudnik napisał:

 

Czy są znacznie cieplejsze od 7-setek? Bo wydają się bardziej bić po midbasie i wyciągają więcej dołu.

Nie są jaśniejsze, są takie dziwne;)

Dobrze że w ciemno ich nie kupiłem...

Ja znowu wolę K712, coś ewidentnie AKG nie pykło a jeszcze jest droższy model zamknięty K872 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://stereolife.pl/archiwum/newsy-lista/newsy-sprzetowe-lista/3446-akg-k550-mkiii

 

czy to faktycznie nowy model czy tylko chęć ponownej sprzedaży starego modelu II w cenie 1000 zł ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem kilka dni temu okazję potestować pady od K712pro na swoich K701, nawet mogłem kupić.

Jednak o ile w K712 sprawdzają się te pady idealnie to już zupełnie mi nie podeszły w K701, jak zmienia się cały przekaz dźwiękowy po wymianie.

Zrobiły z K701 słuchawki niemal zamknięte, scena zmalała, koniec z bezkresem, ciemniej, wokal się oddalił, męski głos dociążył aż za bardzo.

Zalety to lepszy, mocniejszy bas, ogólne dociążenie przekazu...

Jednak te kilka zalet to za mało by mnie przekonać do takiego przekazu, firmowe pady to jednak mistrzostwo świata.

Co ciekawe pady od K712 są równej grubości, niestety też płytsze od tych z K701, ucho potrafiło mi dotknąć siateczki.

Wygoda padów od K701 też dla mnie lepsza, misiek przyjemnie dotyka skóry, nie denerwuje...:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NoWoR napisał:

Czy może ktoś z was robił tzw bass mod w k701/k702?  A dokładniej wymieniał wkładki akustyczne na inne i czy uzyskał jakieś konkretne zmiany w dzwięku? 

Pan Jakub na pewno testował. Tu masz opisy, co się zmieniało w dźwięku:

http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NoWoR napisał:

Dziękuje kolego:) 

A ktoś z Was robił taki mod?

Ja robiłem w K702, polega na odklejeniu takiej zaślepki z gumopodobnego tworzywa.

By się do niej dostać potrzeba 5 minut, dwóch igieł lub coś w tym stylu oraz małego śrubokręta.

Spora poprawa w ilości basu ale za to kosztem zmiękczenia całości przekazu, coś za coś.

Czy warto nie wiem, z K702 czułem taką potrzebę, bo tam ciut za mało basu miałem, po modzie już było ok.

Co ciekawe K701 grają na starcie jak te K702 modowane, nie trzeba nic cudować, i to jest to!:P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rafacio napisał:

Ale po co?

Ciut bassu mi brakuje, może temu chce spróbować czy warto ale ogólnie słuchawki mi bardzo odpowiadają.

 

33 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Ja robiłem w K702, polega na odklejeniu takiej zaślepki z gumopodobnego tworzywa.

By się do niej dostać potrzeba 5 minut, dwóch igieł lub coś w tym stylu oraz małego śrubokręta.

Spora poprawa w ilości basu ale za to kosztem zmiękczenia całości przekazu, coś za coś.

Czy warto nie wiem, z K702 czułem taką potrzebę, bo tam ciut za mało basu miałem, po modzie już było ok.

Co ciekawe K701 grają na starcie jak te K702 modowane, nie trzeba nic cudować, i to jest to!:P

 

 

No właśnie ciut...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ja robiłem w K702, polega na odklejeniu takiej zaślepki z gumopodobnego tworzywa.

By się do niej dostać potrzeba 5 minut, dwóch igieł lub coś w tym stylu oraz małego śrubokręta.

Spora poprawa w ilości basu ale za to kosztem zmiękczenia całości przekazu, coś za coś.

Czy warto nie wiem, z K702 czułem taką potrzebę, bo tam ciut za mało basu miałem, po modzie już było ok.

Co ciekawe K701 grają na starcie jak te K702 modowane, nie trzeba nic cudować, i to jest to!:P

 

 

A to jest odwracalne jak coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NoWoR napisał:

Ciut bassu mi brakuje, może temu chce spróbować czy warto ale ogólnie słuchawki mi bardzo odpowiadają.

 

No właśnie ciut...

 

No to jak brakuje ciut tego basu to jak najbardziej polecam ten modzik, 5 minut roboty a efekt wyraźnie słyszalny na plus, zawsze można go cofnąć też łatwo.

Ściągawka filmowa:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności