Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Prośba o propozycje DAP-ów klasy AK Jr i wzwyż (pilne) - jakieś 2800 m


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ja mam taką prośbę. Otóż kupiłem parę dni temu odtwarzacz przenośny muzyczny Ak Jr i prawdę mówiąc mam z nim problem - nie działa funkcja jego jako karty zewnętrznej - do tej pory nie znalazłem rozwiązania tego, nie znaleźli go także informatycy, który postanowili przyjrzeć się problemowi i jego powodom, w związku z czym zastanawiam się nad reklamowaniem tego produktu, jako niespełniającym w pełni tego, co reklamuje się, że powinien wykonywać.

 

 

Chciałbym także się dowiedzieć, jakie obecnie mogę dostać w podobnej, ew. trochę wyższej cenie DAP-y - odtwarzacze przenośne muzyki, które nie będą dodatkowo miały problemów z byciem zewnętrzną kartą dźwiękową. To czego szukam w DAC-u, to oprócz tego:

 

1) Brzmienie generalnie lubię z AK Juniora, choć mogłoby być jednocześnie bardziej jeszcze szlachetne, pełniejsze i by dźwięki się mniej zlewały, były bardziej rozdzielcze.. Od razu mówię, że iBasso DX80 i FiiO X5 II mi się w brzmieniu mniej podobają jako zbyt zamulone - preferuję przejrzystość, dynamikę, żywe granie, nie lubię natomiast pewnej matowości czy przebasowienia lub gdy wokal brzmi jakby był za czymś skryty np.. AK Jr jest dosyć muzykalny i to mi się w nim podoba. Jeśli idzie o brzmienie to nie trawię np. raczej brzmienia typu Sennheiser HD 650, gdzie wszystko jest powlecone kocem i nic nie dociera do mnie bezpośrednio.

2) Większa moc - zdolność do napędzenia "cichszych" nieco sprzętów (czyli mocniejszy wzmacniacz w środku jak rozumiem) i rozmach grania.

3) Nie wiem czy to wszystko ma, ale by można łączyć ją ew. ze wzmacniaczem w razie potrzeby.

3) Funkcja karty zewnętrznej po USB.

4) Wygodna obsługa i poręczność jakby się dało (tu akurat ciężko przebić AK Jr) - czyli rozwiązania aka FiiO X5 II odpadają, że przechodzi się z dołu do góry kółkiem..

5) By oczywiście nie było niskiego limitu na pamięć do urządzenia - tj. np. 32 GB wbudowanej np. i brak obsługi zewnętrznej karty. By DAP zapewniał jakąś rozsądną, sprawdzona pojemność.

6) Brak opóźnień w działaniu - czyli że jak przewijam jakiś plik video to dźwięk pojawia się od razu a nie po chwili.

7) Fajnie jakby bateria była wymienna i trzymała nie za krótko..

 

Dołożyłbym wejście cyfrowe (na Toslinka), ale tego chyba nie ma żaden DAP w rozsądnej cenie.

 

 

Cena o jakiej myślę w tej chwili to jakieś 2.500 zł póki co myślę, choć jestem otwarty na wysłuchanie racji nt. troszkę droższych DAC-ów, tak powiedzmy do 2.800 max (?).

 

Po prostu się zastanawiam czy w tej cenie znajdę coś grającego troszkę jak AK Jr, a jednocześnie jeszcze pełniej, bardziej rozdzielczo może (że poszczególne plany są pełniejsze, bardziej oddalone - w sensie od siebie nawzajem, lepiej oddzielone). No i absolutnie nie chcę, by była sybilizacja jakaś zauważalna, zaś bas nie może się wylewać i dominować też jakoś.

 

No i tak, by funkcja USB Dac-a dodatkowo działała, no i oczywiśc

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE400S, K550, czyli na tym, na czym słuchałem i słucham głównie teraz muzyki - wolałem AK Jr. I myslę, że to nie ma szans się zmienić,bo generalnie czuję, że AK Jr brzmieniowo mi podchodzą i mnie nawet przekonują - z pewnymi zastrzeżeniami (scena ściśnięta, pewne jeszcze braki mocowe i dźwięk jeszcze nie tak do końca wyrafinowany), ale po prostu przeszkadza mi trochę to, że funkcja USB DAC-a mi nie działa :/. Jak dla mnie tamte odtwarzacze generują taki dźwięk - tak to kojarzę, chodzi przede wszystkim o to, że mi po prostu nie podchodzą, a to jest kluczem.

 

To dostanę jakieś propozycje czy jest coś co gra trochę jak AK Jr w podobnej albo nieco wyższej cenie i ma najlepiej trochę jeszcze więcej mocy, plus to co pisałem i na pewno działającą funkcję zewn. karty dźwiękowej??

 

Ogólnie coś o co mógłbym się zahaczyć, wypróbować, posłuchać, coś co ma również dobry stos. ceny do jakości a gra w pewien sposób podobnie.

 

Ja zrobiłem jakąś listę, ale nie wiem jak to brzmi (acha, dobrze jakby to urządzenie odtwarzało np. FLAC-i i wszystkie inne używane popularnie formaty muzyczne):

 

HiFiMany 650 wiem, że takie coś jest, choć nie rozumiem do końca czym się różnią i do czego służą poszczególne wersje tak? Bo tam mają coś innego w środku między sobą poszczególne modele 650-tek??

 

Colorfly C10.

 

To tak co znalazlem w cenie trochę wyższej, po prostu patrząc po cenie i wypisując znalezione modele.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolorflaje grają gęściej od fijacza, którego odrzucasz za bycie mułem z jasnymi k550. Dałeś rebus nie lada. Dla mnie x5ii i dx80 to granie zwiewne i lekkie. C10 w stronę zagęszczenia. Więc nie wróżę synergii.misiekkb pisał o chudości Cayina N5 chyba - jak dla niego był chudy, to może Tobie będzie akurat? Nie mam pojęcia jak funkcja dac ram wygląda i czy wogóle jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też patrzę, że z funkcją DAC-a - czyli zewn. karty dźwiękowej często jest problem generalnie, a często nie jest zaimplementowana jeszcze w danych modelach. Być może do AK Jr dodadzą jakieś nowe stery, ale coś mi sie nie wydaje i to ta różnica być może w tej kwestii, a w modelach innych firm jest pewnie większa szansa, że się pojawi i będzie działać? choć to też do końca nie wiadomo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności