Skocz do zawartości
  • 0

Wygodne słuchawki nauszne do 500zł, muzyka klasyczna


tytanradzior

Pytanie

Witam, chcę wymienić SL HD681 na coś wygodniejszego, ponieważ z obecnych słuchawek grzeją i pocą mi się uszy, chociaż dźwiękowo niczego mi nie brakuje. Zależy mi na naturalnym brzmieniu, bez przenikliwej góry ani mocnego basu, ale posiadam też M6 Pro w których bardzo denerwuje mnie jasne, ostre, 'bliskie' brzmienie i sybilanty. Będę słuchał głownie muzyki klasycznej (skrzypce, fortepian), czasem metalu. Z Xperii Z3, także nie wiem, czy kupowanie drogich słuchawek w ogóle ma sens.

 

Zastanawiałem się głównie nad Momentum On Ear, K551 oraz K545. Podobno K551 grają bardzo analitycznie - trochę mnie to zniechęciło, ale nie wiem, czy bliżej im do M6 Pro czy Superluxów. Jeśli do tych pierwszych to od razu odrzucam.


Ponawiam pytanie.

Edytowane przez tytanradzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • 0

Takie pady są dość drogie, to 1/4 ceny nowych słuchawek, np. takich Momentum On-ear.

Przyznaję, że Superluxy już mi się trochę znudziły jako, że mam je już chyba ponad 2 lata, chciałbym spróbować czegoś nowego, poza tym za ok. 500zł powinienem dostać coś znacznie lepszego.

Jak narazie najbardziej jestem przekonany do Momentum On-ear, ale boję się o ich ergonomię i ból uszu po dłuższym czasie, ktoś je miał i mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MOE trochę cisną i grzeją w uszy. Generalnie wytrzymuję w nich jakąś godzinę, potem trzeba dać odpocząć chwilę uszom, dodatkowo do klasyki nadają się średnio.

 

Na Twoim miejscu celowałbym w AKG K550/551 - mniej dociążone brzmienie, sprawdzające się lepiej w klasyce/jazzie. I podobnie jak MOE grają dobrze praktycznie z niczego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, aktualnie nigdzie w pobliżu ich nie ma, ale zarezerwuję w jakimś pobliskim sklepie i posłucham.

To MOE chyba odrzucam, a co myślisz o K545 w porównaniu do 550? W komisie na forum były nówki za 450zł (kilka miesięcy temu ale ogłoszenie wciąż jest). Głównie szukam słuchawek domowych ale w 545 mógłbym nawet wyjść na ulicę, w 550 już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności