Skocz do zawartości

AIM SC 808 Problem


Fylyp

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

Przejdę od razu do sedna tematu:

 

Otóż, od dwóch dni posiadam wyżej wymienioną kartę dźwiękową. Podłączyłem, zainstalowałem sterowniki ( Pobrane z strony producenta Win 10 )

I tutaj się zaczyna, posiadam beyery dt 770 pro 250 ohm ( po recablingu - wykonał Chickenek ).

Musiałem dokupić oddzielnie adapter 3,5 mm na 6,3 mm ( Hama z srebrnym wtykiem ) ponieważ oryginalny od słuchawek nie pasuje ( jest wkręcany )

Po podłączeniu przez adapter Hamy działa tylko lewa słuchawka, według mnie to przez ten adapter i zamówiłem coś takiego ( http://www.musiccenter.com.pl/product/9165/monacor-ha-37g-profesjonalna-przejsciowka-jack-3-5mm-na-jack-6-3mm.html ) Przyjdzie pewnie we wtorek.

Na integrze wszystko działa jak należy

 

Sprzęt:

 

CPU-i5 3470

Mobo-MSI B75A-G43

GPU-970 MSI 100ME

PSU-OCZ ZT 550W

RAM-Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600 MHz

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wskazuje na problem z kartą, tymczasem problemem jest wg opisu adapter. Jest w tym choć trochę logiki? :)

 

Czy karta gra na oba kanały również po RCA?

 

Plus warto przeczytać akapit o rozwiązywaniu potencjalnych problemów u mnie w recenzji: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy problem leży po stronie karty czy przejściówki. Według mnie jest to adapter i to właśnie chciałem ująć.

 

 

Jak brzmi pytanie? Czy to 'temat informacyjny', że autor zakupił przejściówkę :woot:

 

Mhm tak, bardzo chciałem się tym podzielić...

 

Tak jak pisałem, nie wiem w czym leży problem, dlatego założyłem ten temat na forum. Może coś z kartą jest nie tak ? Czy może wystarczy wymiana adaptera ? To właśnie chcę ustalić.

 

Jutro dam znać czy po RCA gra w porządku.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Fylyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam pytanie odnośnie sterowników do niej, posiadam ww kartę tylko problem polega na tym że jak np przełączam głośniki na słuchawki w programie dołączonym do karty to muszę zmieniać sterownik z asio hd na ten asio4all da się to jakoś zrobić by tylko w jednym miejscu zmieniać urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Nie wiem czy w tym temacie mogę opisać swój problem czy zakładać nowy również z problem z AIM SC808.

Otóż mam często tak że wszystko jest ok, aż tu nagle losowo w jakiś dzień odpalam komputer to nie mam dźwięku z karty wyżej wymienionej dlatego że w ogóle jej komputer nie wykrywa :/ Wyjmuję kartę z portu, jeszcze raz podłączam ale dalej nie ma, natomiast losowo również się załącza, tzn w jakiś dzień odpalam PC i już wykrywa kartę :/ Robiłem format bo myślałem że może jakieś błędy są i coś nie gra, zmieniam port, wyłączam zasilanie od karty i jeszcze raz włączam natomiast to nic nie daje. Dzisiaj poraz kolejny od paru dni wszystko było ok, nawet z 3h temu, teraz włączyłem komputer i znowu nie działa :/

Miał ktoś coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy w tym temacie mogę opisać swój problem czy zakładać nowy również z problem z AIM SC808.

Otóż mam często tak że wszystko jest ok, aż tu nagle losowo w jakiś dzień odpalam komputer to nie mam dźwięku z karty wyżej wymienionej dlatego że w ogóle jej komputer nie wykrywa :/ Wyjmuję kartę z portu, jeszcze raz podłączam ale dalej nie ma, natomiast losowo również się załącza, tzn w jakiś dzień odpalam PC i już wykrywa kartę :/ Robiłem format bo myślałem że może jakieś błędy są i coś nie gra, zmieniam port, wyłączam zasilanie od karty i jeszcze raz włączam natomiast to nic nie daje. Dzisiaj poraz kolejny od paru dni wszystko było ok, nawet z 3h temu, teraz włączyłem komputer i znowu nie działa :/

Miał ktoś coś podobnego ?

Cześć. Spróbuj przestawić w BIOS parametry dla slotu PCI-e. Standardowo powinien być ustawiony na AUTO. Zmień na GEN2 albo GEN3. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności