Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niezbyt mile wspominam swoje K812...oczekiwania były spore, niby spełnione ale...

Po za tym że za małe na moją głowę, niezbyt muzykalne....wolałbym jednak K702/K712...o wiele ciekawsze granie.

Mała scena i ciemny przekaz....baardzo detaliczne oraz dobry bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Hej. Jesteś w stanie to porównać do czegoś z mojej stopki? Ja nie miałem okazji K812 słyszeć nawet przez chwilę, a z opisów wynika, że to chyba może być coś dla mnie. 

 

Witam, jedynie miałbym porównanie do K701 ale słuchałem ich bardzo dawno temu. Zdecydowanie granie o wiele klas wyżej niż popularne modele AKG. W bezpośrednim porównaniu na moim torze pokonały kilka innych modeli. Także droższych w tym K872.

Ogólnie, niezwykle wciągające brzmienie, intymne. Bardzo bardzo czyste granie, raczej ciepłe brzmienie bez ostrości na górze. Zaznaczam - to wszystko w moim torze. Nie wiem jak na inncy zestawieniach, podobno bywa krzykliwe. Lampa im służy :-)

Narazie spokojnie się wygrzewają, wkrótce nowy kabel.

 

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

niezbyt muzykalne...

Nieprawda :-)

 

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Mała scena i ciemny przekaz....

Kompletnie się z tym nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak te K812 odebrałem na Rapture + Audiolab Mdac...

Rapture przecież bardzo analogowo gra, lampowiec na pewno robi dobrą robotę z tymi 812...

Za to za wygląd i użyte materiały 10/10 ode mnie,są piękne...

Chyba jedne z najładniejszych słuchawek co miałem....

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aro91 napisał:

Po czym mogę rozpoznać jaka bym posiadał wersję K702 bo czytałem że są chyba 2  ( jedne miały większą scenę od drugich)

przy zakupię wolał bym wiedzieć co kupuję :P

 

A skąd takie informacje o różnicy w dźwięku? Z tego co mi wiadomo, z czasem K702 różniły się tylko miejscem produkcji i zmianą pałąka (bez wypustek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak jak wyżej, poza różnicą miejsca produkcji oraz tych wypustek ,scenowo raczej to samo będzie...

Ja polecam te bez wypustek , te nowsze...wygodniejsze. A jak basu będzie brakować łatwo odblokować bas porty, 5 minut roboty.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopałem te info o 2 wersjach

Cytuj

K702 vs K702 65th - te drugie = kolory, inna opaska bez wybrzuszeń, limitowana edycja bodajże 3k sztuk, pady memory foam, bardziej dopełnione i nieco bardziej basowe brzmienie, zauważalnie wyższa cena,

Czyli wersja bez wypustek to wyłącznie K702 65th ?

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Klasa wyżej granie od K702...

Albo dwie ;) a tak na serio to tak jest. K712 to na prawdę bardzo dobre słuchawki. W komisie chyba nawet jedna para wisi. 

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem od Kuropa K702 i K712, na spokojnie cały weekend słuchałem, K712 zostały

Wnioski są takie, że dla mnie K712 są we wszystkim lepsze, scena może nie taka obszerna jak w K702 ale za to lepiej poukładana i z lepszą separacją, co kto lubi.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine, mocne, przede wszystkim mocne, Aune B1 im nie dało rady dopiero na Magni rozwinęły skrzydła, "grają" z dziurki C10 ale takie "jest ok ale to nie to" tyle w kwestii zapotrzebowania na moc. I tam bajki że jak se dodasz jakieś tam omy, podzielisz przez decybele i pomnożysz przez populację kornika w Puszczy to wychodzi, że poprawnie powinny zagrać z każdej dziurki to ekchm, już dawno minąłem "efekt placebo" one potrzebują mocy.

Co do charakteru źródła, z C10 po LO grają przepięknie, od klasyki przez jazz po heavy metal i pochodne ;) C10 jest raczej neutralny. Głosy chodzą, że niektórym K712 grają ciepławo, ja bym to na źródło zwalił. Dasz im ciepłe źródło to raczej bas będzie dominował, dasz zimne to zagrają jak K702, dasz neutralne lub co najwyżej delikatne "u" i masz audionirvanę za niewielką kasę. Nie miałem X1S ale się sporo o nim naczytałem, mogłoby to Aune stanowić dla K712 dobrego kompana, ale to z analizy opisów grania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności