Skocz do zawartości

Beyerdynamic T5P v.2 opinie


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Juz nie sprawdze bo juz nie mam t5p.

Acz wiem ze spokojne utwory brzmia na nich dobrze... poki nie siade do pm3 czy he500 :) glebia wokalu, barwy instrumentow... przy tym beyery brzmia wlasnie sucho, kartonowo. Plus ze w spokojnych wolniejszych kawalkach nie leja tak na dole i nie zlepiaja gory... a moze bardziej nie sieja nia bez precyzyjnego zrodla.

 

Acz jeszcze raz... nie sa zle ale lepsze wrogiem dobrego. Nie porownujac leb w leb calkiem mi sie podobaly.

Ale jak juz porownalem to uznalem co pisalem :)

 

Dla mnie nie warte swojej ceny. Dodatkowo mniej wygodne i gorzej mi sie je uzywalo w domu niz niby portable pm3.

 

Ps. I znow mi wyszlo ze wygrzewanie to glownie pierwsze kilkanascie godzin. Jak bas walil, jak byly ostrawe tak dodatkowe 60 godzin nic z tym nie zrobilo...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżę z fusów, ale moim zdaniem T5p V2 zagrają lepiej i będą wygodniejsze na padach od T1 V2. Bo raz welurowe, a dwa że te nowe pady od T5p wyglądają na syntetyczną lub proteinową pseudoskórę. Czy to nie spadek jakości względem T5p V1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżę z fusów, ale moim zdaniem T5p V2 zagrają lepiej i będą wygodniejsze na padach od T1 V2. Bo raz welurowe, a dwa że te nowe pady od T5p wyglądają na syntetyczną lub proteinową pseudoskórę. Czy to nie spadek jakości względem T5p V1?

Dlatego się pytałem z czego są zrobione pady i pałąk, w v1 to była skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bioskóra stosowana w słuchawkach fostexa jest robiona z proszku pozyskiwanego ze skorupek po jajkach :)

 

ta w t5p v2 wygląda identycznie

 

czy jest równie wytrzymała jak prawdziwa skóra, tego nie wiem, powiem za jakiś czas... (chociaż poddawałem strestestom worek na fostexy wykonany z tej bioskóry i jest bardzo wytrzymały i elastyczny)

 

bioskóra jest komfortowa, jak delikatnie wyprawiona cienka skóra naturalna - ma natomiast jedną przewagę nad prawdziwą skórą - mniej się poci, bo oddycha

 

nie ma to nic wspólnego ze skajem - ten nie zapewnia dobrego komfortu w styku z ludzką skórą, jest sztuczny, ma gorsze właściwości mechaniczne i poci się, nadaje się, żeby dvpę na nim umieścić, ale już nie uszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie padów - cytat ze strony Beyerdynamic:

Ear cushions - Highest-grade synthetic leatherette with protein coating. Filled with memory foam. Improved wearing comfort.

Headband cushion - Highest-grade synthetic leatherette with protein coating. Improved wearing comfort.

Źródło: http://support.beyerdynamic.com/hc/en-us/articles/205472012-What-s-the-difference-between-the-T-5-p-of-1-and-2-Generation-

Edytowane przez jacekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie te z t5p sa niewygodne

.. twarde. Sprawiaja dla mnie wrazenie jakby mialy popekac szybko.

to chyba te same co w DT1770?

Nie mialem tych drugich wiec nie wiem.

Acz te z t5p dla mnie twardawe, nie do konca wygodne przydluzszych posiedzeniach zwlaszcza.

Wytrzymalosc to kwestia wlasnie organoleptycznego sprawdzenia acz mojej ufnosci nie wzbudzily:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka mała ciekawostka:wygrzałem moje T5Pv2(nie w piecu :)) ~150h,chwilę posłuchałem na sprzęcie stacjonarnym,wczoraj wyszedłem na dwór i...miałem mieszane odczucia,jakby przymglony dźwięk,niewyraziście no po prostu masakra :)T5Pv1(rekablowane) grały lepiej,wyraziściej,przestrzenniej,do dzisiaj!Zwiększyłem poziom głośności w Juniorze i...bingo w v2 wszystko się otworzyło,wyraziście,czysto,przestrzeń.Czyżby do pierwszy objaw głuchoty? :P

Koledzy czy może zmienialiście przewody w T5Pv2?Bo się teraz zastanawiam czy ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: przewód stockowy jest wysokiej jakości.

Po zmianie na customowy zbalansowany miedź sygnatura dźwięku się

nie zmieniła. Tyle, że na zbalansowanym grają głośniej ale to dlatego, że

mój onkyo daje więcej mocy na wyjściu zbalansowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności