Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę z wypowiedzi, że K712 zdecydowanie nie dla mnie skoro na K701 basu jest akurat, a czasem nawet za dużo minimalnie.

A z innej beczki napisze, że moje K272 to jedyne słuchawki czy kolumny jakie miałem w życiu, które im dłużej mam i używam tym bardziej mi się podobają, a nie nudzą.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio po prostu lubi ultra jasne słuchawki. Chociaż trzeba obiektywnie zaznaczyć, że seria K7 nie należy do ciemnych. 

 

Mijają dwa, a może trzy tygodnie od wrzucenia asymetrycznych do K551, a wrażenia na prawdę pozytywne. Nie lubię wysokiego basu, więc akurat tutaj elektronika brzmi zjawiskowo. Tylko czuć ten brak naturalności, chciałyby być otwartymi, ale po prostu nie potrafią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mijają dwa, a może trzy tygodnie od wrzucenia asymetrycznych do K551, a wrażenia na prawdę pozytywne. Nie lubię wysokiego basu, więc akurat tutaj elektronika brzmi zjawiskowo. Tylko czuć ten brak naturalności, chciałyby być otwartymi, ale po prostu nie potrafią. 

Brak naturalności to właśnie kwestia padów, które nadmiernie odchudzają średnie tony.
Brak otwartości to po prostu brak otwartości, ale można to nieźle oszukać wygłuszeniem wnętrza.

Oczywiście jedno i drugie da się poprawić modami ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul a co byś zrobił z AKG K550 II jakbyś je dopadł ? ;) W sensie modowania. 

 

Rekabling RymCymCym oceniał :

"Po recablu: dynamika +10, góra +5, średnica (konkretnie wokale) bliżej (więc to albo plus albo minus w zależności od gustu). Scena bez zmian."

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perul napisał:


Brak naturalności to właśnie kwestia padów, które nadmiernie odchudzają średnie tony.

 

 

Tylko moje odczucia, ale to co mi się w nich podoba, to właśnie to wysunięcie skrajów i cofnięta średnica. Może jeszcze kiedyś zrobią do Ciebie wycieczkę, ale pierwsze co mi się marzy to rekabling. Albo od razu wstawienie gniazd..

 

.. i X7S, i HD800, i ogólnie gwiazdka z nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=36702]Perul[/mention] a co byś zrobił z AKG K550 II jakbyś je dopadł ?  W sensie modowania. 
 
Rekabling RymCymCym oceniał :
"Po recablu: dynamika +10, góra +5, średnica (konkretnie wokale) bliżej (więc to albo plus albo minus w zależności od gustu). Scena bez zmian."

Nie wiem dokładnie co bym zrobił, bo ich nie słuchałem. Na pewno można wygłuszyć, zrekablować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę pobawiłem się padami. Pady od 501 założyłem na 701 i odwrotnie. Siedemset jedynki jednak na padach od niższego modelu grały zupełnie bezbasowo i nawet jak dla mnie karykaturalnie. Grały tak jakby w wzmacniaczu skręcić całkowicie bas. W 501 zaś dźwięk na padach kątowych stał się w sumie bardziej basowy niż 701. Coś jak 612 o ile je dobrze pamiętam. Przy okazji okazało się, że stary Pianocraft serii 200 całkiem nieźle napędza obie pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zaraz ktoś zarzuci, że post nic nie wnosi, ale to jest fanklub, a wfanklubach pisuja fani. W tymże fanklubie piszę więc, że gdybym został zmuszony do zostania z jednymi słuchawkami z tych co aktualnie mam to byłby to K272.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafacio napisał:

 

Z tym RX-em to poważnie?

 

 

Domyślam się, ze tak. "Górnicy" już nawet nvidie skupują do kopania :blink:

 

Sam się zastanawiam czy mojego RX'a 480 nie sprzedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K712 - dla mnie CTI Headphones (Close to ideal). Minimalnie za dużo góry w niektórych gatunkach (jazz, swing) i minimalnie za mało dołu w innych (blues), ale to już niuanse. Możliwe, że na innym źródle problem by się rozwiązał. Pałąk mógłby być wygodniejszy, choć ogólna wygoda jest na wysokim poziomie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Saiya-jin napisał:

K712 - dla mnie CTI Headphones (Close to ideal). Minimalnie za dużo góry w niektórych gatunkach (jazz, swing) i minimalnie za mało dołu w innych (blues), ale to już niuanse. Możliwe, że na innym źródle problem by się rozwiązał. Pałąk mógłby być wygodniejszy, choć ogólna wygoda jest na wysokim poziomie.


 Z dobrym źródłem są magiczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pattom napisał:

Czołem,

 

szukam alternatywy dla kabla do AKG K450. Oryginalny jest słaby i często trzeba wymieniać.

Ktoś coś?

Najtrwalsze rozwiązanie, to wyrzucić gniazdko (da się odwracalnie) i wlutować jakiś porządny kabel.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2017 o 08:44, Saiya-jin napisał:

K712 - dla mnie CTI Headphones (Close to ideal). Minimalnie za dużo góry w niektórych gatunkach (jazz, swing) i minimalnie za mało dołu w innych (blues), ale to już niuanse. Możliwe, że na innym źródle problem by się rozwiązał. Pałąk mógłby być wygodniejszy, choć ogólna wygoda jest na wysokim poziomie.

 

A widzisz, dla mnie ewidentnie za mało góry i za dużo dołu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że te tanie K272 coraz lepsze mi się wydają im dłużej ich używam. wZasadzie pozostałych K spokojnie mógłbym się pozbyć, ale na wszelki wypadek siedemset jedynek się nie pozbędę. I niestety żeby mnieć niby coś lepszego w tym guście to widzę, że tylko 872 czy 812 by się nadały, aja tyle kasy za małe głośniczki w muszlach nie dam. Choć kto to wie? Dla mnie te wszystkie Audeze, Hifimany, itp. to takie firmy wydmuszki epatujące ceną - nic ciekawego ( tak słuchałem ). Wydać kilka tysięcy zł na coś takiego? Chore. Pomijam idiotyczny cięzar Audeze. Mniej czytać forum, a więcej słuchać tego co się podoba i nie kombinować, że droższe to pewnie lepsze bo najczęściej tak nie jest. Ale co kto tam woli.

 

K272 dla mnie to rewelacyjne słuchawki do metalu. Chyba, że ktoś elbląskiej Traumy nie uważa za metal.

A ja je chciałem sprzedać.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności