Skocz do zawartości

Beyerdynamic T5P v.2 opinie


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Mykupyku, skrobnij coś więcej o T5p r2.

Jak scena, głębia, jasne czy ciemne, średnica blisko czy daleko...bas daje radę?

 

 

Słuchałem ich chwilę na meecie w Poznaniu, całkiem ciekawe :). Średnica bardzo bliska, góry sporo, bas, właściwie basisko potężne, dość szybkie i w konkretnych ilościach, jak to w zamkniętych słuchawkach. Genialnie wyglądają, świetnie wykonane, pady duże, obejmują całe ucho i zostaje jeszcze trochę wolnego miejsca :). Gdyby nie to, że nie jestem fanem żonglowania słuchawkami to może bym o nich poważnie myślał.

 

dużo powietrza, scena i głębia duże, nie czuć że to zamknięte - ale czuć to za to na basie, którego jest sporo - ale kontrolę ma bardzo dobrą i nie wali na jedno kopyto, średnica bliska, ale tak jak góra jest dość jasna, wyraźna,, tak średnica i ten bas trochę przyciemnione, ale nie koloryzują, nie są tak strojone żeby się popisywać a żeby grać jednocześnie muzykalnie i wiernie - świetne detale, separacja, szybkość - w sumie bardzo uniwersalne słuchawki, które są i przyjemne, muzykalne, jak i detaliczne, analityczne

 

bas się pewnie jeszcze ułoży po wygrzaniu, wolałbym, żeby góry nie ubyło, bo jest dużo ale akurat - ja lubiłem ER-4S, więc mi pasuje

 

wykonane świetnie, 5 lat gwarancji - kabel 1,4m fajny bo dobrze gra i wygląda, ale trochę sztywny i mało, ale jednak mikrofonuje

 

grają już mobilnie, ale jak dostają więcej prądu to ożywają, dostają wigoru, szybkości i dynamiki jest jeszcze więcej

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co piszecie może nie być łatwo okiełznać to basisko :)

Raczej uderza ten niższy bas i na brak zróżnicowania nie można było narzekać. Chociaż Audeze LCD 2, których słuchałem później prezentowały IMO zdecydowanie wyższy poziom ale to całkiem inny typ słuchawek i o innym zastosowaniu.

 

Z ciepłym torem faktycznie może być różnie. Ja słuchałem na Scarlett 6i6 + Rapture AMP. Zestaw po jasnej stronie, przestrzenne granie.

Ogólnie odebrałem je tak samo jak opisał Mykupyku. Dobra, wystarczy biadolenia ode mnie :-D, słuchałem krótko i nawet nie wiem czy egzemplarz był dobrze wygrzany. Takie odsłuchy na meecie często nie są miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zabierać głosu bo sprzedaję T5P wam, ale różnica miedzy Meze a T5 jest...ogromna. Może być podobny charakter (też nie przynajmniej dla mnie) jednak różnicę słychać od pierwszej nuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie opinie osób na temat dźwięku generowanego przez T5p v2, a zwłaszcza jeśli chodzi o średnie i wysokie częstotliwości zdecydowanie kojarzą się z T70. T5p v2 to chyba takie ich rozwinięcie z bardziej wyeksponowanym basem i większą sceną. Choć dobrze napędzone T70 również potrafią świetnie odwzorować niskie częstotliwości.

 

WojtekC jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie rady i pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

T5p - dla mnie chyba najlepszy model z Beyera. Kiedyś miałem v1. Teraz mam wersje Astellową.

 

T5p v2 słuchałem , bo kolega u Was zamówił -są rewelacyjne, ale muszę trochę jeszcze pochodzić. Przyznam, że słychać wyraź ny postęp do v1. Szczególnie dynamika i szczegółowość.

Warto na pewno zadbać dla nich o dobre źródło - wtedy pokazują prawdziwe możliwości. Podobnie jak v1 - cholernie muzykalne.

 

Można polecać jak ktoś ma taki budżet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafią zejść naprawdę nisko jednocześnie trzymać wszystko w ryzach. Szczegółowe - słyszę na nich to, czego nie słyszałem na DT 990. Sybilantów nie ma, przynajmniej na Onkyo i M8. Czułe na ułożenie ucha w muszli. To takie pierwsze wrażenia. Potrzebują jeszcze sporo grania żeby pokazały pełnię swoich możliwości.

 

Wysłane z mojego HTC One M8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa wadą v.1 była "tunelowość" dźwięku, grały bardzo wąsko, ale głęboko, no i totalnie brakowało tam basu, jeśli to poprawili to mogą to być świetne słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakość basu nie narzekam, choć poziom wybrzmień ortosów to nie jest, ale pudełkowym bym go na pewno nie nazwał, schodzi nisko, jest szybki i oddaje wiernie brzmienie różnych instrumentów

 

liczę, że po wygraniu straci trochę moc, a poprawną się wybrzmienie, przestrzenność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności