Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Brzoznik napisał:

Dobrze, że to nie było wczoraj, bo na iboodzie znów pionek był;) nic, nie reaguje na podłączenie USB, zimny trup... fak...

mój się też tak zachowywał, ale w końcu ruszył (reset, reset, reset i koniecznie wyciągnąć kartę pamięci!).. z tym że się wieszał do bólu na wszystkim i na dowolnej karcie... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2017 o 20:54, rob72 napisał:

Spoko :) ja bym "profilaktycznie" wgrał ponownie oryginalny firmware 1.1 od producenta. ;) Jak dla mnie, masz już "przetrącony" soft...

Póki co wszystko hula bezproblemowo. I naprawdę polecam RB na X3, eliminuje większość software'owych wad tego odtwarzacza. Rewelacja jak dla mnie za te pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam i ja:) System: d898b8c-170609

 

Trochę się namęczyłem i chcę ostrzec wszystkich aby nie nie postępowali wg instrukcji z Head.fi. Sugerują aby nie kierować się poradnikiem Vortexu a sami wprowadzają w błąd.

Właściwy rockbox jest oczywiście spakowany w pliku rockbox-full-d898b8c-170609 a plik update.zip znajduje się w paczce X3-Rockbox.rar a nie jak sugeruje Head.fi ukryty pod inną nazwą rockbox-update-d898b8c-170609.zip którą trzeba zmienić.

Mam nadzieję, że sam nie wprowadzam nikogo w błąd...

 

W podglądzie ukrytych plików na Macu pomoże program Funter

 

Wracając do rockboxu to inna liga grania, player gra dynamiczniej, jest power - jestem zadowolony:)

Nie miałem czasu aby przejrzeć wszystkich jego możliwości, nie instalowałem jeszcze boota czy dodatkowych bajerów, spróbuję w wolnym czasie bo się nie znam na tym.

 

Grajek po godzinie odtwarzania ALAC nadal jest chłodny - ustawiłem w settings właściwą pojemność baterii dla Xduoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg niektórych opinii RB gra gorzej niż stock, więc może kwetsia preferencje.
Na RB X3 mi się grzał jak go w kieszeni miałem - ale to raczej osiagnięcie temepratury ciała było. Jak leżał na biurku to w ogóle się nie nagrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bachankas napisał:

Na RB nadal mozna sterować głośnością, chyba na "0", czyli 100% najlepiej po LO ustawić.

Szkoda, myślałem, że będzie z pominięciem potencjometra cyfrowego ala pure direct. Sprawdzę czy będę słyszał różnicę na stockowym i RB na moich Dynaudio Audience i HK680 ciągnącym z lineout na obu softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bachankas napisał:

Wg niektórych opinii RB gra gorzej niż stock, więc może kwetsia preferencje.
Na RB X3 mi się grzał jak go w kieszeni miałem - ale to raczej osiagnięcie temepratury ciała było. Jak leżał na biurku to w ogóle się nie nagrzewał.

Wg mnie wokal jest dynamiczniejszy i bliższy, jest lepiej ale "kapcie mi nie spadły". Pobawię się jeszcze dodatkowymi ustawieniami ale player jest wg mnie zbył analityczny. Vedia v39 i Iriver e10 pokazują bardziej pazura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przetwornikiem X3, to raczej zjada vedię ;)

 

mam pytanie do RB, czy widać jakiś postęp przy ładowaniu? Podłączam i raz jest na ekranie ikonka usb i nie sądzę, że ładuje, bo się nie grzeje, a jak na włączonym X3 też nie ma postępu ładowania... co trzeba ustawić w RB?

 

fajnie, że RB ma na ekranie info o czasie działania aku - fajna sprawa i w miarę precyzyjna :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rob72 napisał:

Z tym przetwornikiem X3, to raczej zjada vedię ;)

 

mam pytanie do RB, czy widać jakiś postęp przy ładowaniu? Podłączam i raz jest na ekranie ikonka usb i nie sądzę, że ładuje, bo się nie grzeje, a jak na włączonym X3 też nie ma postępu ładowania... co trzeba ustawić w RB?

 

fajnie, że RB ma na ekranie info o czasie działania aku - fajna sprawa i w miarę precyzyjna :)

przytrzymaj bodajże HOME przy wpinaniu kabla to wejdziesz w tryb tylko ładowania - będziesz mógł normalnie z grajka korzystać podczas ładowania
a ikonka powinna na górnym pasku "animować" jak się ładuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rob72 napisał:

Z tym przetwornikiem X3, to raczej zjada vedię ;)

 

mam pytanie do RB, czy widać jakiś postęp przy ładowaniu? Podłączam i raz jest na ekranie ikonka usb i nie sądzę, że ładuje, bo się nie grzeje, a jak na włączonym X3 też nie ma postępu ładowania... co trzeba ustawić w RB?

 

fajnie, że RB ma na ekranie info o czasie działania aku - fajna sprawa i w miarę precyzyjna :)

Vedia nie jest taka zła kiedyś był spory hype na forum. Fajnie też zgrywała się z Nuforcami co ma znaczenie a z Xduoo jeszcze eksperymentuje ze słuchawkami.

Trochę mi brakuje dobrego basu - ten nie jest zbyt naturalny.

 

Ustawiłeś pojemność baterii w menu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tokariew napisał:

Ale powinno być w rockboxie od razu prawidłowa ilość w menu wybrana jako domyślna, 2000…

Pierwsze modele miały baterię 1500.

O ile mi wiadomo to Rockbox jest uniwersalnym oprogramowaniem - ogólnie pasuje do wielu modeli a autor tylko dostosowuje niektóre z jego elementów jak dźwięk, wyświetlacz, sterowanie pod dany player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam 2000 ustawione. To zapewne sprawa ustawienia, ale jak podłączam do ładowarki, to pokazuje się ikonka wtyczki USB i chyba nie ładuje, bo zimny jest X3. Na sofcie oryginalnym ładuje oczywiście ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rob72 napisał:

Tak, mam 2000 ustawione. To zapewne sprawa ustawienia, ale jak podłączam do ładowarki, to pokazuje się ikonka wtyczki USB i chyba nie ładuje, bo zimny jest X3. Na sofcie oryginalnym ładuje oczywiście ;)

Ja z kolei przekombinowałem i nie mam obsługi playera (kasowanie, wgrywanie piosenek) przez USB a było.

 

Może zrób reset settings w rockboxie? tylko nie na podłączonych słuchawkach bo skala głośności podskakuje do 100%;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was miał taką przypadłość, że X3 wisi na bootlogo stockowego firmware'u? rockbox normalnie działa, ale jak chcę przełączyć się na stock, to wisi i muszę go twardym resetem częstować. odłączałem nawet baterię całkowicie ale nie pomaga. mogę jakoś inaczej stock firmware wgrać, niż via update z poziomu menu? próbowałem narzędziem od rockbox ale nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20 sierpień 2017 o 21:58, gregdezet napisał:

czy ktoś z Was miał taką przypadłość, że X3 wisi na bootlogo stockowego firmware'u? rockbox normalnie działa, ale jak chcę przełączyć się na stock, to wisi i muszę go twardym resetem częstować. odłączałem nawet baterię całkowicie ale nie pomaga. mogę jakoś inaczej stock firmware wgrać, niż via update z poziomu menu? próbowałem narzędziem od rockbox ale nie idzie.

Na nowo wgraj oryginalny soft X3 1.1 i ponownie RB. Inaczej nie da rady chyba, ale jaki problem minuta dziesięć i już masz ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2017 o 17:03, rob72 napisał:

Na nowo wgraj oryginalny soft X3 1.1 i ponownie RB. Inaczej nie da rady chyba, ale jaki problem minuta dziesięć i już masz ok ;)

problem jest taki, że nie mogę sflashować ponownie stockowego firmware'u. ten cały burn tool, który jest na stronie rockboxa, nie działa. zainstalowałem stery, podłączałem zgodnie z instrukcją w trybie fastboota i nic nie flashuje...poradzi ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, może inaczej sformułuje pytanie bo mam wrażenie, że nikt mnie nie rozumie :D

 

pytanie więc brzmi, czy jest jakikolwiek inny sposób na "sflaszowanie" stockowego firmware'u, niż zrobienie tego plikiem update z poziomu menu stockowego oprogramowania, którego nie mogę odpalić bo mi wisi na bootlogo, a uruchomić mogę jedynie rockboxa?

 

na stronie rockboxa jest manual do flashowania narzędziem ingenic burn tool, które u mnie nie działa (ani flash_stock.bat, ani flash_rockbox.bat), chyba nie widzi playera (w managerze urządzeń jest widoczne "usb boot driver for JZ47XX(2013)", w sensie jak podłączę playera pod usb z przytrzymanym przyciskiem options (to chyba jakiś fastboot mode).

 

edit: być może problem z flashowaniem leży w windows 10... vortex pisze w instrukcji, że ma być windows XP albo 7.

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności