Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP pod grado sr80 + doki


Rekomendowane odpowiedzi

DAP pod grado sr80 + doki (obecnie pfe012 ale one nie są priorytetem).

 

Poszukiwania DAPa trwają, wymagania:

Nie musi wszystkich spełniać ale było by miło gdyby jednak spełniał.

- nieduży bo na spacery (mam x5 ale to krowa), w drogę etc.

- tonalność A15 mi w miarę odpowiada bo EQ go ratuje ale jest ZDECYDOWANIE za słaby, słychać ograniczenia prądowe jak cichnie i detale ucina od 26/30vol.

- fizyczna obsługa

- dobra bateria

- min 8gb mile widziana obsługa kart uSD

- przyzwoite EQ (A15 ma tylko +-3dB więc dużo się nie da poprawić)

- obsługa folderów

- CENA im taniej tym lepiej od 200 do 500 ew pomyśle nad dołożeniem ...

- ...

TONALNIE dobra rozciągnięta góra, średnica bez braków, dół który jest ale nie zalewa reszty, raczej kolorowo muzykalnie niż sucho i analiza.

 

Obecnie gra ipod nano 6g, co mi przeszkadza to dotykowy ekran i braki w sopranach (sr80 są deko za ciemne).

Reszta to same zalety : rozmiary, moc pędzi nawet dt990, EQ, kllips, BAS, bateria.

 

Odpada xduoo x3 (brak magii z grado) wiec x2 nadzieje nie ma, clip+ to MUŁ nie ma startu do n6g.


Też nie przesadzajmy, z przenośnymi nausznikami A15 daje radę - z jakimiś Momentum, Amperiorami itd.
Ja miałem ze 3 miechy duet A15 + M50x i było super.

Mi mój iPod Video trochę tego A15 przypomina - jasny grajek dający tonę frajdy ze słuchania. Z perspektywy czasu pamięć zatarła różnice brzmienia między nimi, więc nie napiszę więcej nic.

Jeśli można to prosił bym o więcej szczegółów, to jeden z pomysłów.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj może na używkę Cowona M2 - mocy ma więcej niż A15, EQ też bardziej rozbudowane, łyka karty 128GB, odtwarza po folderach, sporo fizycznych przycisków. Tonalnie stoi gdzieś między neutralną a jasną stroną - góra wyraźna i ostrzejsza niż w Soniaczu, dół bardziej dociążony ale nie rozlazły. Bateria trzyma bardzo długo, no i grajek jest mały(mega wygodnie leży w łapie).

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj może na używkę Cowona M2 - mocy ma więcej niż A15, EQ też bardziej rozbudowane, łyka karty 128GB, odtwarza po folderach, sporo fizycznych przycisków. Tonalnie stoi gdzieś między neutralną a jasną stroną - góra wyraźna i ostrzejsza niż w Soniaczu, dół bardziej dociążony ale nie rozlazły. Bateria trzyma bardzo długo, no i grajek jest mały(mega wygodnie leży w łapie).

Ten co kupiłeś? no malutki ale uciekam do dotyku jak diabeł od święconej wody.

Ale pomyśle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie ten.

Dużego wyboru nie masz, szczególnie w tym przedziale cenowym i z wymogiem długo działającej baterii - w sumie chyba tylko Clip Sport(może być za jasny i nie ma rockboxa), Ipody Video(to już miałeś, no i jest trochę zabawy z kartami), no i Soniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak conwona M2 słuchałem słaby mocowo oraz dźwiękowo, EQ nie znalazłem, tyle że mały a bateria z kosmosu się nie wzięło 100h.

 

Plenune D mały fajny MOCNY, EQ rozbudowany !! drogi i ale za to 50 i 100h grania :) nie pasuję mi maniera model P (made by conwon) i conwon M2 także mi nie pasowały.

 

X1 fw v1.6 nadal kluchy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rozkminiania to tu nie ma - A15 + okazjonalnie jakiś amp albo drożej Plenue D i tyle w tym temacie, end of story.

 

JetEffect 5 - to jest właśnie EQ w M2, sporo predefiniowanych ustawień i cztery użytkownika.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plenue D nie moja maniera dźwięku, nie leżał mi do końca a słuchałem go z kilka godzin z gradosami. Ale tak to spoko grajek polecam z nim sie zapoznać jeśli cena nie boli, sporo lepszy od M2.

 

Dostałem ipoda video zobaczymy jak stara miłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ciężki wybór, każdy ma swoje wady i zalety i każdy mi się podoba słucham i nie wiem co zrobić ...

 

ipod video 5g najlepsza góra ale braki w basie cofnięta średnica?

sony a15 tonalnie bez braków z 3, braki mocy oraz cena

nano 6g ma bas ale znowu braki góry

 

ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności