Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

" A to włosie nie jest za sztywne? I nie za duże? Jakbym chciał wyczyścić zakamarki. :P "

Nie jest za sztywne, tylko moja końcówka pochodzi z zamierzchłych czasów kiedy Rainbow to był Rainbow. Mam nawet podejrzenie, że włosie jest naturalne.

Podpinam pod odkurzacz i wszystkie sprzęty audio-elektro-video-dapowo-wzmacniaczowo-gramofonowo-kolumnowe tym czyszczę Nawet membrany od głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście http://mysphere.at/   ?

To projekt dwóch dawnych pracowników AKG,

 

The roots of MySphere 3.1 go back to the legendary flagship headphone K 1000 of AKG, introduced to the market in 1989. Two outstanding acoustic engineers are associated with the history of the K 1000: Helmut Ryback, who developed the AKG K 240 DF, at that time reference headphone for many radio stations, and Heinz Renner, leading in concept and development of the K 1000, together with Helmut Ryback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yenna - nie bardzo bym chciał wystąpienia jakichkolwiek innych efektów poza tymi które reprezentują słuchawki oryginalne.

Jednak nie uśmiecha mi się wymiana padów co pół roku.

Póki co po przeczytaniu kilku wątków zdecydowałem się również przez wzgląd na możliwość noszenia okularów w trakcie odsłuchów (przy komputerze)

na pady welurowe.

Wszędzie (poza aliexpress) jest cena około 90 zł, natomiast na allegro niby oryginalne (mam taką nadzieję) sprzedaje ktoś za niespełna 50 zł.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiemy jako tą mityczną muzykalność. A i ze sceną u nich nieco gorzej niż w K240 Studio (seria 6). Co nie zmienia faktu, że to świetne słuchawki w normalnej cenie. Chodziło mi o to, że to świetne słuchawki, a cena normalna, a nie, że świetne w  jakimś tam przedziale cenowym.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale scenowo może ciut lepsze K701/702..ale już detalem i wyrazistością ,pozycjonowaniem na scenie K712pro biją tańsze modele...co kto lubi...

Jak dla mnie K712pro klasę lepsze granie od K701/702...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K712 PRO bardziej wyraziste? Właśnie dlatego wolałem bardziej K702. W cenie K712 PRO wolałbym już mieć np. K702 do lekkiego grania i do "młucenia" np. Beyery DT150. A jak komuś brakuje funu i chce mieć tylko najbardziej sceniczne K701 / K702 to zawsze można odblokować bass-porty.

Ogólnie w tej serii AKG najbardziej przeszkadzał mi brak niskiego basu, stąd się pozbyłem ich, ale scenicznie prima sort!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ja też uwielbiam K702 z otwartym bas portem...wtedy jest ok nawet w Trance,basik niczego sobie...

Bez modu są super wyraziste ,naprężony przekaz,ciut za bardzo nawet, po modzie jakby inne słuchawki...bliska średnica...

K712pro już mają dalszą ciut średnicę, co można odebrać negatywnie ale za to wyrazistość i detal...huh, aż mnie uszy kłuły...choć bez sybilacji.

Poziom słuchawek za 2tys wzwyż...wyrazistość i detal pierwsza klasa, czuć klasę przekazu...pewnie zasługa głównie padów,pamięciowych.

W k702 aż takiej klasy przekazu nie czułem, ale że są bardziej muzykalne...to prawda...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednocześnie K702 i K7xx. Przekładałem pady pamięciowe do K702. Troche zmniejsza to scenę i minimalnie poprawia zejście basu. Jak komuś zależy na basie to już lepiej kupić K7xx lub K712 niż się bawić w zamianę padów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności