Skocz do zawartości

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Producent powinien dodać ładowarkę do odtwarzacza, albo napisać jaką należy go ładować. Ja wogóle nie zwracam uwagi na ładowarki którymi ładuje odtwarzacz czy też telefon, bo nie używam sprzętów za kilka tysięcy złotych, żeby aż tak się tym przejmować co może się stać za kilka lat z akumulatorem. O ile wogóle coś złego może się z nim stać Jedyne na co zwracam uwagę to na to żeby nie rozładować do zera akumulatora

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB załadowany, na razie jestem zadowolony, tyle, że miałem obie karty na exfat, muszę ponownie sformatować i zapełnić. Kilka albumów na testy na mniejszej karcie, wszystko póki co rewelacyjnie to śmiga. Gapless, EQ, nie ma zjadania początków utworów. Po ok. godzinie zabawy i słuchania flaczków maszynka zimna, bateria full. Zobaczymy jak dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwujące trochę utrudnienia z kartami:/ miałem dwie 64, teraz zostałem z jedną 32... Poza tym wszystko super, działa doskonale a mnogość ustawień szokuje. Jakbym nową zabawkę miał;)

Edytowane przez Brzoznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, rob72 napisał:

jak to z jedną kartą 32 zostałeś??? Jutro to instaluję, oby nie było żadnych cudów...

 

Drobne problemy techniczne: dwie karty 64GB są sdxc i exfat. RB wymaga fat32. Na maszynie z win7 nie mam czytnika kart sdxc. Na win10 z kolei nie wiem jak te karty sformatować na fat32. Zamówiłem z chin nowy czytnik kart sdxc, jak dojdzie to ogarnę:)

Edytowane przez Brzoznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Brzoznik napisał:

 

 

Drobne problemy techniczne: dwie karty 64GB są sdxc i exfat. RB wymaga fat32. Na maszynie z win7 nie mam czytnika kart sdxc. Na win10 z kolei nie wiem jak te karty sformatować na fat32. Zamówiłem z chin nowy czytnik kart sdxc, jak dojdzie to ogarnę:)

Ściągnij Rufus'a, lekki programik działający bez instalacji - intuicyjny z polskim językiem. Sformatujesz bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bialy_Wilk napisał:

Ściągnij Rufus'a, lekki programik działający bez instalacji - intuicyjny z polskim językiem. Sformatujesz bez problemu.

Rufus ok, dziś sprawdził moje karty, są ok, a mój x3 ma wciąż zwisy... co robić? :(

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Sprawdzony jak piszesz. Mam 100% sprawna kartę i pisanie tu, że jest inaczej to czysta herezja ;)

 

sprawdziłem też ten album na którym się ostatni raz wywalił (następuję pisk i zawiesza się x3) w poszukiwaniu błędów na mp3val - zero błędów i na Foobarze2000, bo on też jak jest błąd w mp3, to potrafi to wywalić konkretnie w tagu - ale tu też zero błędów... ja się więc pytam, co się więc dzieje?

 

Być może jest fabrycznie uwalony w trupka firmware... bo co innego może być? Jutro go naładuje na full i wrzucam fabryczny firmware 1.1 ponownie, może tu jest przyczyna? Kurcze, ale pechowa historia, zamiast cieszyć się mega jakością dźwięku X3, to ja walczę z tematem, który wydaje się na dziś nie do rozwiązania... :(

Godzinę temu, Inszy napisał:

Muzyka wgrana na nowo?

Tak, wgrana zgodnie z prośbą bigmarasa, czyli te kilka 100% pewnych albumów sprawdzonych pod kontem błędów i oczywiście wyczyszczone tagi, okładki itp... objaw jest taki jak od początku w nim, czyli zawiesza się co jakiś czas na coraz to nowym albumie...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rob72 - ale czy ty nie miałeś takich samych historii z tą samą kartą pamięci w FiiO X1? Testowałeś tą kartę tylko w trybie odczytu, czy odczyt+zapis? Bo np u mnie w walniętej karcie odczyt był 100% ok, ale jak przyszło do naprzemiennego zapisu i odczytu, to dopiero tutaj pokazało błędy w czasie weryfikacji poprawności danych. Tak samo jak gdybaliśmy wcześniej, to może być coś nie tak z samymi nazwami plików czy katalogów jak np znaki spoza ASCII, czy też znaki specjalne (choćby dwukropki są bardzo problematyczne). To, że win odczyta i nie widzi problemu, to nie znaczy, że soft w odtwarzaczu się nie wykrzaczy na nietypowym symbolu. Może też być wykrzaczanie się samej zbuforowanej listy plików i katalogów - czyść i sprawdzaj czy się polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno obstawiam problem z kartą, ja wrzucam byle co, nic nie czyszczę i wszystko hula... Znaczy jeszcze nie wszystko ale zaraz obadam tego rufusa;) a to co dotychczas miałem na stocku działało bez problemu, na RB 32GB pełne i też wszystko gra.

Edytowane przez Brzoznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kartę 64 gb w tel, niby wszystko dobrze-formatowała sie normalnie a bez przerwy były problemy z odczytem plików. Dopiero pod Rufus'em przy normalnym (nie szybkim) formatowaniu z "szukaj błędnych sektorów na urządzeniu" i 3 krotnym przebiegiem pokazało przy 91% 263 błędy!!! Ten ostatni był krytyczny, program nie mógł dokończyć formatowania. Na szybkim formatowaniu i normalnym bez sprawdzania błędów formatowała się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sn4ke napisał:

@rob72 - ale czy ty nie miałeś takich samych historii z tą samą kartą pamięci w FiiO X1? Testowałeś tą kartę tylko w trybie odczytu, czy odczyt+zapis? Bo np u mnie w walniętej karcie odczyt był 100% ok, ale jak przyszło do naprzemiennego zapisu i odczytu, to dopiero tutaj pokazało błędy w czasie weryfikacji poprawności danych. Tak samo jak gdybaliśmy wcześniej, to może być coś nie tak z samymi nazwami plików czy katalogów jak np znaki spoza ASCII, czy też znaki specjalne (choćby dwukropki są bardzo problematyczne). To, że win odczyta i nie widzi problemu, to nie znaczy, że soft w odtwarzaczu się nie wykrzaczy na nietypowym symbolu. Może też być wykrzaczanie się samej zbuforowanej listy plików i katalogów - czyść i sprawdzaj czy się polepszy.

Tak, ale ja już to wyeliminowałem, bo Xduoo X3 zawieszał się na folderze z plikami mp3, gdzie nie było okładek, tagów i pliki 100% bez błędów, czyli to nie mp3! Problemem jest zapewne karta/karty, które u mnie przeszły przez moje Fiio X1...

Co do wady w Fiio x1 - to ona została potwierdzona w Chinach u producent, a wiec do tego tematu nie ma co wracać akurat...

 

Moja karta Kingston SDXC 10 64GB została przecież sprawdzana np. polecanym Rufus'em i błędów nie ma 0/0/0 (wolne skanowanie)... polećcie inny więc program, to przeskanuje kartę i wkleję tu nawet logi z testów ;)

 

A ja pożyczę trzecią kartę i zacznę testy... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzoznik napisał:

Format rufusem, wrzuciłem 30GB muzy, gra WSZYSTKO, nawet jeden z FLACów który na stocku nie grał. Nic nie czyściłem, pełno okładek itp badziewia. Karta goodram sdxc 64GB.

Testuję raz jeszcze Rufusem'em - trzeci przebieg i to trwa już kilka godzin. Na razie zero błędów... jak skończy wrzucę loga i dopiero będziemy się głowić gdzie tkwi przyczyna... ;)

 

Jak karta jest ok, to Xduoo X3 powinien ją czytać prawidłowo, tu nie ma miejsca na czary... jak ją nawet reklamować, jak w testach wypada ok? Po prostu Xduoo X3 "nie lubi" Kingstona, to nawet śmieszne by było... ;)

 

no nic, czekam na koniec testu...

jak powrócić do oryginalnego firmware? Opis prosty, tylko w menu rockboxa nie widzę opcji aktualizacji... gdzie to jest? ;)

5 godzin temu, Brzoznik napisał:

Format rufusem, wrzuciłem 30GB muzy, gra WSZYSTKO, nawet jeden z FLACów który na stocku nie grał. Nic nie czyściłem, pełno okładek itp badziewia. Karta goodram sdxc 64GB.

jak powrócić do oryginalnego firmware? Opis prosty, tylko w menu rockboxa nie widzę opcji aktualizacji... gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom stockowe oprogrmowanie (start przy włączonej blokadzie klawiszy) i tam masz aktualizację. Ktoś tu pisał, że trzeba uruchomić aktualizację i szybko ponownie włączyć blokadę, żeby to ruszyło. Ale sam nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! To co napisałeś jest bezcenne, bo tylko w ten sposób można powrócić do oryginalnego softu! Dzięki za pomoc :)

13 godzin temu, Brzoznik napisał:

W ciemno obstawiam problem z kartą, ja wrzucam byle co, nic nie czyszczę i wszystko hula... Znaczy jeszcze nie wszystko ale zaraz obadam tego rufusa;) a to co dotychczas miałem na stocku działało bez problemu, na RB 32GB pełne i też wszystko gra.

Niestety "w ciemno" i raczej pomyłka ;)

 

właśnie skończyłem testy... obie karty, które mam, są w 100% sprawne, zero, zero, zero błędów! Mogę udostępnić logi. Czyli stawiam po raz kolejny pytanie, gdzie jest powód, że zawiesza się X3 na kartach pamięci? "Nie lubi" Kingstona i Goodrama? ;)

Nic, a nic nie trzyma się kupy, ani to nie jest mp3, ani karty pamięci, zostaje chyba tylko X3... ale czekam na pomysły, może coś jest, czego nie sprawdziłem jeszcze :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spójność kart pamięci sprawdzam w "h2testw", ale to się robi na czystej karcie. No i ważne żeby czytnik się nie wykrzaczał na dużych kartach jeśli z niego korzystasz (mój np ma problem powyżej 64GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem karty czyste - jak pisałem już - zero błędów! H2testw - to dobry program. Jutro wrzucę karty i sprawdzimy to jeszcze raz nim. Dziś wrzuciłem trzecią kartę do X3 - sandisk 8GB klasa 6 i się zawiesił po 10 minutach grania... w pliku mp3, w którym się akurat zwiesił nie było tagów i okładek, plik mp3 sprawdziłem foobarem2000 i mp3val - zero błędów. Kurcze, ten DAP gra kosmicznie, ale czemu mój ma problemy i to aż takie z zawieszaniem się?

16 godzin temu, sn4ke napisał:

Ja spójność kart pamięci sprawdzam w "h2testw", ale to się robi na czystej karcie. No i ważne żeby czytnik się nie wykrzaczał na dużych kartach jeśli z niego korzystasz (mój np ma problem powyżej 64GB).

Mój Kingston SDXC 10 64GB jest ok, co udowadnia morderczy test rufus'em i h2testw, karta goodram też ok... ;) Nie ma rozwiązania tego problemu, więc zamykamy temat, raczej nikt tu już nie pomoże... :( nie mam pojęcia gdzie tkwi przyczyna...

 

log:

Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 11.1 MByte/s
Reading speed: 18.3 MByte/s
H2testw v1.4

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chińska ładowarkę na której jest napisane ze ładuje prądem 2,5A, jak na taki prąd bardzo długo mi ładowała. Po pomiarach okazało się że pod obciążeniem ładuje prądem 1,16A . Znajomy ma szybką ładowarkę od smartfona 2A która pod obciążeniem ładuje prawie jak normalna 0,94A (standardowa 0,89A). :rolleyes:
Jeżeli to co napisałem uważasz za "ciekawą teorię" zajrzyj na forum www.swiatelka.pl, tam piszą fachowcy od "tych spraw". 
Krótki artykulik o akumulatorach li-ion który zrozumie laik: http://blog.nettigo.pl/post/98143932583/ładowanie-akumulatorów-li-ion polecam przeczytać. Proszę zwrócić szczególną uwagę na punkt 2.

Mam ładowarkę która ma ładowanie prądem 2,4 A . Robiłem pomiar miernikiem i akumulator w Xduoo ładuje się od 0,90 A do max 1.20 A. Jak w takim razie mam "usmażyć " baterię większą ładowarką niż taką powiedzmy ok. 1A? Do czego zmierzam? Ano do tego , że dzisiaj chyba każde w miarę porządne urządzenie, a takim raczej jest ten odtwarzacz, posiada zabezpieczenie przed nadmiernym prądem z ładowarki. Poza tym nawet jeśli zbyt duży prąd ładowania miał by uszkodzić po jakimś czasie akumulator, to chyba lepiej kupić nowy za ok. 50 pln niż kupować specjalnie nową ładowarkę do odtwarzacza, której się nie wykorzysta do ładowania innych urządzeń. Zresztą temat już przerabiałem dawno i uważam, że najważniejsze to korzystać z oryginalnych, renomowanych ładowarek, a nie z pseudo oryginalnych bubli z Allegro. To samo dotyczy kart pamięci . Lepiej kupić raz, a porządnie niż potem żałować zakupu i drugi raz płacić za kartę.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Mam chińska ładowarkę na której jest napisane ze ładuje prądem 2,5A, jak na taki prąd bardzo długo mi ładowała. Po pomiarach okazało się że pod obciążeniem ładuje prądem 1,16A . Znajomy ma szybką ładowarkę od smartfona 2A która pod obciążeniem ładuje prawie jak normalna 0,94A (standardowa 0,89A). :rolleyes:
Jeżeli to co napisałem uważasz za "ciekawą teorię" zajrzyj na forum www.swiatelka.pl, tam piszą fachowcy od "tych spraw". 
Krótki artykulik o akumulatorach li-ion który zrozumie laik: http://blog.nettigo.pl/post/98143932583/ładowanie-akumulatorów-li-ion polecam przeczytać. Proszę zwrócić szczególną uwagę na punkt 2.

Mam ładowarkę która ma ładowanie prądem 2,4 A . Robiłem pomiar miernikiem i akumulator w Xduoo ładuje się od 0,90 A do max 1.20 A. Jak w takim razie mam "usmażyć " baterię większą ładowarką niż taką powiedzmy ok. 1A? Do czego zmierzam? Ano do tego , że dzisiaj chyba każde w miarę porządne urządzenie, a takim raczej jest ten odtwarzacz, posiada zabezpieczenie przed nadmiernym prądem z ładowarki. Poza tym nawet jeśli zbyt duży prąd ładowania miał by uszkodzić po jakimś czasie akumulator, to chyba lepiej kupić nowy za ok. 50 pln niż kupować specjalnie nową ładowarkę do odtwarzacza, której się nie wykorzysta do ładowania innych urządzeń. Zresztą temat już przerabiałem dawno i uważam, że najważniejsze to korzystać z oryginalnych, renomowanych ładowarek, a nie z pseudo oryginalnych bubli z Allegro. To samo dotyczy kart pamięci . Lepiej kupić raz, a porządnie niż potem żałować zakupu i drugi raz płacić za kartę.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo i z powtórką opisałeś dlaczego będziesz używał takiej ładowarki, jaką masz. Tak, jakby ci ktoś zabronił jej używać. A używaj! :) 

Ja ładuję mocną (powyżej 1A) ładowarką tylko wtedy, gdy się spieszę, bo nie wierzę, że jakiś chinol dobrowolnie/bezpłatnie zamontuje mi specjalny układ, który ograniczy do akceptowalnego natężenie prądu ładowania. Zauważ, że w tego typu sprzęcie liczy się oszczędność każdego grosza, więc nie wydaje się to nawet możliwe. Baterie miewają ogranicznik przeładowania i tyle.

A co do kupowania "specjalnych" ładowarek, to po co to robić? W każdym przeciętnym (2-4 osoby) domu jest przynajmniej kilka takich ładowarek, które dostajemy ze telefonami, tabletami i innym ładowalnym sprzętem elektronicznym. Byle micro USB miało na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się nacieszyłem. Dziś moje X3 się obraziło i nie chce się załączyć, nawet przekaźnik nie pstryka. Funkcjonalność przycisku do papieru... Nawet pół roku nie wytrzymało. Heh, opłaciło się w chinach kupować że hej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Xduoo X3 raczej ładowarka 5V 1A, ja ładowałem 5V 0,5A i trwało to wieki, czyli chyba z 6,5-7 godziny, masakra... ;)

5 minut temu, Brzoznik napisał:

No i się nacieszyłem. Dziś moje X3 się obraziło i nie chce się załączyć, nawet przekaźnik nie pstryka. Funkcjonalność przycisku do papieru... Nawet pół roku nie wytrzymało. Heh, opłaciło się w chinach kupować że hej...

Mój kupiony w Audio Heaven też się przecież obraził i to jak... ;) Właśnie go wymieniam, czekam na kolejny... :)

 

 

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności