Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, pattom napisał:

 

A gdzie ja takie coś mogę zrobić ?

Ja mogę zrobić, ale pewnie i inne osoby zajmujące się DIY http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-słuchawek-i-inne-diy-lista-osób/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko...przyszły do mnie AKG K 280 Parabolic ale jest   ale ! DSC_2540.thumb.JPG.b3fb35184898ccf8a9bfb64a461ffa34.JPG

Ten piankowy o-oring się rozpadł ale to nic..w środku dookoła przetworników jeszcze jedna rozpadająca się pianka ale to nic :)  .  Interesuje mnie co to za materiał, który przykrywa te 5 dziur w korpusie słuchawki..między driverami a pianką.  Mam go rozerwanego i czym go zastąpić?   

Sprawa rozwiązana.

Edytowane przez blejtram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, Saiya-jin napisał:

K712 z większą ilością środka, nieco większą ilością basu i minimalnie mniejszą ilością góry, ale przy takiej samej rozdzielczości to...? Nieistniejący króliczek? :)

K702 po bas modzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TL;DR NA KOŃCU

Siemka, mam pytanie związane z torem audio przy AKG K550. Ostatnio testowałem je z kilkoma źródłami (nie najwyższej klasy) i uświadomiłem sobie, że moje połączenie z DACiem Calyx Coffee, mimo, że podoba mi się najbardziej, jest ułomne w niektórych aspektach. To będzie długi post, niestety nie potrafię się streszczać. Zaczynamy:


1. Połączenie PC->WireWorld Ultraviolet-> Calyx Coffee (siedzę na takiej konfiguracji 3 lata, mój faworyt):
Co mi się podoba:
Bardzo, bardzo dobra średnica, wokal, gitary akustyczne, chórki, brzmi to najlepiej z wymienionych konfiguracji, jest jakoś tak muzykalnie, czuć, że utwór stanowi całość. Dodatkowo najlepsza przestrzenność, nie wiem czy to jest jasne granie, ale na pewno jest funowe i takie, nie wiem, "płynne", gładkie. Nie potrafię tego ubrać w słowa, ale w moim odczuciu to brzmienie jest najprzyjemniejsze, głównie przez świetną średnicę która współgra z resztą pasma. 
Co mi się nie podoba:

Ogólnie to połączenie strasznie kuleje jeżeli chodzi o niskie tony. I szlag trafia separację z tego powodu (tak mi się wydaje). Bębny, gitary elektryczne (takie rockowe, które nadają utworom ciemne tło), one zwyczajnie zlewają się w całość, kiedy utwór zawiera dużo różnych instrumentów. Ciemnego tła przy gitarach praktycznie nie ma, ogólnie dół brzmi dosyć twardo i średnio przyjemnie, chaos. 

Podsumowanie: Świetna średnica, najlepsza z wymienionych przestrzenność i scena. Słaby dół i kiepska separacja, chaos przy dynamicznych utworach.

2. Połączenie PC -> AIM SC808 ( 2xLME49720NA/NOPB 1xLM4562NA)
Tej konfiguracji próbowałem niedawno, będąc ciekaw, jak wychwalany AIM wypadnie na tle mojego Calyxa. I AIM przegrał, chociaż ma swoje zalety.
Co jest dobre:

Dół pasma jest dużo lepszy i lepsza jest też separacja. W tym połączeniu pojawia się ciemne tło przy rockowych utworach. Odróżnianie poszczególnych instrumentów staje się prostsze, dźwięki nie zlewają się tak bardzo w całość przy dynamicznych utworach jak ma to miesjce przy Calyxie... Aleeee
Co jest złe:

Dźwięk jest zupełnie płaski. Nie czuć przestrzenności. Wokale są bliżej ucha, nie brzmią już tak gładko i muzykalnie jak na Calyxie, sprawiają wrażenie bardziej oschłych i takich nijakich. Po głowie dostaje też góra pasma, która staje się bardziej przymulona. Ogólnie jest to brzmienie sporo ciemniejsze od tego na Calyxie i zupełnie nie czuć przestrzenności, wokale "są", ale to już nie to samo. Przy elektronice i rockowych kawałkach jest lepiej niż na Calyxie, ale ja nie kupuję tego brzmienia ze względu na powyższe wady. 

 

3. Laptop->HDMI->Denon AVR-X2200W(Ampli kina domowego)

Tą konfiguracje określiłbym jako coś pomiędzy powyższymi dwoma.  Zasadniczo, co jest dobre, to znowu dół pasma jest lepszy niż na Calyxie. I lepsza jest separacja. W tym połączeniu jest też przestrzennie, ale daleko temu do sceny jaką mam w pierwszym zestawie. Ogólnie brzmienie jest "poprawne", separacja "dobra", żadne z pasm nie wydaje się być faworyzowane, ale znowu, brakuje przestrzeni z Calyxa i tej muzykalności. Na Calyxie utwór stanowi pewnego rodzaju całość, tutaj każde pasmo żyje bardziej swoim życiem, są od siebie mocniej oddzielone i całość wypada, moim zdaniem, gorzej, chociaż nie powiem, że jest źle. Brakuje gładkości.

Co chciałbym uzyskać (i czy jest to w ogóle możliwe):

Zakochałem się w przestrzenności i świetnej średnicy w połączeniu z muzykalnością, gładkością jaką oferuje tor z Calyxem, te wokale po prostu brzmią za dobrze. Ale uświadomiłem sobie, że przeszkadza mi twardy, suchy dół i naprawdę słaba separacja (dół pasma w dynamicznych utworach mocno się zlewa, i mimo przestrzeni i dalej świetnych wokali, nastaje spory chaos, który przeszkadza w odsłuchu takiej muzyki). Nie chcę zejść nie wiadomo dokąd z basem (słuchałem Superluxów HD681 brata i wcale nie zależałoby mi na czymś takim). Chciałbym zatem utrzymać charakter dźwięku, jaki oferuje mi połączenie z Calyxem, jednocześnie poprawiając separację i dół pasma. Nie musi on schodzić nie wiadomo jak nisko, ale w chwili obecnej on sprawia ważenie, jakby go nie było, co skutkuje własnie zlewaniu się dźwięków, w bądź co bądź muzykalny, ale jednak chaos. Czy jest to możliwe i jak tego dokonać? Zacząć od recablingu (słuchawki dalej na stockowym kablu, mają już 3 lata, więc jakaś strata gwarancji(której już nie ma) mnie nie boli), słyszałem, że poprawia on właśnie dół? Może zmiana nausznic (też jestem na tych stockowych, ale ostatnio mocno się przetarły i nie wyglądają już tak super). Czytałem, że to też potrafi zmienić nieco to jak grają. Jeżeli poczynić zmiany w torze to jakie? Na pewno jest z nim jakiś problem, gdyż separacja w wariantach 2 i 3 była sporo lepsza, ale traciłem przestrzenność i wokal stawał się mniej muzykalny i bardziej suchy. Gdzieś czytałem, że może to wynikać z braku mocy (chociaż K550 są łatwe w napędzeniu, a głośności mi raczej nie brakuje). Może dokupić jakiś osobny wzmacniacz, który wykańczał by obecny tor i zgrał się z nim? A może rozważyć zupełnie inny DAC/AMP, który oferuje gładkie muzykalnie i przestrzenne brzmienie, ale o klasę lepsze od mojego, tak, że dół się nie gubi i istnieje coś takiego jak separacja?  

Budżet:

Nie ukrywam że nie jest jakoś specjalnie wysoki, w zasadzie to raczej "budżetowy". Jeżeli w grę wchodziłoby dobranie osobnego wzmaka, a Calyx pozostałby jako DAC i preamp, to myślę, że 1000 zł to górna granica. Jeżeli miałbym wypróbować zmianę tego DAC/AMPa na coś innego, to wliczając, że za Calyxa dostanę jakieś 500-550zł (jak ktoś go zauważy, bo to raczej mało popularny sprzęt), to byłbym skłonny wydać jakieś 1600zł. Wyższe kwoty zupełnie nie wchodzą w rachubę, może za rok :v. W grę wchodzi wypróbowanie też innych słuchawek albo nawet całego innego toru (wtedy dostane przy obecnych cenach jakieś 500 za słuchawki), może coś otwartego, bo teraz nie będzie to nikomu przeszkadzać. Ale nie ukrywam, że przywiązałem się przez te 3 lata do K550, wiem, że to bardzo dobre słuchawki a ich ogólna sygnatura raczej mi odpowiada, chociaż mógłbym z ciekawości wypróbować coś otwartego, żeby mieć odniesienie. UŻYWANY SPRZĘT JAK NAJBARDZIEJ ROZWAŻĘ. 

Przepraszam, że ten post wyszedł jak wpis na bloga, tak już mam :v Mam nadzieję, że komuś się jednak będzie nudzić, przeczyta to wszystko i dostanę jakieś ciekawe propozycje :D Z góry dzięki!

TL;DR: Mam tor AKG K550 + Calyx Coffee. Jest muzykalnie, gładko, przestrzennie i są świetne wokale i ogólnie średnica. Kuleje dół pasma(twardo i sucho, w zasdzie to jakby go nie było) i jest beznadziejna separacja w dynamicznych utworach. Chcę utrzymać charakter grania (gładko, przestrzennie, z dobrze zaznaczoną średnicą) jednocześnie znacznie poprawiając dół i separacje. W grę wchodzą modyfikacje słuchawek, dokupienie AMPa, zmiana DACa albo wypróbowanie innych słuchawek. PATRZ BUDŻET(jeden wyzej).

 

Edytowane przez Damian95
zapomniałem o jednej rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje wyczucie, to zmodowanie + rekabling dwustronny byłoby najsensowniejszym i najtańszym rozwiązaniem dla tych K550 - @ZenekHajzer takie ma i bardzo sobie chwali, co już niejednokrotnie na forum pisał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Perul napisał:

Tak na moje wyczucie, to zmodowanie + rekabling dwustronny byłoby najsensowniejszym i najtańszym rozwiązaniem dla tych K550 - @ZenekHajzer takie ma i bardzo sobie chwali, co już niejednokrotnie na forum pisał.

Potwierdzam.

Rekabel i mod, plus Aune X1s i pozamiatane. Fajna przestrzeń, a X1s pogoni niejeden inny sprzęt. 
Moje K551 nie lubią wzmocnienia i w zasadzie tylko z X1s i S16 w miarę to grało. Natomiast z playerami typu Colorfly C4, czy C10 albo ......DX80 - bajka. 
Jeśli chcesz pierdachnięcie i przestrzeń - bardzo chwaliłem R70x i X1s, oraz DT990 pro 250Ohm i ten Aune. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Myślę, że w najbliższym czasie postaram się przesłuchać tego Aune, wypróbuję osobny wzmacniacz do swojego Calyxa i sprawdzę jak grają słuchawki z wyższej półki cenowej - mam na oku głównie HiFiMAN HE-400S, ale pewnie dam też szanse jakimś Senkom, żeby posłuchać innej szkoły grania. Boję się, że te pierwsze będą w aktualnym torze cierpieć na podobną przypadłość co moje K550, ale zobaczymy, postaram się w Krk złapać jakiś odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat jeśli chodzi o pady welurowe używam miękkiej, elektrostatycznej szczotki systemu Rainbow.

Znakomicie zbiera kurz z mebli i z  ... padów ;) O, takiej :

http://www.sklep.eselo.pl/rainbow/rainbow-czesci?product_id=348

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qjin napisał:

Czym czyścić pady AKG K712 Pro? Tak, żeby nie zaszkodzić materiałowi. :)

Kurz się wręcz do nich przykleja i niby łatwo schodzi jak się palcem (gładką szmatką) przejeżdża, ale jednak jest to niedokładne i meczące czyszczenie. 

 

Fajnie się sprawdzają pędzle kosmetyczne do nakładania podkładu, delikatne pranie również im nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paratykus napisał:

Ja od lat jeśli chodzi o pady welurowe używam miękkiej, elektrostatycznej szczotki systemu Rainbow.

Znakomicie zbiera kurz z mebli i z  ... padów ;) O, takiej :

http://www.sklep.eselo.pl/rainbow/rainbow-czesci?product_id=348

A to włosie nie jest za sztywne? I nie za duże? Jakbym chciał wyczyścić zakamarki. :P

 

16 minut temu, decees napisał:

 

Fajnie się sprawdzają pędzle kosmetyczne do nakładania podkładu, delikatne pranie również im nie zaszkodzi.

Myślałem o tym. Jakiś konkretny czy obojętnie jaki się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności