Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte do łojenia+dac z wyj.optycznym.


chimaira66

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Najpierw o słuchawkach i ich przeznaczeniu.Potem o dac-u.

 

Słuchawki,których szukam,to słuchawki zamknięte do metalu,rock-a,ciężkiego grania.

Nie obchodzą mnie prawdy nagrania,neutralność,naturalność.Nie potrzebuję siedzieć z

krwawiącymi uszami poszukując szczegółów nagrania.Metal i jego pochodne nie są do tego.

Szukam dźwięku gładkiego,gęstego,ciepłego,ale i rozdzielczego."Mięso" musi być,ale nie przysłaniając reszty.

 

Uwielbiam bębny i blachy z tym związane,ale zdaję sobie sprawę z ich szelestu,sybilantów,ostrości.

To męczy,więc zaokrąglenia wskazane.W metalu są stopy,twin.Dobrze ,gdy są szybkie i czytelne.

Rzadko realizacje metalowe są poprawne,ale posłuchać ich gładkim dźwiękiem byłoby wskazane.

Przesłuchałem wiele słuchawek,ale bez satysfakcji.Było lcd 2,3,4,he-1000,hd800-okropne słuchawki do tego gatunku!

Fostex th-900-tutaj już lepiej.Dt 1770,wszystkie T od Bayera.Ogólnie otwarte odpadają,ze wzg.na brak wypełnienia,dociążenia,masy dźwięku.

Cena nie jest przeszkodą.

 

Dac.Tutaj muszę powiedzieć o funkcjonalności.

Dac musi obsłużyć dwa tory!

Muzyka (w większości,nie licząc cd) będzie wychodzić z komputera.

Dac,będzie wpięty do usb komputera,a po rca do wzmacniacza słuchawkowego.(tor słuchawkowy)

 

W torze zewnętrznym (stacjonarnym) czekają na niego cd(tylko optyk) wzmacniacz stereo, oraz kolumny.

Sprawa z dac taka sama jak w przypadku słuchawek.Gładko,mięsiście.

Gdy mam ochotę na czary,to wrzucam płytę w odtwarzacz (CS4398) i wzmacniam i się cieszę np.Bjork.

Ten system pokazuje wszystko.Piękno realizacji płyt Bjork,czy Chris Rea,ale jest ciosem w Opeth,Tool,itd...

Tutaj cena- 0- 6000tys.zł

 

Dziękuję wszystkim za uwagi,sugestie,pomoc.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jarek, co rozumniesz przez dociążenie, ma urywać leb? :)

LCD XC słuchałeś?

Z otwartch to warto jeszcze posłuchać PM2 i HE500. Dla mnie dociążenie miały wystarczające i były całkiem gładkie.

Cześć Robert.

Czy łeb ma mi urwać? No chyba nie,lubię słuchać ciszej (młodzieńcze odsłuchy na maxa się skończyły) ale z pełnym obrazem,dociążeniem właśnie.

Lcd Xc jeszcze nie.Pamiętam,ze miałem je na głowie,ale były ciężkie.To pamiętam.Muszę dać im szansę.

He-500 odpadają.Mam He-6,ale walczę z problemami góry (blachy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Soundman1200

"Szukam dźwięku gładkiego,gęstego,ciepłego,ale i rozdzielczego."Mięso" musi być,ale nie przysłaniając reszty."

 

Podobały się widzę TH900, ale średnica nie ta zapewne...

Polecam posłuchać THX00, nie trzeba dziękować....he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Popieram danie szansy budżetówkom r70x i dt150.

Atehy się na Aune X1s raczej nie gubią, a jak je nakarmisz z toru w takim budżecie jak planujesz, to jeszcze czytelniej zarysują stopę a górą nie zmęczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę Panowie,że przeważa opinia o Dt 150,choć Jarek wyskoczył tu z Dharma D1000 co nie umknie mojej uwadze.

Kupno dt 150 wklejam w temacie komisu "Kupię" Resztę trzeba gdzieś posłuchać.

Z tymi cholernymi Th-00X jest problem nawet tutaj w Oslo.Po prostu ich nie ma. -_-

He-500 Robercie miałem kiedyś od Fatso.Nie moja bajka.

 

Powiedzcie mi Panowie jak z komfortem w ATH-R70x? i co powiecie o 7100 do tego gatunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R70x dla mnie nie sprawiają kłopotów przy seansach do 5 godzin. D7100 wydaje mi się, że dadzą Ci za dużo góry. Ale spróbować warto bo nie wiadomo jak się w Twoim torze zachowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z komfortem w R70x to zależy od głowy i ucha, trzeba przymierzyć, pady mogły być większe, ale nie powoduje to dyskomfortu. Ktoś na forum wymieniał pady chyba na welurki do HM5, nie pamiętam kto, ale wystarczy przejrzeć temat tych słuchawek na forum ew. fanklub AT.
One są delikatnie ciemnawe, o sybilacjach nie ma mowy, ale to nie jest jakieś wytłumienie góry czy cuś, talerze ładnie mi wybrzmiewały. Do metalu fajne, bardzo spójne brzmienie.

A co w nich fajne dodatkowo, to mimo 470 omów dają radę nawet ze sprzętem przenośnym (z ciekawości podpinałem do Clipa i co prawda skali głośności brakuje, ale już charakterystykę słuchawek można było wyczuć, z iPhonem już było fajnie), oczywiście przy lepszym źródle sporo zyskują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności