Skocz do zawartości

Test słuchawek Meze 99 Classics


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś rozwinąć jak Meze zgrały się z AIM-a SC808. Miałeś okazje może posłuchać ich z Aune X1S, ewentualnie przypuszczenia jak to może razem zagrać?

 

Popadam w lekką paranoje, może z moim egzemplarzem jest coś nie tak, na meecie jechali go równo za bas i dudnienie. Według mnie najlepiej wtedy zagrał z X7 i Questyle QP1R i stacjonarki Questyle.

 

Btw rzeczowa robota.... znaczy recenzja.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na meecie jechali go równo za bas i dudnienie" - też tak zrobiłem, aż nie podłączyłem do jasnego, chłodnego źródła w postaci Nano 2G. A podobno z QP1R też jest fajnie! Na stacjonarnych źródłach (lekko ocieplonych) było średnio dla mnie, a na Nano 2G naprawdę bomba!

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux, M400 też mają atak basu na mid?

przestrzeń większa to i góry więcej w denonach? jakościowo wypada lepiej gdzie ?

 

co do recenzji to jest super, wyszczególnione główne bolączki konstrukcji - co ważne w tej cenie produktu.

 

nie da się nie zauważyć że już kolejny serwis gdzie o Nich napisali

rzeczy nieprzeciętne promują się same

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja, gratulacje. Co do wyglądu i ergonomii po jakimś tam czasie użytkowania dochodze do wniosku że szkoda że nie zrobili tych słuchawek po prostu dużymi, stacjonarnymi nausznikami. Wygoda by się poprawiła przez większe i głębsze muszle a mikrofonowanie kabla czy ostentacyjny wygląd zostało by zepchnięte na drugi plan. A tak mamy słuchawki które niby są przenośne ale jak na przenośne sprawdzają się słabiutko. Ja używam ich jako stacjonarnych i jest ok ale mogło by być lepiej z większymi padami. Co do dźwięku zgadzam sie w 100% z recenzją że słuchawki trafiają w bardzo dobry balans między technicznością i funowym graniem jednocześnie dając bardzo wysoki poziom ogólny grania w stosunku do ceny. W okolicach 1000-1500zł to taki bezpieczny wybór moim zdaniem chyba że ma się jakieś nierealne wymagania i chciało by się zastąpić np HD800 4x tańszym sprzętem nie potrzebującym do tego drogich wzmacniaczy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję. Widzę, że brzmieniowo jest nieźle, więc mogę zrozumieć, czemu internet o nich trąbi ;).

Ja jednak należę do smutnego typu słuchawkomaniaka, któremu jak wygląd nie podpadnie, to brzmienie nie pomoże. A te Meze są po prostu obrzydliwe :(. Może gdyby zrobili je w całości na czarno...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję. Widzę, że brzmieniowo jest nieźle, więc mogę zrozumieć, czemu internet o nich trąbi ;).

Ja jednak należę do smutnego typu słuchawkomaniaka, któremu jak wygląd nie podpadnie, to brzmienie nie pomoże. A te Meze są po prostu obrzydliwe :(. Może gdyby zrobili je w całości na czarno...

 

Przed lustrem siedzisz jak słuchasz że aż tak Ci wyglad przeszkadza? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jak nie słucham, to patrzę na nie na stojaku ;). Also w absolutnej większości moich słuchawek potrafię wyjść na miasto, jak wielkie by nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć jak Meze zgrały się z AIM-a SC808. Miałeś okazje może posłuchać ich z Aune X1S, ewentualnie przypuszczenia jak to może razem zagrać?

 

Popadam w lekką paranoje, może z moim egzemplarzem jest coś nie tak, na meecie jechali go równo za bas i dudnienie. Według mnie najlepiej wtedy zagrał z X7 i Questyle QP1R i stacjonarki Questyle.

 

Btw rzeczowa robota.... znaczy recenzja.

Kasza nie jechaliśmy. Popatrz w jakim towarzystwie były. HD800 i 800S. Wytknęliśmy kilka rzeczy,które od razu rzucały się w ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham sobie Sepultura - ROOTS Wav 24 bit 96 kHz,... kurcze nie pamiętam żeby tam był tyle miejsca między dźwiękami, bas o dziwo nie masuje jednak czuje się coś w uszach. Jest go tyle, że muzyka jest bardzo energiczna, a stopa sam podąża za perkusistą. Przydało by się troszkę więcej dolnego zakresu basu, ale za to jest bardzo muzykalnie. Max mógłby "wrzeszczeć" trochę bliżej. Wrażenie robi holografia.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham sobie Sepultura - ROOTS Wav 24 bit 96 kHz,... kurcze nie pamiętam żeby tam był tyle miejsca między dźwiękami, bas o dziwo nie masuje jednak czuje się coś w uszach. Jest go tyle, że muzyka jest bardzo energiczna, a stopa sam podąża za perkusistą. Przydał oby się troszkę więcej dolnego zakresu basu, ale za to jest bardzo muzykalnie. Max mógłby "wrzeszczeć" trochę bliżej. Wrażenie robi holografia.

Źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, ale ostatnio jakoś brakuje czasu na wszystko :)

 

Mógłbyś rozwinąć jak Meze zgrały się z AIM-a SC808. Miałeś okazje może posłuchać ich z Aune X1S, ewentualnie przypuszczenia jak to może razem zagrać?

 

Popadam w lekką paranoje, może z moim egzemplarzem jest coś nie tak, na meecie jechali go równo za bas i dudnienie. Według mnie najlepiej wtedy zagrał z X7 i Questyle QP1R i stacjonarki Questyle.

 

Btw rzeczowa robota.... znaczy recenzja.

 

AIM SC808 się z nimi dogadał, ale na nim basu jest jakby trochę więcej, kosztem szerokości sceny. Solidne dociążenie, dobrze się słucha bardziej basowych brzmień, ale nadal w neutralnej wersji. Jedynie mocy tona i z regulacją głośności tak sobie - nie ma jednak szumu, zakłóceń (zasilacz Corsair RM850i). Raczej nie powinno być problemów z Aune - będzie bardziej przestrzennie od AIMa, równiej.

 

 

Grają z basem... Nawet na małym Aune B1.

 

Grają z basem, ale imo bez przesady. Nie lubię mocnego dołu, 99-tki imo optymalne - basu odpowiednia ilość, jak na muzykalne portable, ale jeszcze nie ogranicza puli gatunków muzycznych.

 

@maciux, M400 też mają atak basu na mid?

przestrzeń większa to i góry więcej w denonach? jakościowo wypada lepiej gdzie ?

 

co do recenzji to jest super, wyszczególnione główne bolączki konstrukcji - co ważne w tej cenie produktu.

 

nie da się nie zauważyć że już kolejny serwis gdzie o Nich napisali

rzeczy nieprzeciętne promują się same

 

Moim zdaniem Meze równiejsze brzmienie, pełniejsze i głębsze w basie. Denony jakby bez masy, kształtu niskich. Średnica bardziej naturalna w Meze, tak samo sopran - do tego łagodniejszy. Denony bardziej pofalowane, ale za to pierwszy plan zapamiętałem jako trochę odsunięty, przez co format grania bardziej stacjonarny. Meze 99 imo bardziej bezpośrednie w ekspozycji instrumentów, stawiają pierwszy plan blisko.

 

Super recenzja, gratulacje. Co do wyglądu i ergonomii po jakimś tam czasie użytkowania dochodze do wniosku że szkoda że nie zrobili tych słuchawek po prostu dużymi, stacjonarnymi nausznikami. Wygoda by się poprawiła przez większe i głębsze muszle a mikrofonowanie kabla czy ostentacyjny wygląd zostało by zepchnięte na drugi plan. A tak mamy słuchawki które niby są przenośne ale jak na przenośne sprawdzają się słabiutko. Ja używam ich jako stacjonarnych i jest ok ale mogło by być lepiej z większymi padami. Co do dźwięku zgadzam sie w 100% z recenzją że słuchawki trafiają w bardzo dobry balans między technicznością i funowym graniem jednocześnie dając bardzo wysoki poziom ogólny grania w stosunku do ceny. W okolicach 1000-1500zł to taki bezpieczny wybór moim zdaniem chyba że ma się jakieś nierealne wymagania i chciało by się zastąpić np HD800 4x tańszym sprzętem nie potrzebującym do tego drogich wzmacniaczy.

 

Dzięki. W sumie racja - chociaż producent upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu, ale ma to też swoje wady. Chyba również wolałbym zobaczyć dwa modele - typowo wokółuszny o większej scenie i nauszny, mniejszy, może składany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ich ciekaw. Szczegolnie w porownaniu do moich Phononow, ktore jak dla mnie rozkladaja PM3:)

Dzis mialem okazje posluchac roooznych sluchaw w salonie, no i niestety mam dobre sluchawki:)

 

Ma ktos Meze posluchac 3miasto okolice?

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni używam asymetrycznych padów supersoft od HM5 - szczerze polecam wszystkim :)

 

attachicon.gif_DSC0409.jpg

attachicon.gif_DSC0410.jpg

Wiem, że pisaleś co nie co tym połączeniu, ale dodasz coś jeszcze, czy ciężko założyć, czy wpływa na dzwięk znaczaco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso,

 

Porownaj mnie do PM3 laskawco, ze, bo, poniewaz dzis zderzylem sie z Opponami wew kontekscie roznorakiego grania na top Haj Faj i mnie jakos nie porwaly ot takie jakies z dobrym basem, w miare przestrzenia, poukladanym pasmem, slowem nudne (zara sie hejty posypio) ale jednak z gestym przekazem czesto poklejonym...

 

Jak mnie slow powiesz wiecej odnosnie Rumuniji, to moze zakupie, bo jak na razie Phonon o symbolu 02 jest fajniejszy od Oppona, ciekaw jestem jak to sie sklada do Meze...

 

Swoja droga pozniej to mnie tylko sie podobalo brzmieniowo LCD-X i na tym bym poprzestal:)

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od dwóch dni używam asymetrycznych padów supersoft od HM5 - szczerze polecam wszystkim :)

 

attachicon.gif_DSC0409.jpg

attachicon.gif_DSC0410.jpg

Wiem, że pisaleś co nie co tym połączeniu, ale dodasz coś jeszcze, czy ciężko założyć, czy wpływa na dzwięk znaczaco?
Kasza podrzuc je na sklep jeszcze raz założymy pady od HM i poszukamy źródła.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te pady założyć banalnie. Czy się poprawia? Nie wiem, wiem, że się nie psuje. Od zmiany słucham tylko Meze. Nic mi nie brakuje.

 

Może głębia się jeszcze poprawiła. Dla mnie zamknięte słuchawki kompletne.

 

Kupiłem pady asymetryczne HM5 do Meze99 i ... moim zdaniem zmieniają dźwięk ;) Choć nie tak pokracznie jak w przypadku Pro80. Da się słuchać, w niektórych kwestiach efektowniej niż w przypadku stockowych padów.

Oczywiście w przypadku jednych i drugich padów Meze99 uważam za udane słuchawki.

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności