Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Z ważki bezpośrednio jest nieco cicho, ale po co demonizować tą trudność napędzenia serii k7?


A ja po dłuższej znajomości z k712 zatęskniłem za bardziej wyeksponowanymi wokalami, co prawda fajne, czyste i odpowiednio przybliżone w K712 jednak sprawiały wrażenie zbyt wygładzonych. Sprawę u mnie załatwił kabelek ze srebrzonej miedzi, Panowie, Alegria Cirque du Soleil nigdy nie brzmiała tak cudownie. Jak ktoś ma k712 i przeszkadzają mu zbyt gładkie wokale to taki kabelek imo must have

Jak chcesz wokali to starsze K500. Albo chociaż 501.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up właśnie się za nimi rozglądam, a nawiązując do trudności w napędzeniu, to do napędzenia nie są trudne, trudniej je wysterować, bo prosto z takiego C10 k712 coś tam nie najgorzej brzdąkają, po podpięciu do Aune B1 w trybie A i na high gainie jest już baardzo dobrze, ale prawdziwe p!@#$#@$nięcie jest z dziurki TA-01, na razie mam pożyczony ale chyba sobie sprawię ;)

 

Więc to nie taki mit bo trochę mocy im trzeba żeby skrzydła rozwinęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak poprawnie wyprać pady od K7XX?

Wydaje mi się że nie można ich całych zamoczyć, bo np. siatka jest naklejona na plastikową obręcz z wypustkami na zaczepy i pod wpływem wody i płynu do płukania klej może puścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak poprawnie wyprać pady od K7XX?

Wydaje mi się że nie można ich całych zamoczyć, bo np. siatka jest naklejona na plastikową obręcz z wypustkami na zaczepy i pod wpływem wody i płynu do płukania klej może puścić...

 

Ciepła woda, miska, płyn do płukania, pranie ręczne z delikatnym pocieraniem i bez mocnego ugniatania. Prałem już pady z K3/4/5/6/7 i jeszcze żadne mi się nie rozkleiły. Prałem też wiekowe od HD800 - te owszem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prałem nawet w proszku bo w płynie było bez efektów i nic się nie rozkleiło. Suszyłem na kaloryferze żeby stało się to szybko i przypadkiem pleśń nie wlazła. Co do klejenia. W jednych padach siateczka zaczęła odpadać. Kropelka kropelki załatwila sprawę. Z tym, że to były naprawdę stare pady i nie zawahałem się tejże kropelki użyć.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z padami od nowozakupionych, używanych AKG K550 nie szczypałem. Do pralki na niskie obroty, temp 30 st. potem spragniony szkoły dźwięku AKG suszyłem w piekarniku na ~50 st. Przetrwały :D Fajnie grajo

Przecież one są "skórzane". Nie wystarczyło szmatką wilgotną przetrzeć?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z padami od nowozakupionych, używanych AKG K550 nie szczypałem. Do pralki na niskie obroty, temp 30 st. potem spragniony szkoły dźwięku AKG suszyłem w piekarniku na ~50 st. Przetrwały :D Fajnie grajo

Przecież one są "skórzane". Nie wystarczyło szmatką wilgotną przetrzeć?

Nie w tym z piekła rodem przypadku. Słuchawki w stanie db za otarcia/obicia lakieru. Zalatywały jakimś intensywnym w zapachu żelem do włosów, czy czym takim. Rozwiązanie obligatoryjnie musiało być inwazyjne. Wcześniej długo się moczyły w płynie do naczyń, potem pranie dodatkowo - 30st i niskie obroty (400).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil, czyli tak jak pisałeś na blogu, a suszenie na kaloryferze wskazane czy niekoniecznie? Sorry za trywialne pytanie ale przykro by mi było pozbawić się możliwości odsłuch na weekend nowego nabytki ^_^ nigdy nie miałem do czynienia z takim materiałem...

 

Można, byle nie był rozkręcony do przesady. Sam na ogół suszę "na zimno" zwykłym wentylatorem. Jest znacznie dłużej, ale taki nawyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać TH610 a wybrałem K712pro...he,he :)

Trochę się boję tego wygładzonego wokalu co ktoś pisał ale srebro widać jest ratunkiem.

Jednak te pady w K712pro...to jest to co tygrysy lubią najbardziej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać TH610 a wybrałem K712pro...he,he :)

Trochę się boję tego wygładzonego wokalu co ktoś pisał ale srebro widać jest ratunkiem.

Jednak te pady w K712pro...to jest to co tygrysy lubią najbardziej.

Zawsze drożej musisz kupić, k702 za słabe? Czy basolubstwo zwykłe? A avatara nie łaska zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać K702 , które bardzo mi się podobały po otwarciu bas portu, i dokupić pady pamięciowe.

Ale drogie te pady , a że była okazja na forum kupić używane K712pro niedrogo, to czemu nie skorzystać?!

Cenowo wyszło mi jak za nowe K702 niemal,tak że..

Jak wiadomo ja jestem basolubem, więc K712 pewnie mi podejdą.

Jak będą za gładkie najwyżej trzeba będzie kabelek na miedzi srebrzonej kupić i będzie git...he,he.

Podobają mi się też z wyglądu K712pro, ta pomarańcz fajnie się komponuje z czernią...

Tak jest Manu, czas Awatara zmienić... :)

Czekam aż Ty zmienisz swój na DT1990pro...ha,ha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K712 są wyczepiste, z kabelkiem jak wspomniałem parę postów wyżej odzyskasz wokale z K702 a reszta pozostanie jak w K712. Ja kocham te słuchawki, za całokształt. Warto też wyciągnąć gąbki sprzed przetworników, masz wtedy czysto grające odpowiednio dociążone niemal uniwersalne słuchawki.

 

edit:

 

a kabelek o taki KLIK

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jednak ze wszystkich najbardziej cenię K500. My Dying Bride na nich to cudo o Nightingale - White Darkness nawet nie wspominając. Basolub albo nawet normalny chyba tego nie zrozumie. Oby tylko się nie rozpadły kiedyś bo co ja zrobię? Pięćset jedynki to taki substytut starszego modelu. Może nie marny, ale substytut. Ale są ładniejsze.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Wire BAL, żeby AKG quadrofoniki popędził (nie wiadomo które quadro dokładnie, bo: nie ma napisu, jest napis AKG na jednym kaplsu, a drugiego nie ma, ilość głośniczków zgadza się, wyciszają się po ściągnięciu z uszek), Po jacku z DACem mającym na wyjściu niezbalansowanym może ~0,5V - i przy takim tutaj towarzystwie Wire BAL nawet nie spróbowałem wpinać quadro, bo to aktualnie moje najtrudniejsze obok K601 do napędzenia słuchawki. Łatwo te qudro zbalansować? Warto?

 

A są niesamowite na wieży Sony CMT-CP2W. Dla mnie jednak za mało prądu ta wieża ma i nie wiem jak tam cyfrowe formaty grać mogłyby. Quadrofoniki są niesamowicie zwiewne w tym sensie, że pomimo trudności w wysterowaniu mają takie jakby zróżnicowanie/ głębię/ zjawiskową dynamikę - jeszcze nie wiem jak to zjawisko nazwać, nie doświadczyłem czegoś takiego wcześniej. Nabędzie sie brakujące klocki/ przeróbki może to zgłębię je.

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać K702 , które bardzo mi się podobały po otwarciu bas portu, i dokupić pady pamięciowe.

Ale drogie te pady , a że była okazja na forum kupić używane K712pro niedrogo, to czemu nie skorzystać?!

Cenowo wyszło mi jak za nowe K702 niemal,tak że..

Jak wiadomo ja jestem basolubem, więc K712 pewnie mi podejdą.

Jak będą za gładkie najwyżej trzeba będzie kabelek na miedzi srebrzonej kupić i będzie git...he,he.

Podobają mi się też z wyglądu K712pro, ta pomarańcz fajnie się komponuje z czernią...

Tak jest Manu, czas Awatara zmienić... :)

Czekam aż Ty zmienisz swój na DT1990pro...ha,ha.

Toż mam od dawna :ph34r:

 

Przed ew. sprzedażą odezwij się do mnie... kasy nie mam, ale mam Meze 99, Twoje klimaty... ;) chociaż coraz bardziej zaczynam je lubić...

 

Mam w łapkach od środy m220pro , mam też już pieniądze z nie, także wędrują do nowego właściciela w poniedziałek.

Na razie godzinę tylko słuchałem po zakupie z dragonfly black i a200p po kablu 7n Audeos od moich dt1990pro, może w weekend uda się m220pro podpiąć pod sanskrit dac - o2 i dla kontrastu dragonfly black- klon lehmanna.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności