Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Taa, nacisk na uszy nie był jakoś przesadnie duży, z tego co pamiętam przynajmniej, więc bardziej to wina padów. Uszy mnie bolały nawet po 20-30 minutach, a po godzinie albo dłużej to już nie szło wytrzymać, do tego uszy się pociły, no ale zamknięta konstrukcja plus materiał, więc to oczywiste. Pałąk również uciskał czubek głowy mocno (skóra na nim jest według mnie za cienka, normalnie czułem jak się metalowy pałąk wdziera się w moją głowę :P).

U mnie było to bardziej odczuwalne, bo noszę okulary i przez to wrażenia miałem znacznie spotęgowane. Te słuchawki nie nadają się kompletnie dla okularników. Przez okulary ucieka praktycznie całkowicie bas i nie ma dobrej izolacji od otoczenia. Bez okularów wygoda była lepsza, powiedzmy znośna i nie było żadnych wycieków dźwięku. 

Ubolewam, bo dźwięk - bajka, chociaż teraz może mi się pozmieniało, musiałbym posłuchać raz jeszcze; wykonanie też bardzo dobre (jedynie uwagi to za cienka skóra na pałąku i tłuszczące się pady). 

Od tamtego czasu tylko welurowe pady i im podobne. :) 

Edytowane przez qjin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, qjin napisał:

2x LME49720 (+ LM6172IN, ale te oczywiście nie grają).

 

Widzę, że masz Aune'a s16. Jak z tym grają K712 Pro na tle AIM-a? Bom ciekaw bardzo.

 

Nie wiem, nie podpinałem ich do AIMa. Odkąd mam S16 to AIM robi za źródło do głośników. Ale z S16 K712 zgrywają się świetnie, nic im nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od paru dni wzięło mnie na Black Sabbath. Jestem może niezbyt typowym fanem BS bo bardzo lubię Seventh Star Czy Eternal Idol - na tyle, że bardziej niż niektóre płyty z Ozzim czy Dio - bo to, że od każdej płyty z Ozzim czy Dio wolę HeadlesCross to fakt, ale nie  o to chodzi. chodzi o to, że w tej muzyce K 272 są moim zdaniem  doskonałe. One w ogóle są doskonałe,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafacio napisał:

Rozważam K712, ale czy one naprawdę tak basem napier...ają?

 

graphCompare.png

zobacz na skalę, duże powiększenie ~5 dB na basie więcej mają 

kosztem jakości średnicy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafacio napisał:

No wiem jaka jest skala bo sam ją zastosowałem. I tak trochę się napaliłem na te 712, ale wyglądają na niesłuchalne dla mnie. Tak - wykres nie gra.

Jak podobają Ci się K701 to w K712pro się zakochasz, bo to najbardziej dopakowana wersja z serii K7xx..

Do tego najwygodniejsze, pady bajka i największy ,wygodny pałąk.

Wyrazistość,wielkość sceny, kontrola przekazu, pozycjonowanie na scenie to już klasa wyżej od K701/702/Q701.

Dla mnie takie małe HD800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem k712 prosto z pudełka. Kupa. Nie klarowna średnica i przewalony wyższy bas. Najgorsze 700tki jakie miałem na głowie. Najlepiej zbalansowane brzmieniowo są Q701, które mają troszkę więcej basu niż K702. Bez uszczerbku na średnicy.

 

Żeby nie było, słucham głównie elektroniki wszelakiej. I K712 dały ciała.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, D@rkSid3 napisał:

Słuchałem k712 prosto z pudełka. Kupa. Nie klarowna średnica i przewalony wyższy bas. Najgorsze 700tki jakie miałem na głowie. Najlepiej zbalansowane brzmieniowo są Q701, które mają troszkę więcej basu niż K702. Bez uszczerbku na średnicy.

 

Żeby nie było, słucham głównie elektroniki wszelakiej. I K712 dały ciała.

Dżizas, już myślałem, że zwariowałem i nikt nie podziela mojego zdania.

Jak kiedyś napisałem, że k712 to skopane słuchawki, poczułem się jakbym puścił bąka w tramwaju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu zdecydowanie nie będzie za mało, jeśli podłączy się do cieplejszego wzmaka. Będzie wręcz przeciwnie. I faktycznie wtedy nawalają mocno.

Na jasnych może faktycznie brakować, chociaż dla mnie było ogólnie ok, byłem bardziej zadowolony z efektów niż na DT990.

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Nie o łubudubu i umcy umcy mowa.

K/Q701, K702 o wiele lepsze.

A najlepiej K701 ze starej, austriackiej produkcji.

Z resztą hd600 też miażdżą k712;)

 

Chyba jesteś jedyny który twierdzi że HD600 miażdżą K712...

2 godziny temu, hibi napisał:

Kupa z K712 jest wiadomo od dawna.

Kupa to jest FSP i Listeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam ciemnym HD600 do przejrzystości i detaliczności K712pro nie ta liga.

Dla mnie K712 były nawet trochę za wyraziste i ostre, wolałbym K702 z bas modem, lepsza średnica,ale mniej detalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności