Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po godzinie mp3 320kbps, głośność 50, był chłodny. Player leżał na stole. Ubytek baterii jakieś 10% (nie mam wskaźnika % więc ocena na "oko").

Ja robię aktualizacje tak:

- zmieniam nazwę katalogu np. na rockboxOLD

- z pliku update wrzucam katalog rockbox na kartę

- z katalogu rockboxOLD wrzucam do katalogu rockbox plik cfg oraz fonty, tematy i coś tam jeszcze

 

Wszystko działa jak trzeba

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po godzinie słuchania FLAC, - 15dB również jest gorący, do tego zdarzają się takie głośne szumy (2-3x głośniejsze niż muzyka, pojawiają się nagle i bolą w uszy) u mnie Player leży w samochodzie

Napisane na moim telefonie za pomocą kciuków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak grajek 2 dni poleżał nieużywany, to mu się poprawiło. 8h i 66% batki jeszcze, może dlatego potem na łeb na szyję leci :D
A grzeje mi się wyłącznie w kieszeni - może być tak, że łapie ciepło nogi albo jest izolowany ubraniem czy cuś. Jak leży na biurku to może tydzień grać i nic cieplejszy nie będzie.
Aczkolwiek to grzanie niepokoi pod kątem trwałości batki.

Wszystko jasne:
po ok. 9-10 h grania - 50%
kolejna godzina - 35%
potem reszta w 30-40 minut leci do zera
Czyli po prostu krzywa wskazań baterii nieprawidłowo wyświetla - sumarycznie czas odtwarzania bez zmian względem poprzednich wersji

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 4 miesiące testów mojego Fiio x1 u producenta w Chinach i jest decyzja - jest wada X1 i zwrot kasy! Zamówiony więc Xduoo X3, bo boję się brać Fiio X1 II, bo wadę może mieć taką sama jak moje byłe X1.. jaka to była wada - opisywałem na tym forum (na 100% wszystkie X1 to mają...).

Co do Xduoo, to czy po instalce RB można trzymać foldery z muzyką na karcie gdzie jest RB (slot 1)? Czy tylko karta w slocie2 i tam muza?

Na stronie xvtx.ru/rockbox/ jest dostępna dość jednak stara wersja RB? Gdzie są nowsze więc wersje RB o których przecież piszecie? Chyba, że ta jest stabilna i innych lepiej nie wygrywać, tak?

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja RB jest ostatnia na tej stronie z przed 5 dni (20170403) zatem jest to świeżyna. Nowsze wersje mogą pojawić się za tydzień, meisiąc, rok lub wcale. nie ma no to żadnych gwarancji bo są one robione przez prywatną osobę i hobbystycznie zatem nie wymagaj zbyt wiele.

 

Ładowanie 500mA czyli takie jak podaje port usb najczęściej jest mniej destruktywne dla baterii aniżeli 2A aczkolwiek jakieś różnice można by zauważyć przy setkach cykli. Z drugiej strony 2000mA szybciej naładuje grajka co ma znaczenie jak nam się spieszy. Przynajmniej takie informacje mam od magików od baterii choć oficjalnego stanowiska xDuoo nie ma w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie używał, taki amperaż wymaga przystosowanej i wysokiej jakości baterii. Małe szanse by taka w Xduoo była zastosowana. Baterię naładujesz szybka, ale długo nie pożyje.

Edytowane przez Pietern
Błędny wpis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli żeby uporządkować, "polecane" jest raczej 5V 0,5A - taką wersję możemy przyjać? :)

 

...ciekawe jak jest niby "oryginalna" Xduoo do X3?

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniesienie mam do mojego Fiio X1 - tam była o dziwo zalecana 5V 2A i przez dwa lata użytkowania nie zaobserwowałem spadku wydajności akumulatora (jak już, to absolutnie minimalny...). Czy Fiio daje po prostu lepsze aku od Xduoo?

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy głupoty gadacie...
Baterie montowane w dzisiejszym sprzęcie mają układ który reguluje ile może akumulator pobrać. W nim jest zapisane info czy akumulator wytrzyma dane natężenie i jakie ono jest.
Z waszego rozumowania wynika że zaaplikowanie ładowarki 4A jeszcze bardziej zajedzie baterie. A takiego! Jeśli układ może maks 2A to ładowarka da mu 2A a nie 4A.
Natomiast prawdą jest że ładowanie niskim prądem przedłuża życie, owszem tak było jak używałem aku ni-mh a nie li-ion. Teraz przedluzycie im życia może z 5 cykli.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pudel napisał:

Ale wy głupoty gadacie...
Baterie montowane w dzisiejszym sprzęcie mają układ który reguluje ile może akumulator pobrać. W nim jest zapisane info czy akumulator wytrzyma dane natężenie i jakie ono jest.
Z waszego rozumowania wynika że zaaplikowanie ładowarki 4A jeszcze bardziej zajedzie baterie. A takiego! Jeśli układ może maks 2A to ładowarka da mu 2A a nie 4A.
Natomiast prawdą jest że ładowanie niskim prądem przedłuża życie, owszem tak było jak używałem aku ni-mh a nie li-ion. Teraz przedluzycie im życia może z 5 cykli.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
 

Wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele. Montowane sa układy które regulują napięcie, ale nie natężenie prądu. Wskaż mi w xDuoo układ regulujący natężenie prądu, na pewno nie jest wbudowany w akumulator. Może być układ który odcina ładowanie przy zbyt dużym amperażu (np. telefony), ale go nie zmniejsza. To zbyt kosztowny układ (i zajmujący miejsce) na takie urządzonka jak xDuoo.

Oczywiście ze ładowanie zbyt dużym natężeniem prądu zajeżdża akumulatory, nie na darmo producenci akumulatorów podają maksymalne natężenie prądu ładowania.Od sześciu lat używam akumulatorów li-jon w e-papierosach w technicznie zaawansowanych modach i coś na temat eksplantacji akusów wiem. Podłącz ładowarkę 4A do xDuoo a za godzinę będziesz mógł wykorzystać go jako grzałkę do gotowania wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chińska ładowarkę na której jest napisane ze ładuje prądem 2,5A, jak na taki prąd bardzo długo mi ładowała. Po pomiarach okazało się że pod obciążeniem ładuje prądem 1,16A ;). Znajomy ma szybką ładowarkę od smartfona 2A która pod obciążeniem ładuje prawie jak normalna 0,94A (standardowa 0,89A). :rolleyes:

Jeżeli to co napisałem uważasz za "ciekawą teorię" zajrzyj na forum www.swiatelka.pl, tam piszą fachowcy od "tych spraw". 

Krótki artykulik o akumulatorach li-ion który zrozumie laik: http://blog.nettigo.pl/post/98143932583/ładowanie-akumulatorów-li-ion polecam przeczytać. Proszę zwrócić szczególną uwagę na punkt 2.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pudel napisał:

Ale wy głupoty gadacie...  

 

Odnosze wrażenie, że nie przeczytałeś w ogóle poprzednich wypowiedzi albo nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Oczywiście poprzednie generacje baterii (niklowe) były bardziej podatne na podawane natężenie ale nowe też są, choć oczywiście znacząco mniej, dlatego napisałem, iż: " Ładowanie 500mA czyli takie jak podaje port usb najczęściej jest mniej destruktywne dla baterii aniżeli 2A aczkolwiek jakieś różnice można by zauważyć przy setkach cykli. "

 

Wynika z tego ni mniej ni więcej, że jak miałbyś dwa urządzenia, z identyczną baterią litową i dla jednego podawał przy każdorazowym ładowaniu natężenie 500mA a drugiego 2A to po kilkuset pełnych ładowaniach zaryzykuje stwierdzenie, iż bateria regularnie ładowana mniejszym natężeniem będzie w odrobinę lepszym stanie. Jak dużym? Oczywiście nie będą to wynika sięgające godzin, być może to będą pojedyńcze minuty ale będą. Czy dla przeciętnego użytkownika będzie miało to znaczenie? Pewnie nie. Będą tacy jak np. ja, którzy nie zwracają na to uwagi, ale na pytanie czy w dłużyszm terminie jest różnica, odpowiedź brzmi, że tak.

 

Następnie sam napisałeś, że...

 

3 godziny temu, Pudel napisał:

Teraz przedluzycie im życia może z 5 cykli.  

 

Czyli sam przyznajesz, że jednak 5 cykli będzie przedłużone życie (rozumiem, że te dane posiadasz z jakiś testów laboratoryjnych baterii od xDuoo) a mimo wszystko zarzucasz pisanie głupot, trochę nie ładnie z Twojej strony :]

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lecz nikłym :-)
Bardziej mi chodzi o to że ludzie starają się dbać o baterie a każda i tak siada podobnie.
Tak nawiasem, akumulator ładowany prądem 1C zawsze może być, 2C to prawie pewne i to nie pogarsza ich parametrów.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pudel napisał:

Tak nawiasem, akumulator ładowany prądem 1C zawsze może być, 2C to prawie pewne i to nie pogarsza ich parametrów.

Ładowanie prądem 2C nie pogarsza parametrów akumulatora o małej wydajności amperażowej - taki jest w xDuoo !!!! 

Chłopie ty nie masz zielonego pojęcia o akusach, nie wypowiadaj się na ten temat i nie rób ludziom mętliku w głowie.

A wystarczyło przeczytać artykuł który zalinkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem producent, który produkuje wcale niegłupi sprzęt i to bardziej dla zaawansowanych użytkowników powinien konkret podać jaka ładowarkowa jest do urządzenia przez nich zalecana. Tak powinno być i basta na ich stronie napisane ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności