Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Auralic Aries Mini - Streamer nie do pobicia.


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • Moderator
Dnia 22.11.2017 o 10:56, Chcheckitout napisał:

Ja się do ich sprzętu już przymierzałem wielokrotnie i odpuściłem całkowicie. Ta aplikacja jest już obiecywana przez tyle czasu, że szkoda to już komentować. 

Przecież dawno jest. Logujesz się na urządzeniu przez stronę www tam masz wstępna konfiguracje itp. Potem wystarczy wgrać każda aplikację uniwersalną. Działa to od maja.

 

AURALIC Limited przygotował dla klientów innych platform systemowych niż Apple IOS, możliwość korzystania ze swoich urządzeń z poziomu przeglądarki internetowej. Możliwość ta dotyczy wszystkich modeli producenta.

Od maja 2017 aplikacja DS Lightning dostępna jest z poziomu urządzeń działających na Androidzie, Linuxie czy Windowsie. Aplikacja oparta na technologii HTML5 działa z poziomu każdej przeglądarki internetowej.
Wystarczy wprowadzić adres IP naszego urządzenia Auralic aby dostać się do panelu konfiguracyjnego oraz ustawień samego urządzenia. Użytkownik może dokonać wszelkich konfiguracji oraz potrzebnych zmian w obsłudze.
Sama obsługa streamingu odbywa się już przy pomocy dostępnych powszechnie aplikacji. Producent zaleca wybór aplikacji BubbleDS ,ale równie dobrze może to być inne oprogramowanie jak np. Linn Kazoo czy Kinsky. Aplikacje dostępne są na platformie GooglePlay.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopię dość dawno nieruszany temat, ale od jakiegoś czasu planuję zakup Ariesa Mini i zastanawiają mnie dwie kwestie:

1. Jak wygląda sprawa wgrywania plików na dysk HDD/SSD zamontowany wewnątrz urządzenia? Czy za każdym razem trzeba go wyjmować, czy też istnieje na to jakiś inny sposób?

2. Czy jako dysk zewnętrzny, możemy podłączyć dowolny dysk USB, czy też lepiej aby była to jednostka z własnym zasilaniem?

No i jeszcze jedno, czy urządzenie działa szybciej/stabilniej odczytując pliki z dysku zamontowanego wewnątrz, czy też z dysku podpiętego pod USB? Może ktoś miał okazję to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aries mini jest widoczny w sieci, widoczny jest katalog i tam możemy skopiować biblioteki, potem skan przez DSa i są dostępne. Dysk podłączany przez port usb niestety musi pobierać poniżej 500mA, nawet w szczycie nie powinien tego przekraczać bo nie wystartuje.

W szybkości działania nie ma różnicy, jedyny problem z dyskiem wewnętrznym jest jego format po włożeniu:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Wygląda na to, że lepszym rozwiązaniem będzie dla mnie dysk wewnętrzny (mam tylko około 300 gb plików, więc spokojnie wystarczy). 

 

Godzinę temu, saudio napisał:

W szybkości działania nie ma różnicy, jedyny problem z dyskiem wewnętrznym jest jego format po włożeniu:)

Czyli jak rozumiem nie ma opcji wrzucenia na dysk wewnętrzny całej biblioteki przed jego włożeniem do Mini, bo ten i tak z automatu na dzień dobry przeprowadzi jego format, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanko jak wygląda temat dekodowania MQA  Tidal w Ariesie Mini ? Też standardowo do 192 ? Jak to wygląda w przypadku Aries-> DAC/Amp po złączu USB DAC zewnętrzny DAC otrzyma sygnał zdekodowany MQA 192 czy standardowo max 96 ? :) 

Przepraszam ,że pytam czy jest o co kopię kruszyć z tym dekodowaniem MQA 192 i normalnym Masters na poziomie 96 :) Czy polepszenie SQ jest odczuwalne ? szukam źródła do Bursona Playmate stąd moja dociekliwość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Superata

Pytanko jak wygląda temat dekodowania MQA  Tidal w Ariesie Mini ? Też standardowo do 192 ? Jak to wygląda w przypadku Aries-> DAC/Amp po złączu USB DAC zewnętrzny DAC otrzyma sygnał zdekodowany MQA 192 czy standardowo max 96 ?  

Przepraszam ,że pytam czy jest o co kopię kruszyć z tym dekodowaniem MQA 192 i normalnym Masters na poziomie 96  Czy polepszenie SQ jest odczuwalne ? szukam źródła do Bursona Playmate stąd moja dociekliwość  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności