Skocz do zawartości

Chord Mojo Recenzja


rev

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się ukryć, że obecna sytuacja na rynku słuchawkowego audio jest ciekawsza niż kiedykolwiek. Producenci przebijają się bardzo dobrymi i bardzo drogimi flagowcami na przestrzeni paru miesięcy, legendarne słuchawki w postaci Sennheiserów HD800, Beyerdynamiców T1 czy Fostexów T50RP doczekały się nowych, rzekomo ulepszonych wersji. Zauważyć można dwie tendencje, w jednej producenci starają się na nowo definiować jakość dźwięku i luksusu w słuchawkach.

Druga część skupia się bardziej na innowacyjności, wygodzie i pomyśle. Coraz więcej mamy świetnych słuchawek bezprzewodowych, głośników bluetooth oraz pudełek wielkości portfela, które dźwiękowo potrafią zmiażdżyć „pełnorozmiarową” konkurencję. O takim właśnie urządzeniu będzie ten tekst, a dokładniej o brytyjskim Chordzie Mojo.


http://audiosquare.pl/?p=1564 <------Klik!

DSC_4882s.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wyważona recenzja Mojo, jaką czytałem. Mojo to rzeczywiście bardzo fajny DAC, który jako DAC/AMP radzi sobie bardzo dobrze z łatwymi słuchawkami (Grado 60re grają z niego wspaniale), ale już bardziej wymagające - chociażby k702 bardzo zyskują po podłączeniu Mojo do zewnętrznego wzmacniacza. Jako DAC gra dźwiękiem bardzo przyjemnym, raczej wygładzonym, ale przestrzennym i rozdzielczym, co jest rzadko spotykanym połączeniem. Natomiast też nie ma co udawać, że pokonuje dobre stacjonarne klocki - porównane z zestawem Cayina nie wypada dla niego zbyt korzystnie. W swoim rozmiarze i w swojej cenie jest jednak urządzeniem wybitnym i możliwość zabrania ze sobą dźwięku tej jakości w kieszeń jest naprawdę fajna - tym bardziej, że pomimo tego, że nie wysteruje idealnie HD800, czy K501, to napędzi je tak, że spokojnie da się tego słuchać. Dla mnie - świetne małe przenośne źródło dźwięku - raczej jako DAC niż combo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rev: prośba, dodajcie na stronie Audiosquare możliwość czytania recenzji tylko na 1 stronie (do wyboru). Bo to ciągłe klikanie między stronami jest wku..rzające.

Ale to są kliki, dla mnie spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mojo jest rewelacyjnym w swojej klasie DACiem z tylko dobrą sekcją wzmacniacza."

 

Mojo nie ma sekcji wzmacniającej - to nietypowa konstrukcja, oparta na układzie FPGA, który odpowiada za konwersję sygnału cyfrowego na analogowy, potem jedynie serwując go z różną mocą.

Line-out to po prostu head-out ustawiony sztywno na 3V.

Nie można w Mojo oceniać osobno sekcji wzmacniacza i DACa bo to w tym przypadku to samo.

Można natomiast oczywiście oceniać, jak Mojo sprawdzi się jako DAC podpięty do zewnętrznych wzmacniaczy. Ale i w tym wypadku nie można oceniać zmiany sekcji wzmacniającej, tylko zmianę tonalności Mojo pod wpływem zew. wzmacniacza.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, czy to sekcja, czy nie sekcja. Chodzi mi o to, że jako DAC podpięty do wzmacniacza sprawdza się dużo lepiej niż jako dac/AMP.

Tym bardziej, że mojo sam nie potrafi wysterowac porządnie k702.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, czy to sekcja, czy nie sekcja. Chodzi mi o to, że jako DAC podpięty do wzmacniacza sprawdza się dużo lepiej niż jako dac/AMP.

Tym bardziej, że mojo sam nie potrafi wysterowac porządnie k702.

parametry i wydajność ma odpowiednią i nie można mówić że nie wysterowuje - cokolwiek to znaczy - może to nie to połączenie a nie braki Mojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mojo jest rewelacyjnym w swojej klasie DACiem z tylko dobrą sekcją wzmacniacza."

 

Mojo nie ma sekcji wzmacniającej - to nietypowa konstrukcja, oparta na układzie FPGA, który odpowiada za konwersję sygnału cyfrowego na analogowy, potem jedynie serwując go z różną mocą.

Line-out to po prostu head-out ustawiony sztywno na 3V.

Nie można w Mojo oceniać osobno sekcji wzmacniacza i DACa bo to w tym przypadku to samo.

Można natomiast oczywiście oceniać, jak Mojo sprawdzi się jako DAC podpięty do zewnętrznych wzmacniaczy. Ale i w tym wypadku nie można oceniać zmiany sekcji wzmacniającej, tylko zmianę tonalności Mojo pod wpływem zew. wzmacniacza.

A gdzie wyczytałeś takie informacje, oczywiście że ma układ wzmacniający i do tego pewnie dyskretny, jak zastosowali to co rozwiązanie co w Hugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"setting line level output does not bypass the analogue section as it's basically just the analogue output stage of the powerful DAC output. There is no seperate amp 'section' like in traditional setups. Mojo's headphone output is much more simple than what people are used to in a DAC/amp and is basically the same as Hugo with some minor hardware changes to accommodate the diminutive size. I think of it as always line level from the DAC with output power control. To sum up you don't activate or deactivate the analogue section. You simply set the voltage level to 3V when activating the line level."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pewnie regulacja głośności jest bezpośrednio w FPGA, ale jak ma tak jak Hugo to ma OP amp, Rob pisał

że zrobiony na 6 tranzystorach, w Hugo był na 3. Problem tylko że ze słuchawkami pracuje z prądem mA, a ze wzmacniaczem

z prądem poniżej mikroA.

Ze słuchawkami które potrafił wysterować grał ładnie, ze wzmacniaczem już nie.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień wyjściowy musi być. Klastry kości FPGA nie mają prawie żadnej wydajności prądowej, żeby popędzić jakiekolwiek słuchawki. Taki stopień też musi być do tego, żeby wygładzić wyjście zdekodowanego sygnału z kości FPGA, bo nie wyobrażam sobie inaczej, niż że wychodzi on w postaci PWM lub modulacji sigma-delta, którą to postać trzeba wygładzić (np. filtracją dolnoprzepustową) i zbuforować przynajmniej jakimś tranzystorem o wydajności prądowej minimum kilkadziesiąt mA. Może być też op-amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności