Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Compton napisał:

Bo som za słabe. Nawet bardzo!

Metal i K701 to nieporozumienie na skalę międzyczasową i międzynarodową.

Do plumkania świergotów ptaków w tle, podczas czytania wciągającej lektury, są  jak najbardziej OK, bo nie angażują.

Fajna przestrzeń.

A co powiesz jak mi jakiś artysta do metalu podał T90? :D to jest dopiero nieporozumienie, Twoim tokiem rozumowania to na skale międzygalaktyczną :D

 

K701 w szybkim thrashu spoko, ale do czegoś ciężkiego zdecydowanie lepiej pasowały dt990 którym masy nie brakowało bo bas "gra pierwsze skrzypce" ...

Edytowane przez retter
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, retter napisał:

A co powiesz jak mi jakiś artysta do metalu podał T90? :D to jest dopiero nieporozumienie, Twoim tokiem rozumowania to na skale międzygalaktyczną :D

K701 w szybkim trashu spoko, ale do czegoś ciężkiego zdecydowanie lepiej pasowały dt990 którym masy nie brakowało bo bas "gra pierwsze skrzypce" ...

K701 dla nie są spoko jedynie do świrgotów ptaków.

Już od nich wolę HD650, bezpośrednio porównywanych, którymi  zresztą gardzę w świecie słuchawek.

O K701 wolę się nie wypowiadać, w dedykowanym m.in im dziale.

 

Może, za parę lat jak stracę słuch, zacznę je doceniać. Albo jak znajdę inne chobby, jak na przykład fotografia (!), i to co będzie mi plumkać w tle,  będzie dla mnie tak znaczące jak marka używanej żarówki w pokoju dziennym.

Póki co, wolę słuchawki o znacznie wyższym SQ i wcale nie dużo droższe, jak na przykład X2. :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Compton napisał:

Bo som za słabe. Nawet bardzo!

Metal i K701 to nieporozumienie na skalę międzyczasową i międzynarodową.

Do plumkania świergotów ptaków w tle, podczas czytania wciągającej lektury, są  jak najbardziej OK, bo nie angażują.

Fajna przestrzeń.

 

Tak, od biedy jeszcze można posłuchać na nich cykania świerszczy. I jeszcze ewentualnie muchy na początku "High Hopes", :P

Nie no, na serio, słowo "angażujące" w przypadku słuchawek nie ma żadnego znaczenia tak jak różne "wyrafinowania" itp. Albo inaczej, ma dla każdego inne znaczenie. Dla mnie K701 są jednymi z najbardziej angażujących słuchawek, jakie miałem. W takiej muzyce jak ja słucham (głównie rock progresywny) wypadają po prostu rewelacyjnie, a niedostatki basy nie mają wielkiego znaczenia. Poza tym przez lata słuchałem na Staxach (i to niestety modelach z niższej półki), więc nauczyłem się wybaczać problemy z basem, o ile dźwięk ma inne zalety.

 

Natomiast dt990 (mam taki stary model, 600 Om), to jest granie skrajami pasma, ale ten bas ma takie uderzenie i potęgę, że aż się chce podczas słuchania skakać i machać długimi włosami (o ile ktoś ma) jak na koncercie. Oczywiście szanuję, jeśli ktoś woli słuchać metalu na plumkających K712, albo słuchać zmysłowych damskich wokali na piłujących uszy dt990 :P Można i tak. Każdy ma inny gust :P

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kuba_622 napisał:

Dla mnie K701 są jednymi z najbardziej angażujących słuchawek, jakie miałem. W takiej muzyce jak ja słucham (głównie rock progresywny) wypadają po prostu rewelacyjnie, a niedostatki basy nie mają wielkiego znaczenia.

Postaram się zrozumieć.., a tym czasem spadam z tego wątku. :)

I nie zapraszam Was do innych, np. planarnych. :lol:

Bo tak se można srać w gniazdo w nieskończoność ...

Edytowane przez Compton
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Compton napisał:

Postaram się zrozumieć.., a tym czasem spadam z tego wątku. :)

I nie zapraszam Was do innych, np. planarnych. :lol:

Bo tak se można srać w gniazdo w niskonczoność ...

 

W pełni cię rozumiem! Miałem chyba 3 razy okazję posłuchać słuchawek planarnych. Zarówno jakiś podobno legendarnych rupieci chyba Yamahy jak i nowych HiFiman i jakby to powiedzieć... nie wpadłem w zachwyt ;) Raczej nie moja bajka, choć HiFiman to jeszcze bym mógł sobie sprawić, jako powiedzmy słuchawki uzupełniające, gdyby kosztowały o 1 zero taniej i nie były takie trudne do napędzenia. Bo legendarne to niestety grały jak popsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale po co je odkręcałeś, przecież do moda wystarczy kapselki zdjąć, odkleić kółeczka i po robocie, no jak odkręcałeś to dokręć z czuciem ale w sumie, obawiam się, że to chyba nie wina śrubek.

 

Ktoś? Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, brunnerius napisał:

Ale po co je odkręcałeś, przecież do moda wystarczy kapselki zdjąć, odkleić kółeczka i po robocie, no jak odkręcałeś to dokręć z czuciem ale w sumie, obawiam się, że to chyba nie wina śrubek.

 

Ktoś? Coś?

 

Trzeba odkręcić śrubki przecież. :huh: Po zdjęciu gridów mamy sytuację jak niżej na zdjęciu:

q701_bassportmod_02.jpg

Źródło: audiofanatyk.pl

 

Osobiście nie spotkałem się z taką sytuacją, jaka jest opisywana - "chrobotanie". Może jakiś paproch, albo włos na membranie siedzi?

Rozumiem, że było sprawdzane to na różnych utworach i za każdym razem się powtarza?

Edytowane przez snuffdbko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba śrubek odkręcać, wystarczy długi ,szeroki na końcu ale ostry szpikulec, nim podważamy gumki delikatnie , da się  bez problemu.;)

Potem pinceta i po problemie...

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Do klubu mogę się zapisać z K518. Teraz szukam czegoś docelowego. W czasie poszukiwań trafiłem na K550 MKIII.

AKG K-550 MKIII

 Wiecie coś na ich temat? Czy oprócz odłączanego kabla wprowadzili zmiany w brzmieniu?

Źródełko: https://www.thomann.de/pl/akg_k_550_mkiii.htm?ref=search_rslt_k550_423339_0

P.S.

Ale mam refleks :) Było kilka stron temu.

Edytowane przez kpiekos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Nie trzeba śrubek odkręcać, wystarczy długi ,szeroki na końcu ale ostry szpikulec, nim podważamy gumki delikatnie , da się  bez problemu.;)

Potem pinceta i po problemie...

O to to to i wcale nie trzeba rak chirurga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już w pokoju gumowych rękawiczek to jutro sie dostane do środka

Cytuj

Nie trzeba śrubek odkręcać, wystarczy długi ,szeroki na końcu ale ostry szpikulec, nim podważamy gumki delikatnie , da się  bez problemu.;)

Potem pinceta i po problemie...

No wolałem to odkręcić by mieć dużo więcej miejsca na odklejenie bas portów

Gdy jest niższy na większej głośności bas słychać jak tam śrubka drga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszukiwania dobiegły końca. Po wielodniowym czytaniu recenzji i opisów pojechałem na odsłuchy chcąc utwierdzić się w wyborze K712 PRO lub K612 PRO. Zaskakująco po odsłuchach na polu boju zostały K550 MKII i K702. Ostatecznie wybrałem K702. Zaskoczony byłem, że nie brakuje mi w nich basu :o

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie brakuje w nich basu. Po prostu większość innych produktów nowszych ma ten bas podbity i to spaczyło uszy fanów dobrego brzmienia, którzy teraz karykaturę dobrego brzmienia opiewają jako hi-end. Hi-end oznacza chyba koniec hi-fi czyli wiernego brzmienia.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one nie mają za mało basu, tylko praktycznie nie mają niskiego basu. I to jest ich główna wada, bo np. kontrabasu nie są w stanie w realistyczny sposób odtworzyć.

 

Poza tym nie ma czegoś takiego jak referencyjna ilość basu :D Posłuchajcie sobie jak ktoś gra na perkusji w garażu metr od Was, a potem jak gra w dużej sali a Wy stoicie daleko. K7xx mają właśnie symulować taką dużą salę. Robią to z powiedzmy średnim skutkiem jeśli chodzi o realizm, ale w sposób przyjemny i ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności