Skocz do zawartości

Recenzja odtwarzacza The Bit Opus #1


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Opusa nasuwa mi się coś takiego :

- brak LineOut (a może nie zauważyłem w opisie ?)

- optyk ? Co jest przyczyną, że producenci nie dają coaxiala ?

- pamięć 1GB. Czyli producenci zaczynaja tak jak producenci smartfonów z Andkiem. Od 512 MB, obecnie nawet 4 GB.

- rozdzielczość ekranu. Do HD dojdą (albo gdzieś już doszli, nie pamietam).

- faktycznie brak WiFi i BT odcina nas od słuchawek po BT oraz sklepu GP, transferu z kompa bez kabla, serwisów strumieniowych.

 

Co do ekranów, WiFi to jest pytanie czy w przypadku DAPów, pogodzimy się z ładowaniem codziennie, jak smartfonów ? Już nas do tego zmuszają.

 

Fajna recenzja, dziękuję. Może jeszcze przydałoby sie porównanie do QP1R (na rynku naszym od konkurencji, MP3Store) i Teaca. Pewnie ktoś to kiedyś zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jest BAL, z tym że niestety wymaga dosztukowania kabla,

- możliwe, że przez gabaryty gniazda,

- ano taka sytuacja

- do okładek?

- w Astellu za 11k zł z tego co wiem też nie jest różowo :).

 

Proszę. Jeśli tylko sklep będzie w jakikolwiek sposób zainteresowany podesłaniem takiego sprzętu na konfrontację / recenzję. Wtedy nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowo nie jest w Astellu. Jest miedziowo... ;)

 

Pytanie, czy DAPy pójdą w końcu w takie kombajny Audio/Video jak iPody ? No ale są smartfony przeciez. Gdzie mamy aparat, grajka, Video, kamerę, telefon w jednym.

DAPy chyba jednak pozostaną w swoim "lesie". Muza z kart i strumienia.

Ewentualnie zakupy plików w sklepach internetowych. Przez dedykowane apki lub ograniczone www.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś go porównywał do DX80? Siedzą w nich te same podwójne Cirrusy.

Ciekaw jestem jak mocno łoi dooopę DX-owi.

 

Rymcymcym

 

Taaak... I sprzedał mi DX-a, a potem znowu go kupił :P

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś go porównywał do DX80? Siedzą w nich te same podwójne Cirrusy.

Ciekaw jestem jak mocno łoi dooopę DX-owi.

 

Rymcymcym

 

Taaak... I sprzedał mi DX-a, a potem znowu go kupił :P

 

 

Spoko, B1 kupuje po raz trzeci ;D

 

Ale porównywał DX80 + B1 z Opusem i AK 240 w jednym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ktoś go porównywał do DX80? Siedzą w nich te same podwójne Cirrusy.

Ciekaw jestem jak mocno łoi dooopę DX-owi.

 

Rymcymcym

 

Taaak... I sprzedał mi DX-a, a potem znowu go kupił :P

 

 

Spoko, B1 kupuje po raz trzeci ;D

 

Ale porównywał DX80 + B1 z Opusem i AK 240 w jednym czasie.

 

 

Dobra, spytam go, ale i tak mi odpowie, że najlepiej z tej trójki gra czwórka, znaczy C4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Który DAP jest bardziej "muzykalny" - nastawiony na rozrywkę a nie na technikalia i detale? C10 czy Opus?

 

C4 :). Ale tak, C10 daję bardziej nasyconą średnicę i trochę bardziej nasycony treścią bas, gorzej wypada tam za to scena i skraje pasma.

 

A odwzorowanie (ilość i jakość) sub-basu - w którym grajku z tej trójki najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spytam go, ale i tak mi odpowie, że najlepiej z tej trójki gra czwórka, znaczy C4 ;)

 

 

Nie zdziwiłbym się - C4 jest mocno upośledzona na tle Opusa funkcjonalnie, ale brzmienie koloryzuje dokładnie tak jak lubię.

 

A odwzorowanie (ilość i jakość) sub-basu - w którym grajku z tej trójki najlepsze?

 

Jakość - Opus, jest bardziej techniczny i precyzyjny, lepiej chwyta rytmikę

Ilość - C4, bas luźniejszy, cieplejszy, wolniejszy, lepiej chwyta wybrzmiewanie

 

Daje się to poczuć na słuchawkach analitycznych lub neutralnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby najlepiej grał C4 to by go zostawił sobie.

 

Niekoniecznie. Za granie subiektywnie podle gustu też bym sobie C4 zostawił, ale on ma problemy np. z Flacami hi-res, których mam sporo i w praktyce jego użytkowanie robi się bardziej uciążliwe (wymagana konwersja do WAV). Dlatego użytkowo znacznie bardziej cenię sobie Opusa, na którego zresztą sygnaturze łatwiej byłoby przeprowadzić testy. C4 jakby nie patrzeć jest na rynku już ile? 6 lat? To sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja Evil. Tylko się nie zgodzę jeśli chodzi o bas nie jest on techniczny i precyzyjny, jest trochę zaokrąglony, ciepły i trochę luźny, dla większości to będzie zaleta, gdyż nie ma nadmiaru technicznego pokazywania, tylko taki przyjemny funowy charakter. W moim rankingu jest na czwartym miejscu wśród DAPów, zaraz po iBasso DX100, Shozy Alien V3 i Sony NW-ZX2.
A to że nie ma kiepską jakość ekranu i nie FullHD jakoś mi to nie przeszkadza, gdyż to ma odtwarzacz muzykę, a nie oglądam na tym filmy, złącze optyczne a nie coaxial jakoś Astelle mają optyka i nikt na to nie marudzi. Brak BT, a kto używa takich słuchawek żeby posłuchać sobie z normalną jakością, jaką jest w stanie Opus dać, BT jest dobry ale do komórki, a nie do dapa. Soft jest bardzo fajny i przyjemny, jest to co potrzeba i nić więcej, nie wywala się jak w Fiio X7 przy przewijaniu artystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej tego FW nie wrzuciłeś? Dlaczego na kartę go nie dasz? Może odtwarzacz nie skanuje pamięci wewnętrznej, a jedynie karty (jak większość)?

 

Nie mam żadnej karty przy sobie muszę dopiero coś kupić myślałem że może się da z pamięci wewnetrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja Evil. Tylko się nie zgodzę jeśli chodzi o bas nie jest on techniczny i precyzyjny, jest trochę zaokrąglony, ciepły i trochę luźny, dla większości to będzie zaleta, gdyż nie ma nadmiaru technicznego pokazywania, tylko taki przyjemny funowy charakter. W moim rankingu jest na czwartym miejscu wśród DAPów, zaraz po iBasso DX100, Shozy Alien V3 i Sony NW-ZX2.

A to że nie ma kiepską jakość ekranu i nie FullHD jakoś mi to nie przeszkadza, gdyż to ma odtwarzacz muzykę, a nie oglądam na tym filmy, złącze optyczne a nie coaxial jakoś Astelle mają optyka i nikt na to nie marudzi. Brak BT, a kto używa takich słuchawek żeby posłuchać sobie z normalną jakością, jaką jest w stanie Opus dać, BT jest dobry ale do komórki, a nie do dapa. Soft jest bardzo fajny i przyjemny, jest to co potrzeba i nić więcej, nie wywala się jak w Fiio X7 przy przewijaniu artystów.

 

O Panie, toście C10 i C4 nie słyszeli ;). To mistrz technikaliów też nie jest, ale nie powiedziałbym że jest ciepły i trochę luźny. Tak naprawdę jest dosyć wyważony między tymi biegunami, przynajmniej na moje uszy. Jedynie jak pisałem na lekką twardawość wyższego basu zwróciłem uwagę, ale głównie na wyższych wersjach FW.

 

Evil a jak wgrywaleś do Opusa najnowsze FW do pamięci wewnętrznej czy bezpośrednio na kartę pamieci? Bo u mnie jak wgrywam na pamięć wewnętrzną i chce go zaktualizować z poziomu dapa pojawia się komunikat updated file not found

 

Parę dni temu odpowiedziałem przecież na to pytanie: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/191-the-bit-opus-1/&page=2#comment-1431

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil
słuchałem C4 Pro i bardzo go sobie cenię, ale z nausznikami, ale nie moje granie. Z Opusem jest tak samo jak z Etami 4s i 4pt, każdy lubi to co lubi, dla jednego nie będzie to techniczny bas a dla drugiego nie. Ale jest on tutaj fajnie wybalansowany między funem a technicznym, jak dla mnie on jest pośrodku. I przez twardawość basu nie wyprzedził żadnego playera z ten trójki.

 

JA FW wrzucałem na kartę, gdyż Android File Transfer nie wykrywał mi pamięci w nim, ani kart, które były widoczne, owszem była informacja, ale nić nie mogłem wrzucić i nić nie widziałem co jest zawartością.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności