Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iPod nano 2g, 8gb bez suwaka hold


arni120189

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem okazyjnie iPoda nano 2g, 8gb i dopiero ogarnąłem w domu że nie ma suwaka "hold".

Czy jest to podróbka?

Zainstalowałem na nim rockbox-a ale zwiesza się i komputer przestał go nie widzi mimo, że na itunes był widoczny.

Wersja rockboxa: bb48fa0-160314

Dołączam zdjęcia.

Proszę o pomoc bo jest możliwy jeszcze zwrot.


Zauważyłem w info rockboxa że bufor jest 0Kb..

DSC_1402.JPG

DSC_1403.JPG

DSC_1404.JPG

DSC_1405.JPG

DSC_1408.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod jest na pewno oryginałem, natomiast brakuje mu zaślepki z przełącznikiem Hold. Musiałbyś go rozebrać, żeby sprawdzić czy w środku jest taśma od hold.
Zobacz tu jak wygląda ipod bez tej zaślepki: https://www.ifixit.com/Guide/iPod+Nano+2nd+Generation+Case+Assembly+Replacement/420

To, że ipod ma problemy z wykryciem przez komputer też o czymś świadczy, nie mówiąc o samym wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod jest na pewno oryginałem, natomiast brakuje mu zaślepki z przełącznikiem Hold. Musiałbyś go rozebrać, żeby sprawdzić czy w środku jest taśma od hold.

Zobacz tu jak wygląda ipod bez tej zaślepki: https://www.ifixit.com/Guide/iPod+Nano+2nd+Generation+Case+Assembly+Replacement/420

 

To, że ipod ma problemy z wykryciem przez komputer też o czymś świadczy, nie mówiąc o samym wyglądzie.

 

 

Pod itunes był wykryty bez problemu i nawet go sformatowałem przed instalacją rockbox. Posłuchałem kilka plików na oryginalnym sofcie i grał ładnie, funkcje działały bez problemu. Czy bufor zero kb może był spowodowany złą instalacją rockboxa? Ogólnie jakość dźwięku była zadowalająca więc technicznie nie powinno być problemu. Co do zwiechy to występuję po podłączeniu go to kompa (windows 7 64bity). Co gorsza to nie wiem jak wrócić do itunes..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem:). Możesz mi podać link do stabilnej wersji rockboxa bo tamta nawet w rockbox utility jest podpisana jako niestabilna.

Btw łatwo idzie dostać obudowę do nanosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 2G

http://www.rockbox.org/wiki/IPodNano2GPort

 

Zwróć uwagę na

Installing the 2nd Generation Nano is also supported by RockboxUtility, Rockbox's graphical installer. This is usually the simplest way to install Rockbox and does not require to run other tools or download the build manually -- the steps outlined above are done automatically.

:)

Edytowane przez redflow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam problem, bo już kilkanaście razy próbowałem instalować rockbox (wersja jak w pierwszym poście), i pod usb nie działa- jest zwiecha, zero reakcji na klawisze. Odłączę od kabla i śmiga. Problem w tym że nie wykrywa mi pamięci masowej przez co nie mogę wrzucić muzyki. Ładowanie też nie działa, ani z usb ani z dedykowanej ładowarki. Na itunes wszystko chodzi bez najmniejszego problemu. Nawet pokusiłem się o instalację oprogramowania z innych ipodów ale nie ruszało. Po ustawieniu disc mode normalnie wracałem do itunes. Czy to może być problem tego, że nie ma suwaka "hold"?

Dodam, że instalację robię manualnie, a dezinstalację poprzez rockbox Utility..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok


Instalacja z Rockbox Utility załatwiła sprawę.

Dzięki wszystkim za pomoc:)

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności