Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.05.2017 o 15:18, qjin napisał:

Jaki wzmacniacz byście polecili do K712 Pro? (w cenie zbliżonej do poniższych propozycji)

Ja polecam Aune B1, s-p-o-k-o-j-n-i-e pędzi i steruje dodając na prawdę niewiele od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 15:18, qjin napisał:

Jaki wzmacniacz byście polecili do K712 Pro? (w cenie zbliżonej do poniższych propozycji)

Obecnie używam słuchawek z AIM-em SC808 (2x LME49720NA + LM6172IN). Słuchałem też na DragonFlyBlack i niestety na AIM-ie przez impedancję wyjściową dźwięk jest wyraźnie stłumiony (gdyby nie ten efekt, to bym nie miał powodów do narzekania).

I zastanawiam się nad zostawieniem AIM-a jako DAC-a i dokupieniem do tego przyzwoitego ampa.

Chciałbym nieco ocieplić dźwięk i waham się nad Asgard 2 (ew. Lyr 2) i Heed CanAmp II (w przypadku tego drugiego trudniej dostać używkę), przy okazji fajnie jakby dawał też radę z DT990 600ohm. 

Ew. może pozbyć się AIM-a i szukać jakiegoś combo dac/amp. 

 

I zaczynają się brednie z tłumieniem "dźwięku" przez SC808 bo Pan Evil opisał na blogu takie zjawisko, może wróć kolego i doczytaj, bo efekt dotyczy tylko słuchawek o bardzo niskiej impedancji i tylko na dolnych rejestrach - ba, jest na tyle drobny, że na 62 ohmowych AKGach przypuszczam, że nawet w testach A-B go nie dostrzeżesz. Testowałem efekt na 24 ohmowych sony XB700 i na AKG702 na SC808 (2x Burson SSv5, Muses8820), na starym wzmacniaczu Pioneer SA-6500 II i chwilę na AK300. Żadnych niepokojących zmian po powrocie do SC808 nie odczułem a wręcz przeciwnie... Jak grzebałeś coś przy bass portach w AKG to sprawdź czy są dobrze zaklejone (jeżeli mają być zaklejone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzały się K550 mk2 na całego...odjazd że hej, jak to u mnie ,najlepsze słuchawki zamknięte na koniec odkrywam...he,he.

Wszelakie bajkowe granie D2000/5000/7000 można zostawić dla Crysisa do modowania, na stocku za łagodne i mało wyraziste granie jednak dla mnie...

Jedynie Fostexy mogą powalczyć z K550 mk2 wyrazistością przekazu, basowo oczywiście biją niemiłosiernie k550 ale to wcale nie jest na plus.

Basowość Fostexów jest wspaniała ale potrafi zmęczyć już po 1h odsłuchu, wybawieniem są K550 mk2, gdzie główny nacisk jest na średnicę  i górę.

Jak jest dobra średnica są dobre słuchawki...taka prawda, tutaj K550 brylują,wyraziście,naturalnie, bez podbarwiania...wzór dla wielu droższych słuchawek. 

Tak że jak dla mnie zasłużone 2 miejsce w moim rankingu słuchawek zamkniętych , może cuda modowane Crysisa byłyby lepsze ale on lubi jasno i ostro jak żyletka tak że nie wiem do końca...he,he.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no żartuje, była kulturalnie jedna szklaneczka z lodem, cytrynką i pepsi light (wiem, profanacja, ale lubię i tyle), natomiast skończyłem słuchać ok 3:00 bo po prostu mnie zaczarowały. Po pierwszej pół godzinie szukałem dla nich miejsca na allegro, a na koniec w ogóle zapomniałem że coś mam na uszach... dzisiaj jeszcze "na trzeźwo" powtórzę sesję i jeśli odczucia się pokryją to mogę tylko żałować że nie odkupiłem sówek które wystawiał niedawno @Thar

... parę godzin później...

Niestety sobotni wieczór nie sprzyja słuchaniu bez nawilżania :D niemniej jednak podtrzymuję odczucia z wczoraj, Paraboliki są GENIALNE jeśli chodzi o kwestię odsłuchową, największą dla mnie bolączką jest ucisk, spowodowany zapewne wielkością moich uszu :huh: natomiast K7XX założone po nich powodują z jednej strony ulgę na głowie i uczucie lekkości, ale z drugiej smutek... powiedzieć że są bez wyrazu to za dużo, ale to jest rzeczywiście inna szkoła grania. W K280 zaskoczyła mnie przede wszystkim - poza oczywistą pogłosowością  - budowa sceny, z jednej strony wszystko jest bardzo przybliżone, zwarte, ale efekty które w K7XX robiły wrażenie tutaj wydają się robić jeszcze bardziej, czasami mam wrażenie że słuchawki grają dużo tyłem. Z tego też względu postanowiłem zrobić eksperyment i przestawić się chwilowo zupełnie na K280. Po ok. 10 godzinach słuchania stwierdzam że słuchaweczki genialnie spisują się w aranżacjach "z tamtych lat" - Marillion z Fishem czy Tangerine Dream z okresu Melrose Years - dwa odmienne gatunki, a jednak na K7XX było zbyt analitycznie, z Parabolikami czuję jakby znowu był początek lat 90'tych, cała masa "legalnych piratów" spod znaku TAKT i męczenie Altusów do granic możliwości ;)

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mi asymetryczne z HM5 od Crysisa, może profanacja, może nie, ale jakoś je upchnąłem na K551. Na prawdę ciekawe granie, cholernie rozrywkowe - do elektroniki całkiem niezłe, w akustyce już nie do końca. Mało naturalna, jeszcze większa scena, z moimi ciągotami to całkiem spory plus. Średnica oddaliła się, przyszła V-ka z ćwierkającymi wręcz szczegółami. Z minusów to gorsza kontrola basu (stockowe ilościowo niewiele, ale punktowo i szybko) i sybilują też nie mało. Ale zostają!

 

No i komfort pierwsza klasa! ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dzisiaj przymierzałem w audiomagic hybrydowe HM5 na K280 i nie chciały wejść :huh: miły Pan powiedział że mogę próbować w domu na własną odpowiedzialność, ale jak pękną mocowania to wiadomo, no i nie zdecydowałem się... cisną mnie te przednie porty akustyczne w stocku -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołnierze mocujące w HM5 można rozciągnąć całkiem mocno, ale trzeba to robić stopniowo i z wyczuciem - wtedy się ich nie rozerwie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nałożyć hybrydowe HM5 na Parabolic'ki ale posiedziały tam dwie minuty i szybko opuściły imprezę - słuchawki brzmią fatalnie na tych padach. Na ori padach aktualnie wytrzymuję dwie pełne godziny i uszy mówią dość :( a jeszcze przy aktualnych temperaturach to w ogóle skórkowe pady dają do pieca... jak tak dalej pójdzie to będę musiał się z nimi pożegnać chlip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni słucham K712 Pro na tandemie AIM SC808 + Aune S2. Dodanie Aune'a sprawiło, że chce jeszcze bardziej przetestować słuchawki na czymś pokroju Bursona Soloist SL MKII. :lol:

 

Teraz potrafią tak huknąć basem, że moje uszy nie chcą uwierzyć. ;)

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności