Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja słuchawek Etymotic Research ER-4S / ER-4PT


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

No to poczytam sobie w końcu PL recenzje o moich ukochanych ER4.

Na razie przejrzałem i napiszę tylko tyle, że ER4-S mają 107ohm (mierzone), wbrew temu co podaje producent, bo 100ohm to jest w samym spliterze (rezystorki) ;)

Do do pianek płaszczowych - w pełni popieram.

To ja wracam do czytania.

 

edit: Po przeczytaniu całości nie mam nic więcej do zarzucenia.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja pochłonięta jednym tchem, spodziewałem się, że nie będzie zbyt różowo. Zawsze mnie dziwi wypominanie im trudnej aplikacji, Dla mnie ety są najwygodniejszymi dokanałówkami, porównując z westone, phonak, triple... Wkładasz i są w środku ucha, wygodniutkie. Co do basu to dla mnie jest "prawie" referencyjny. Jak już ktoś wspominał, przejście po nich na inne dokanałówki sprawia wrażenie karykaturalnego dźwięku tych drugich.

Edytowane przez kommel
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z nimi pod względem "zdrowotnym" ? Pomijając wspomniane już w recenzji zagadnienia. Czy tak aplikowane słuchawki, mogą być groźniejsże dla słuchu niż takie Westone, RHA T20, FLC 8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z nimi pod względem "zdrowotnym" ? Pomijając wspomniane już w recenzji zagadnienia. Czy tak aplikowane słuchawki, mogą być groźniejsże dla słuchu niż takie Westone, RHA T20, FLC 8 ?

Lordzie podam Ci przykład z hf3 w pociągu, które katuję tam 3 godziny dziennie. Złapałem się kilka razy na tym, że słucham głośno (25% głośności clipa sport) - wyciągam słuchawki z uszu i.... szum pociągu iest większy niż głośność mojej muzyki. Ta izolacja pozwala na naprawdę oszczędne serwowanie głośności.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była wyprzedaż wszystkich Etymotic w jakiejś sieci sklepów po stracie koncesji czy jakoś tak :P

 

Na stronie producenta od kiedy tylko pamiętam jest 299$ ;)

Nie, ta wyprzedaż w iSource była pod koniec 2013. ER4 wisiały całkiem długo na Allegro za ok 900 zł, mniej więcej w tym czasie, co różne MC za 130-150 zł.

 

 

A jak jest z nimi pod względem "zdrowotnym" ? Pomijając wspomniane już w recenzji zagadnienia. Czy tak aplikowane słuchawki, mogą być groźniejsże dla słuchu niż takie Westone, RHA T20, FLC 8 ?

Lordzie podam Ci przykład z hf3 w pociągu, które katuję tam 3 godziny dziennie. Złapałem się kilka razy na tym, że słucham głośno (25% głośności clipa sport) - wyciągam słuchawki z uszu i.... szum pociągu iest większy niż głośność mojej muzyki. Ta izolacja pozwala na naprawdę oszczędne serwowanie głośności.

 

Tak samo raz miałem podczas jazdy samochodem :) Wyciągam po dwóch godzinach i "o kurde, ale tu jest huk". Edytowane przez rfzb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cenowym odjeździe w dużych słuchafonach musieli wywąchać, że sprzęt w audio warto też pozycjonować ceną :(

Ja tylko powtórzę, że producent trzyma jedną cenę od co najmniej 4-ech lat.

Pojedyncze oferty na allegro to pojedyncze oferty.

Recenzja pochłonięta jednym tchem, spodziewałem się, że nie będzie zbyt różowo. Zawsze mnie dziwi wypominanie im trudnej aplikacji, Dla mnie ety są najwygodniejszymi dokanałówkami, porównując z westone, phonak, triple... Wkładasz i są w środku ucha, wygodniutkie. Co do basu to dla mnie jest "prawie" referencyjny. Jak już ktoś wspominał, przejście po nich na inne dokanałówki sprawia wrażenie karykaturalnego dźwięku tych drugich.

Mam tak samo - co sobie jakieś IEMy dla uzupełnienia chcę sprawić to mi co najmniej dziwnie po Etach grają xD

Najbliżej są chyba niektóre IEMy z przetwornikiem TWFK, ale to też nie to.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji - do momentu porównania z ER4S całkowicie się zgadzam z diagnozą. Tylko wady są dla mnie zaletami. Natomiast ER4S oceniam wyżej właśnie za ten sopran. Dla mnie to jest właśnie to czego szukałem. W zasadzie hf3 dają to czego szukałem, er4pt to porządkują, a er4s to odjazd na maksa, może nieco przejaskrawione, ale z jaką klasą.

Muszę jeszcze pomyśleć nad kompanem dla esek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji - do momentu porównania z ER4S całkowicie się zgadzam z diagnozą. Tylko wady są dla mnie zaletami. Natomiast ER4S oceniam wyżej właśnie za ten sopran. Dla mnie to jest właśnie to czego szukałem. W zasadzie hf3 dają to czego szukałem, er4pt to porządkują, a er4s to odjazd na maksa, może nieco przejaskrawione, ale z jaką klasą.

Muszę jeszcze pomyśleć nad kompanem dla esek.

Ja właśnie zrezygnowałem z szukania kompana, a zainwestowałem w porządny kabel (rezystancja 22ohm jak stock od P/PT) i porządne adaptery 40 oraz 75ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety łeb w łeb miałem pt, hf3 i eski. Mimo adapterowania, na......xDuoo X3 to eSki pozamiatały system. Odebrałem je wyraźnie lepiej. PT były rozwinięciem haefów, eski peteków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety łeb w łeb miałem pt, hf3 i eski. Mimo adapterowania, na......xDuoo X3 to eSki pozamiatały system. Odebrałem je wyraźnie lepiej. PT były rozwinięciem haefów, eski peteków.

Bo Etymotic używa jakiś gorszych rezystorków w kablu/adapterze PT, bo 5ohm (więcej w S niż w PT z adapterem) nie powinno dawać takiej różnicy na górze. Mogę podesłać kabelek na odsłuch za jakiś czas ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec miesiąca biorę i eski i peteki z opcją oddania jednych. Zgadamy się :)

Z czego teraz grasz? Mnie misiekkb poleca tego nowego DAPa od Aune - kurde to ma B1 w sekcji wzmaka, może być ogień. Chociaż xDuoo X3 się naprawdę broni. To kawał grajka za bezcen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacun za pióro ale ...

 

dla mnie więcej basu miałem z adapterem niż bez

ogólnie jako drugie doki bo męczą swoją prezentacją

co do wygody jak już pisano - nie znam lepszych - wkładasz i niczym się nie martwisz

 

na zdrowiu nie odnotowałem uszczerbku ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dla mnie więcej basu miałem z adapterem niż bez

NO WAY.

 

 

 

Z czego teraz grasz?

Studio bardzo lubię, ale finalnie chyba skończę z DACem OTG, bo dużo używam streamingów xD

edit: Ewentualnie połączę studio rzepem do komóry i będzie robiło jako AMP :ph34r:

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz - na małych triflangach mnie absolutnie nie męczą.

No jak dzisiaj leżę od rana w ER4 (chciałem przechodzić anginę i zeszła mi na zapalenie oskrzeli...) i małych choinkach to już coś odczuwam, po takiej sesji w StarTipsach nic bym nie czuł (ale nie wziąłem). Custom tipsy już wkrótce - zapisałem się na promocję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności