Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Szkoda, że to seria K2xx, kiedy update K7???

 

K275 closed-back over-ear headphones: $211 (MSRP)

K245 semi-open over-ear headphones: $186 (MSRP)

K175 closed-back on-ear headphones: $161 (MSRP)

50-tki drivery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matkin napisał:

Downgraded K550? Jest się czym chwalić.

Odchodzą od 32mm, które to dawały czadu. AKG R.I.P.

Te 32mm to miały dobrą górę, a odpowiednio zestrojone również średnicę. Natomiast dół z racji małej powierzchni membrany nie błyszczał zwłaszcza w najniższym zakresie.

Mam nadzieję, że ten 50mm jest inny niż w K550, bo góra w nim jest taka sobie, a są przetworniki 50mm z fajną górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Te 32mm to miały dobrą górę, a odpowiednio zestrojone również średnicę. Natomiast dół z racji małej powierzchni membrany nie błyszczał zwłaszcza w najniższym zakresie.

Mam nadzieję, że ten 50mm jest inny niż w K550, bo góra w nim jest taka sobie, a są przetworniki 50mm z fajną górą.

IMO już 40-sktki już oferują pełny bas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hibi napisał:

IMO już 40-sktki już oferują pełny bas 

To wszystko zależy od obudowy w jaką włożysz, ale fakt w większości przypadków 40mm wystarczy. Ale są i takie przypadki, gdzie i 50mm to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak te K501 to był strzał w dychę. Nie wiem czemu niektórzy twierdzą, że tylko do klasyki się nadają. Późniejsza wersja pięćsetek faktycznie przy nich ma pewne zalety, ale całościowo  501 jednak wygrywają, chociaż czasem czegoś brak. Ja w każdym razie słucham na nich ostrego metalu jak i Bacha. Fakt, że przy nich 701 wydają mi się przymulone, ale lubię jedne i drugie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Soundman1200 napisał:

701 przymulone przy 501?...a nie odwrotnie?

  1. Czy przymulenie w tym przepadku to mniej góry/ separacji/ dynamiki? 
  2. Z innej bajki/ beczki - czy dynamika /w sensie ogólnym/  = holografia/ separacja - nie równa się więcej góry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marekhall napisał:

Podejrzewam, że kilka osób z tego forum ma większą kolekcję wintedżowych AKG i to bardziej zróżnicowaną :D

W tym wideo raptem K141M, K240M i K240S :D

Evil mówią o Tobie :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2parę k280 w opłakanym stanie.Smutno mi się zrobiło widząc je w takim stanie.Będzie z nimi trochę roboty.Da radę jeszcze dorwać kapsle z logo i symbolem?

P4184363.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mantr napisał:

Jak to jest, że wszędzie piszą, że te K712 potrzebują dużo mocy a max. input mają 200mW? Czym się kierować przy wyborze wzmacniacza?

AKG na wszystkich swoich słuchawkach tak pisze 200mW. Ale to nie prawda, patrz na to jakby uczeń podstawówki nie wiedział co wpisać i wpisał co koleżanka obok. Zapas mocy we wzmacniaczu tak łatwo nie psuje słuchawek. Niech ma min. 1000-2000mW/32 Ohm i będzie liniowo klasowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mantr napisał:

W sumie lekko się napaliłem na ifi idsd nano le. Są jakieś przeciwwskazania do parowania tego combiaczka z k712 i hd580? Niedobory mocy, nie ta tonalność itp. 

 

Mocowo na bank da radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak na pierwsze odsłuchy K712 to jestem wręcz zachwycony, chyba żadne moje słuchawki nie grały tak dobrze po wyjęciu z pudełka. Góra świetna na poziomie tej z Listenów ale bez tej metalicznej naleciałości. Środek świetnie dociążony gitary chodzą aż miło, lekko ocieplony. Bałem się że basu może mi brakować ale jest go tyle ile bym chciał w każdych słuchawkach, potrafi miło zaskoczyć ma niezłe zejście. Jasne nie ma takiego uderzenia jak choćby w DT150 ale nie jest też tak przesadzony jak w nich. Scena mogłaby być ciut szersza ale to już takie moje czepianie. O wygodzie ciężko coś napisać bo mam je na głowie jakieś 40min ale jak na razie jest dobrze. Ktoś wie jak wytrzymałością tego modelu? Te linki przy pałąku nie wydają się zbyt trwałe.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje vonBaron, są K712pro świetne, scena mało szeroka,dziwne, dla mnie bardzo szeroka...

Daj im pograć z 100h, będzie lepiej. Zawsze jest opcja otwarcia bas portu jakby basu brakowało.

Za to świetna głębia sceny w tej cenie...wygoda fenomenalna dzięki pamięciowym padom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności