Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

To niesamowity sprzęt! Słucham go sobie na przemian z Fiio X3 II i moim zdaniem Xduoo gra lepiej! Połowę tańszy, a gra jednak moim zdaniem lepiej (oczywiście z Rockbox-em)... Fiio ma jakby mało "pary" i zamuloną jednak górę (bardzo ograniczone możliwości korektora), a Xduoo ma taki w pewnym sensie "surowy" dźwięk i co ważne z Rockbox-me ogromne możliwości konfiguracji dźwięku. Na papierze też chyba ma więcej mocy Xduoo, a to dziwne... za co wiec Fiio bierze tyle kasy? Rockbox czyni z tego DAP-a absolutną rewelację!

 

Warto więc w ogóle dokupić do Fiio X3 przedwzmacniacz np. Fiio A3, to coś znacząco poprawi, czy sprawa jest po prostu przegrana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rob72 napisał:

To niesamowity sprzęt! Słucham go sobie na przemian z Fiio X3 II i moim zdaniem Xduoo gra lepiej! Połowę tańszy, a gra jednak moim zdaniem lepiej (oczywiście z Rockbox-em)... Fiio ma jakby mało "pary" i zamuloną jednak górę (bardzo ograniczone możliwości korektora), a Xduoo ma taki w pewnym sensie "surowy" dźwięk i co ważne z Rockbox-me ogromne możliwości konfiguracji dźwięku. Na papierze też chyba ma więcej mocy Xduoo, a to dziwne... za co wiec Fiio bierze tyle kasy? Rockbox czyni z tego DAP-a absolutną rewelację!

 

Warto więc w ogóle dokupić do Fiio X3 przedwzmacniacz np. Fiio A3, to coś znacząco poprawi, czy sprawa jest po prostu przegrana?

No ja jestem teraz bardzo zadowolony, miał to być grajek tymczasowy ale czuję, że zostanie ze mną na dłużej.

Najbardziej pomógł rockbox i wygrzanie uszu;). Player fajnie zgrywa się z pchłami Quian39 i ks64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie skusiłem sie na zamianę xduoo x2 na x3. Uprzejmie proszę o jakiegoś linka na ostatni rockbox do x3 i kilka wskazówek do wgrania. Jeżeli ktoś ma ochotę jeszcze przed świętami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ppmuzyk napisał:

Witajcie skusiłem sie na zamianę xduoo x2 na x3. Uprzejmie proszę o jakiegoś linka na ostatni rockbox do x3 i kilka wskazówek do wgrania. Jeżeli ktoś ma ochotę jeszcze przed świętami ?

 

 

W pierwszym poście tego wątku masz wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, voi12 napisał:

Jestem posiadaczem xduoo x3, niestety padł wyświetlacz, tydzień po 12 miesiącach gwarancji. Nie ma opcji naprawy,"przedstawiciel", importer, umył dyplomatycznie ręce, nawet nie podając serwisu który czymś takim się zajmuje. Także obchodźcie się ostrożnie z tym sprzętem.

 

Napisałeś maila w drugi dzień świąt o 21:19 a w następnym dniu zarzucasz "umywanie rąk" dystrybutora publicznie. Trochę nie na miejscu.

Na kilkaset sprzedanych egzemplarzy nie miałem ani jednej awarii wyświetlacza ani też nie doszukałem się jakichkolwiek tego typu wzmianek na zachodnich portalach zatem pisanie w związku z taką awarią o konieczności obchodzenia się ostrożnie z urządzeniem również jest nie trafione.

W tym modelu wyświetlacz stanowi praktycznie całość z płytą główną a jego rozdzielenie to duże ryzyko uszkodzenia płyty. Naprawy pogwarancyjne oczywiście są u mnie możliwe ale w tej półce cenowej sprzętu są po prostu nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto pzesiąść się na shanling m1?

A to zależy. Od słuchawek np. I od tego jakie brzmienie preferujesz też. Mi, i nie tylko mi, shanling dupy nie urwał. Do tego stopnia że rozważam jego sprzedaż. Dla mnie za neutralny, albo dokładniej - za suchy, bez emocji, bez muzykalności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi głównie o brzmienie , kupiłem xduoo x3 za 80$  z zamiarem wgrania RB zastanawiam się czy nie sprzedać jeszcze nowego x3  i dołożyć ok 150 zł do m1 bo widzę że niezła promocja jest do jutra w mp3strore

słuchawki dokupię bo mam troche budżetowych ( takstar pro 82, somic v2, kz zst , kz zs5, urbanfun, ) które planuje zamienić na coś lepszego.

a moze xduoo x10 , moge dostac za 420 zł  , mam troche metlik:mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym M1 nie brał, przereklamowana mocno maszynka... M1 ma bardzo małą moc, coś jak Fiio X1, jeśli będziesz używał go do jakiś doków czy "pchełek", to da radę i fajnie zagra, ale jeśli zamierzasz połączyć z nim jakieś rozsądne słuchawki wywiesi białą flagę. Xduoo X3 ma naprawdę sporo mocy, bo 250mW, M1 jak pamiętam 70mW, czyli cienki bolek jest, nie udźwignie niczego poważnego i trzeba będzie mu dodać jakiś przedwzmacniacz, czyli koszty dojdą...

X3 w połączeniu z RB staje się moim zdaniem trudny do pokonania w tym przedziale cenowym pod względem mocy, brzmienia i funkcjonalności DAP-em.

X10? Mocy ma jak X3, gra bardzo dobrze, ale do niego nigdy nie będzie RB, czyli jego funkcjonalność jest słaba jak to w Xduoo bez RB... ;)

 

 

Dnia 27 grudzień 2017 o 15:17, voi12 napisał:

Jestem posiadaczem xduoo x3, niestety padł wyświetlacz, tydzień po 12 miesiącach gwarancji. Nie ma opcji naprawy,"przedstawiciel", importer, umył dyplomatycznie ręce, nawet nie podając serwisu który czymś takim się zajmuje. Także obchodźcie się ostrożnie z tym sprzętem.

Z ustawy masz 24 miesiące, nie zgłaszaj z gwarancji, ale z ustawy, zawsze masz przewagę nad sprzedawcą w takiej sytuacji. Nie znam sprawy, wiec tylko informacyjnie co do 12 miesięcy gwarancji... Bigmaras raczej nie robi problemów, więc nie wiem o co chodzi...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

zostane przy xduoo x3 ,teraz słuchaweczki ,

Obecnie posiadam - takstar pro 82, somic v2, kz zst , kz zs5, urbanfun -( ostatnie chyba mi padły bo strasznie zamulone są )

 

Zastanawiam się nad OSTRY KC06A - 250 zł

 

albo dalej będę kolekcjonował tańsze;)

 

na oku mam:

HIFIMAN RE 400 ( ponoć można za 149 zł )

E-MI CI880

Xduoo EP1

Swing IE800

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam xduoo x3 i ostatniego Rockboxa . Słucham FLAC na 70% głośności . I grzeję się lekko jak w kieszeni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wysokie mam zjechane -3dB  bo trochę kłuje po uszach z niektórymi słuchawkami . Fajnie gra z Takstarami HI1200.

1. Czy  można dograć do RB jakieś inne ekrany odtwarzania ?

2. Bateria trzyma mi ok 5,5 - 6,5 h . Czy to normalne ? (mam ustawienie 2000mAh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmuzyk napisał:

Mam xduoo x3 i ostatniego Rockboxa . Słucham FLAC na 70% głośności . I grzeję się lekko jak w kieszeni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wysokie mam zjechane -3dB  bo trochę kłuje po uszach z niektórymi słuchawkami . Fajnie gra z Takstarami HI1200.

1. Czy  można dograć do RB jakieś inne ekrany odtwarzania ?

2. Bateria trzyma mi ok 5,5 - 6,5 h . Czy to normalne ? (mam ustawienie 2000mAh)

  1. Nie wiem jak w wypadku Xduoo, bo to nieoficjalny RB, ale na oficjalnych są motywy do pobrania ze strony Rockboxa.
  2. Jak głośno słuchasz? Mi na nowej baterii trzyma ~10 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

1. Czy  można dograć do RB jakieś inne ekrany odtwarzania ?

2. Bateria trzyma mi ok 5,5 - 6,5 h . Czy to normalne ? (mam ustawienie 2000mAh)

 

1. Teoretycznie można, tylko musi pasować rozdzielczość (chyba z sansy clip pasuje, ale to do sprawdzenia). Teoretycznie dlatego, że wgrałem kilka, i zmieniałem, ale przy włączeniu jakiegoś (nie pamiętam już jakiego) motywu odtwarzacz się zawiesił. Można go wtedy zresetować i wszystko wraca do normy, ale że u mnie padł przycisk resetowania to x3 wylądował u bigmarasa na wgrywaniu oprogramowania. po powrocie już pół roku śmiga przy korzystaniu tylko z podstawowego motywu.

2.Ustawione 2000 mAh - pliki mp3 320 - do 11 godzin. Odtwarzacz ma ponad 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 14 luty 2018 o 21:34, ppmuzyk napisał:

Ustawiłem baterie na 1500 mA i mam 65% i czas pracy 4:34 zobacze jaka końcówka będzie 

 

To raczej pytanie do Bigmarasa co jest z niektórymi Xduoo X3, może podpowie co za diabeł w niektórych siedzi i jak to naprawić, że grają około 5 godzin i się grzeją... przez moje ręce też przeszedł taki X3, co grał 5 godzin i grzał się naprawdę bardzo w czasie odtwarzania... co ciekawe, to nie jest niestety bateria ... :(

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bigmaras napisał:

Były początkowe wersje z bateriami 1500 a nie 2000. Czas pracy zalecam sprawdzać organoleptycznie a nie na sugerowanym czasie z RB.

Wtedy sprawdzałem na różne sposoby, było około 5-5,5 godziny... po około 5 minutach odtwarzania zaczyna się mocno grzać, taki mały kaloryferek, w zimie jak znalazł ;)

 

Kiedyś czytałem na jakimś forum, że ktoś wymienił aku z 1500 na 2000 i jak się grzał, tak się grzeje i gra około 5 godzin.... co to może być, płyta z wadą? Pozostaje tylko utylizacja?

 

Drugi który obecnie mam trzyma 10-11 godzin i to od ponad roku bez zmian i się minimalnie tylko grzeje przy odtwarzaniu...

 

 

Dnia 13 luty 2018 o 06:52, ppmuzyk napisał:

Mam xduoo x3 i ostatniego Rockboxa . Słucham FLAC na 70% głośności . I grzeję się lekko jak w kieszeni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wysokie mam zjechane -3dB  bo trochę kłuje po uszach z niektórymi słuchawkami . Fajnie gra z Takstarami HI1200.

1. Czy  można dograć do RB jakieś inne ekrany odtwarzania ?

2. Bateria trzyma mi ok 5,5 - 6,5 h . Czy to normalne ? (mam ustawienie 2000mAh)

 

Proponuje dograć temat CORRADO od Clipa V2. Działa stabilnie, a ma też zegar, podaje bitrate i format dźwięku i co ciekawe czasowy miernik baterii jest, w miarę to podaje, ale jest przydatne ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rob72 napisał:

Wtedy sprawdzałem na różne sposoby, było około 5-5,5 godziny... po około 5 minutach odtwarzania zaczyna się mocno grzać, taki mały kaloryferek, w zimie jak znalazł ;)

 

Kiedyś czytałem na jakimś forum, że ktoś wymienił aku z 1500 na 2000 i jak się grzał, tak się grzeje i gra około 5 godzin.... co to może być, płyta z wadą? Pozostaje tylko utylizacja?

 

Drugi który obecnie mam trzyma 10-11 godzin i to od ponad roku bez zmian i się minimalnie tylko grzeje przy odtwarzaniu...

 

 

Nie miałem takich zgłoszeń jak opsiujesz. Być może jakaś usterka, problem z softem (rockbox) lub może jakieś problemy z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności