Skocz do zawartości

Ak Jr - przenośny odtwarzacz (wykrywa w systemie, ale nie słyszę dźwię


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kupiłem dzisiaj odtwarzacz przenośny AK Jr, ale mam z nim trochę kłopotów z obsługą - ale po kolei: teraz zauważyłem, że nie słychać dźwięku jak podpinam pod kompa, co może być tego przyczyną?? - Urządzenie niby zainstalowało i niby wykrywa, choć co dziwne, nie za każdym razem po podpięciu.. w sklepie jakieś problemy były, ale w końcu poszło i nie wiem co trzeba zrobić by poszło.

No i nie widzę go jakby dodatkowy dysk, a powinno być widać prawda? no bo jak przegrywać coś z kompa na tego DAP-a inaczej..

Ok, to ostatnie to już wiem jak - trzeba podłączyć to z opcją USB: "Connect removable disk". Pozostałe opcje do USB - 2-a i 3-a:

"Charge battery" oraz "Connect to USB DAC".. Tylko nie wiem jak ma łączyć z jak rozumiem jakimś innym DAC-iem, skoro nie ma wyjścia liniowego??


Z tym, że wybranie "Connect to USB DAC" wpływa tylko, że widać urządzenie w urządzeniach odtwarzania, ale dźwięku nie ma, zaś wybranie "Connect removable disk" sprawia, że widać zawartość urządzenia, ale nie ma go wtedy w urządzeniach odtwarzania dźwięku w systemie (Windows 7).

 

Nie wiem jak urządzenie zmusić do tego by słychać było dźwięk z kompa przez to urządzenie.

 

Porty już różne sprawdzałem (i to USB 3.0 i 2.0 w kompie) i nic to nie daje.

 

Firmware chyba najnowszy bo 1.02..

 

 

---------------------

 

Na laptopie taty działa, wprawdzie przy utworze startuje sekundę, dwie po odpaleniu - tak samo jak się przesuwa w utworze na pasku, ale to chyba wina raczej taty nienajlepszego laptopa (??).. A u mnie dalej nic.


Na forum zagranicznym znalazłem taki wątek o tym:

https://www.headphonescanada.ca/question/just-received-the-ak-jr-have-you-guys-tried-to-use-it.


I ktoś napisał tak:

"Took me a while to figure it out, but the issue was caused by Intel USB 3.0 software installed on my computer. Once I removed it, the issue was fixed."

Tylko nie wiem co dokładnie miałbym zrobić i czy aby to dobre, bo czy USB 3.0 mi wtedy w kompie będzie dobrze chodzić. I że porty by przestały działać czy coś..


No i nadal się zastanawiam skąd opcja "Line Out" na tym urządzeniu, skoro są 2 wyjścia - słuchawkowe i micro USB na dole, to jak miałbym niby mieć to wyjście "Line Out" i łączyć się np. z Aune X1S??

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności