Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Na poprzednich wersjach miałem tak, że dopiero ostatnie powiedzmy 10 procent leciało szybko, te 10-11 h spokojnie wytrzymał.
Teraz wydaje mi się, ze sporo krócej, a tak od poziomu 70-80% na łeb na szyję leci mi batka.

Ma ktoś może paczkę z RB wcześniejszym jakimś? 20170317 chodził jak marzenie, ale nie widzę go na stronie Xvortexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pomiary

 

godzina 9:43 = 77%

godzina 11:19 = 60%

godzina 12:06 = 54%

 

nie zauważyłem też nadmiernego grzania się (jest w zasadzie zimny, mimo że gra od paru h, a siedzi cały czas w etui).

ps. polecam wam też wgrać RB na nowo (na czysto), podobno przy którejś z kolei aktualizacji było takie zalecenie nawet (ktoś gdzieś pisał, albo tu albo na hedfaju).

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gregdezet napisał:

ps. polecam wam też wgrać RB na nowo (na czysto), podobno przy którejś z kolei aktualizacji było takie zalecenie nawet (ktoś gdzieś pisał, albo tu albo na hedfaju).

Potwierdzam, mi po aktualizacji wariował. Pomogła reinstalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ale może po drodze jakiś błąd się zrobił, jednak podobne rzeczy, choć na mniejszą skalę, X3 potrafił mi robić już na stockowym sofcie. Może bateria dogorywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grajek leży na biurku, to się nie grzeje. Wrażenie wyższej temperatury mam, jak w kieszeni siedzi.
Ma ktoś może zipa z aktualizacją 20170317? Na niej wszystko pięknie śmigało i spadek baterii był liniowy raczej.

Jutro jeszcze na czysto zainstaluję najnowszą wersję i przetestuję.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w miarę uszczegółowienia tematu pomiarów temperatur.

Jeżeli już chcecie porównywać to należy stworzyć identyczne środowisko. Flac/ogg - zawsze procek będzie bardziej obciążony, więcej operacji aniżeli dekodowanie mp3 przy małym bitrate, nawet kilkukrotnie. Większe obciążenie procka = większa temperatura. Różnice też robi sama karta, format, ilość plików/folderów, temperatura otoczenia. Reasumując aby móc podjąć dyskusje na temat różnic należało by wziąć dwie identyczne karty z identyczną zawartością i zrobić test najlepiej w tej samej temperaturze. Nie mają sensu dywagacje bez podania jakichkolwiek ww danych bo zawsze będą różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo oprogramowanie też trochę miesza, bo w moim przypadku ciągle leciała ta sama płyta, z tej samej karty i w tym samym formacie (flaczki 16bit, 48kHz), a jednego dnia X3 był gorący, podczas gdy drugiego przyjemnie chłodnawy.

Samo oprogramowanie też trochę miesza, bo w moim przypadku ciągle leciała ta sama płyta, z tej samej karty i w tym samym formacie (flaczki 16bit, 48kHz), a jednego dnia X3 był gorący, podczas gdy drugiego przyjemnie chłodnawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Inszy napisał:

Samo oprogramowanie też trochę miesza, bo w moim przypadku ciągle leciała ta sama płyta, z tej samej karty i w tym samym formacie (flaczki 16bit, 48kHz), a jednego dnia X3 był gorący, podczas gdy drugiego przyjemnie chłodnawy.

 

Oczywiście, że tak, bez dwóch zdań. Inny firmware to możliwe inne podejście (inne biblioteki) do dekodowania pliku. Nie ma jednak sensu żaden test gdy na jednym odtwarzaczu będą pliki mp3 przy bitrate 128 a na drugim gęste flaki bo zawsze temperatura będzie wyższa przy flakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności