Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy....

 

Próbuję zainstalować RB na X3 ale za chiny nie idzie. Próbowałem na win 7 i win 10.

Ani jednym, ani drugim sposobem:

1.

Cytat

For first time installation follow this steps:

1) Download bootloader (X3-Rockbox.rar) and rockbox system’s archives (rockbox-full-xxx.zip);
2) Extract update.zip from X3-Rockbox.rar and write it to the root of the micro SD-card.
3) Unpack rockbox-full-xxx.zip to the root of the micro SD-card. System folder .rockbox must be placed at the root of this memory card. Card must be formatted to FAT16 or FAT32. Filesystems ExFAT, NTFS, EXT3/4 does not supported!
4) Install this SD- card to the X3 slot number 1;
5) Be sured that your X3 is totally charged. Normally update your player. To do this, in the menu "Setting" select "Upgrade";
6) The process of flashing must to begin. After successful installation Rockbox will start automatically;

Nie widzi plików aktualizacji  pkt 6

 

2.

Cytat

For first time manual installation follow this steps:

1) Download USBBurnTool (X3-USBBurnTool.rar) and rockbox system’s archives (rockbox-full-xxx.zip);
2) Unpack rockbox-full-xxx.zip to the root of the micro SD-card. System folder .rockbox must be placed at the root of this memory card. Card must be formatted to FAT16 or FAT32. Filesystems ExFAT, NTFS, EXT3/4 does not supported!
3) Install this SD- card to the X3 slot number 1;
4) Unpack the X3-USBBurnTool.rar to the root of the ? logical disc of your PC Folder named xDuoo, must to be at the root of the disc like this: C:\xDuoo
5) Be sured that your X3 is totally charged. Turn it OFF and unplug the USB cable.
6) Run the script C:\xDuoo\Flash_Rockbox.bat (or C:\xDuoo\Flash_Stock.bat to return to the stock firmware);
7) Press and hold the button "OPTION" pressed;
? Plug the USB cable connected to PC to X3 then release the button “OPTION”
9) Install the driver for JZ4760 USB Boot if you didn’t install it previously. It is available here: C:\xDuoo\Drivers;
10) The process of flashing must to begin. If it doesn’t start, unplug the USB cable and reset the player. Try flash it again (see prev. 5-8 points) The flashing lasts about 2-3 minutes.

Nie startuje flashing. Po zainstalowaniu JZ4760 USB cisza (pkt 10)

 

Nie wiem czy źle coś robię, czy to wina sprzętu... Ktoś wie o co może chodzić?

 

 

edit:

Udało się. Nie ogarnąłem chyba najprostszej rzeczy ale ciiiii :)

Jeden problem na wstępie: nie widzi karty z poziomu windowsa. Trzeba uruchamiać na oryginalnym firmware. Zobaczymy co będzie dalej.

Edytowane przez imbryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy pod RB prawidłowo działa wyjście liniowe? Na oryginalny sofcie idzie na 100% jak powinno, na RB jest regulowane tak samo jak słuchawkowe, czyli coś jest nie tak... da się to włączyć pod RB?

 

...to sobie sam odpowiem... ;)

 

Wyjście liniowe nadal nie działa prawidłowo pod RB, niestety...  pracują nad tym, ale na razie nie dali rady tego uruchomić prawidłowo, no nic, czekamy...

Nikt tu nic nie pisze, ale RB ma koleją aktualizację o końcówce ..720 - niewiele ona zmienia, ale aktualizacja jest bardzo prosta, bo wystarczy podmienić kilka folderu i ustawienia jakie mieliśmy w Xduoo X3 pozostają bez zmian.

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Drodzy forumowicze, podaję link, bo zarzucono mi, że wymyślam (Bigmaras) jakąś historię...

https://allegro.pl/xduoo-x3-hifi-music-player-mp3-black-wada-i7512977181.html

Co jakiś czas pojawiają się oferty przegrzewających się, ale działających Xduoo X3, w porządku jest, że ktoś o tym pisze, a nie sprzedaje jako "100% sprawny", ale jak pisałem, na rynku jest "ileś" tam używek z tą wadą i trzeba wzmóc na pewno czujność przy kupnie używki pierwszej generacji X3... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rob72 napisał:

...a dlaczego ma mnie być, pozdrawiam :)

 

@rob72 zdradzę Ci pewien sekret - każdy grajek się nagrzewa mniej lub więcej podczas obciążenia czy ładowania ale dobrze, że z nami jesteś i informujesz o tym. Szkoda, że miesiąc trwało zanim znalazłeś jedną ofertę z twojej wersji przestrogi przed "wysypem" niestety muszę cię zmartwić i dalej jestem przekonany, że gadasz bzdury tym bardziej podając link do oferty, która mało ma do tego co pisałeś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam inaczej i niech tak zostanie dla dobra wszystkich... Mój X3 też się nagrzewa, ale w normie i działa 11-12h, a te o których piszę, działają maks 5h i grzeją się na potęgę... nie wiem ile jest tego, ale akurat zerknąłem na allegro i był... ;)

Może i nie "wysyp", bo trzeba by było napisać dokładną definicję ile to jest "wysyp", ale kilka jest ich na pewno, jak nie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mój ulubiony DAP, czyli Xduoo X3 I chyba ma awarię, a tyle radości mi jednak sprawił... :(

 

Przy uruchamianiu rockbox-a pojawia się taki komunikat:

 

*PANIC*

TLB refill handler at 0x80E06EF4 ! [0x4]

 

Wymieniłem kartę - lipa, podmieniłem na drugi folder rockbox-a - lipa, próbowałem na nowo wgrywać rockbox-a, ale problem jest nadal... co to może być? Oczywiście na oryginalnym sofcie chodzi...

 

OK! Temat rozwiązany, działa już Xduoo X3! Po prostu należy ręcznie przeinstalować rockbox-a programem X3-USBBurnTool plus oczywiście dograć sterowniki USB do xduoo x3.

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności