Skocz do zawartości

DAC/AMP do HD650


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam obecnie HD650 + Aune T1 mk2 i chciałbym wyciągnąć z tych słuchawek więcej. Zastanawiam się nad zmianą Aune na coś innego lub dokupieniem do niego innej lampy. Co możecie mi polecić? Mój budżet to około 1000 zł

Mój typ na chwilę obecną to Aune X1S

Edytowane przez koGi22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne kable nie są szczególnie bogate w miedź, a jak już to nie najlepszą. Dźwiękowo daje to efekt słuchania przez koc, muzyka jest przytłumiona, jest mało szczegółów.

Zależy czego oczekujesz od dźwięku, co Ci nie odpowiada. X1s będzie grał napewno ostrzej niż T1, z większą rozdzielczością.

Osobiście polecam Ci się odezwać w sprawie kabla do Jimmiego (Jimmi Dragon). On robi kilka typów kabli i potrafi bardzo dobrze dobrać je do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam obecnie HD650 + Aune T1 mk2 i chciałbym wyciągnąć z tych słuchawek więcej. Zastanawiam się nad zmianą Aune na coś innego lub dokupieniem do niego innej lampy. Co możecie mi polecić? Mój budżet to około 1000 zł

Mój typ na chwilę obecną to Aune X1S

Kolega nie napisał co chce wyciągnąć ze słuchawek, a już lecą propozycje kabli i sprzętów.

Może się okazać, że słuchawki powinien zmienić, nie zaś bawić się w takie rzeczy, bo może nawet wzmacniaczem nie wyciągnie z nich tego co chce.

Po wpisie odczytuję raczej audio nervosę i chęć zmiany czegokolwiek, więc może niech zacznie od lamp. Przynajmniej względnie łatwo je odsprzedać, nie to co kabel za kilkaset złotych, a tym bardziej droższy klocek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Posiadam obecnie HD650 + Aune T1 mk2 i chciałbym wyciągnąć z tych słuchawek więcej. Zastanawiam się nad zmianą Aune na coś innego lub dokupieniem do niego innej lampy. Co możecie mi polecić? Mój budżet to około 1000 zł

Mój typ na chwilę obecną to Aune X1S

Kolega nie napisał co chce wyciągnąć ze słuchawek, a już lecą propozycje kabli i sprzętów.

Może się okazać, że słuchawki powinien zmienić, nie zaś bawić się w takie rzeczy, bo może nawet wzmacniaczem nie wyciągnie z nich tego co chce.

Po wpisie odczytuję raczej audio nervosę i chęć zmiany czegokolwiek, więc może niech zacznie od lamp. Przynajmniej względnie łatwo je odsprzedać, nie to co kabel za kilkaset złotych, a tym bardziej droższy klocek.

 

Celna uwaga.

 

Niemniej dałem mu jedynie teorie do poczytania odnośnie zadanego pytania o kabel. I nie wnikałem w powody, zmęczony dniem codziennym :)

 

Wiadomo ,że temat jest prawdopodobnie szerszy.

 

 

@koGi22

Czekamy na powody, czyli co Ci się nie podoba w obecnym brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że pod aune te słuchawki za bardzo kłują w uszy i chciałbym się tego pozbyć. Poza tym wydaje mi się, że coś z basem jest nie tak. Pamiętam jak pierwszy raz słuchałem tego modelu na Furutech gt40 alfa i wtedy grały one bardzo fajnie. Między innymi dlatego zdecydowałem się na ich zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że pod aune te słuchawki za bardzo kłują w uszy i chciałbym się tego pozbyć. Poza tym wydaje mi się, że coś z basem jest nie tak. Pamiętam jak pierwszy raz słuchałem tego modelu na Furutech gt40 alfa i wtedy grały one bardzo fajnie. Między innymi dlatego zdecydowałem się na ich zakup.

Jaka lampa tam wystawiona? Jak eh6922, to nic dziwnego że ostro.

 

Wystukano na słuchawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta lampa. Gdzie kupić ten klon lehmanna? Ewentualnie jaką inną lampę dokupić?

Klon Lehmanna to klon Black Cube Linear (BCL). Fatso składał pod postacią FCL. Ale zdaje się modował w stosunku do najbardziej popularnego BCLa.

 

Jeden z bardziej popularnych klonów to Lovely Cube.

 

Jak napisałem wcześniej, zacznij od lamp, z tysiaka zdążysz wyskoczyć zawsze.

 

Na końcu kable i albo usłyszysz, albo stwierdzisz, że to najgorzej wydane kilkaset złotych w Twoim życiu. Akurat w HD650 zmieniałem kabel, stockowy był po prostu za długi. Strata przy odsprzedaży jak na chińskim skuterze, a kabel znanej na forum firmy.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie lampy za kilka/kilkanaście złotych będą w stanie coś zmienić? Warto coś takiego kupować?

 

http://allegro.pl/lampa-6n3p-ew-nos-data-produkcji-i6002239292.html

http://allegro.pl/lampa-e88cc-ecc88-tesla-testowana-b-b-i6002287139.html

 

Co do tego lehmanna to jest to sam amp i musiałbym dokupić jeszcze jakiegoś daca co raczej zdecydowanie przekroczy budżet. Poza tym wolałbym mieć dac i amp w jednym urządzeniu.

Edytowane przez koGi22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie ta lampa. Gdzie kupić ten klon lehmanna? Ewentualnie jaką inną lampę dokupić?

Klon Lehmanna to klon Black Cube Linear (BCL). Fatso składał pod postacią FCL. Ale zdaje się modował w stosunku do najbardziej popularnego BCLa.

 

Jeden z bardziej popularnych klonów to Lovely Cube.

 

Jak napisałem wcześniej, zacznij od lamp, z tysiaka zdążysz wyskoczyć zawsze.

 

Na końcu kable i albo usłyszysz, albo stwierdzisz, że to najgorzej wydane kilkaset złotych w Twoim życiu. Akurat w HD650 zmieniałem kabel, stockowy był po prostu za długi. Strata przy odsprzedaży jak na chińskim skuterze, a kabel znanej na forum firmy.

 

Po pierwsze - co "kloner", to BCL gra inaczej, bo każdy wkłada co innego i składa inaczej. Czyli coś takiego jak brzmienie klona Lehmanna nie istnieje, co najwyżej niewątpliwy górny pułap możliwości tej konstrukcji.

Po drugie - lamp można kupić kilka kartonów i tak przebierać w nieskończoność. Z własnych statystyk takich zabaw mogę powiedzieć, że 80% kolekcji baniek szybko okaże się chłamem, który trzeba będzie jakoś upchnąć (pisząc w ogłoszeniu te same bajki o brzmieniu i pochodzeniu lampy, co wcześniej sąsiad zza Buga, Uralu lub dalej). Można na tej zabawie nieźle stracić kasy (i pewnie nerwów też - ja przebierałem tak kiedyś na szczęście nie swoje zasoby). Kupić jednoznacznie dobrą lampę z byłej ZSRR czy nawet DDR i będzie spokój. :)

 

Co do kabla - trzeba było zainwestować w jacka, skoro chodziło tylko o skrócenie. :) Uciąć kabel i przylutować. Natomiast moje doświadczenie jest takie, że nawet HD565 grają wyraźnie przyjemniej ze zmienionym kablem przy korzystaniu z wyjścia karty muzycznej PCta, a HD650 reagują jeszcze bardziej. Kable w HD650 zmieniali nawet goście w studiach nagrań czy montażu clipów reklamowych - mam dowody na tę tezę. :) Do innych słuchawek też "ludzie estrady" potrafili zakupować alternatywne kable. Używanie logiki "ja nie słyszę, więc inni też nie" jest nieuprawnione, albo jest jeszcze taka opcja, że zakupiony kabel nie był wcale lepszy od fabrycznego. Zakres wciskania tandety w branży audio pewnie nie jest daleko inny od dowolnego fragmentu pozostałej części rynku.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Dokładnie ta lampa. Gdzie kupić ten klon lehmanna? Ewentualnie jaką inną lampę dokupić?

Klon Lehmanna to klon Black Cube Linear (BCL). Fatso składał pod postacią FCL. Ale zdaje się modował w stosunku do najbardziej popularnego BCLa.

 

Jeden z bardziej popularnych klonów to Lovely Cube.

 

Jak napisałem wcześniej, zacznij od lamp, z tysiaka zdążysz wyskoczyć zawsze.

 

Na końcu kable i albo usłyszysz, albo stwierdzisz, że to najgorzej wydane kilkaset złotych w Twoim życiu. Akurat w HD650 zmieniałem kabel, stockowy był po prostu za długi. Strata przy odsprzedaży jak na chińskim skuterze, a kabel znanej na forum firmy.

Po pierwsze - co "kloner", to BCL gra inaczej, bo każdy wkłada co innego i składa inaczej. Czyli coś takiego jak brzmienie klona Lehmanna nie istnieje, co najwyżej niewątpliwy górny pułap możliwości tej konstrukcji.

Po drugie - lamp można kupić kilka kartonów i tak przebierać w nieskończoność. Z własnych statystyk takich zabaw mogę powiedzieć, że 80% kolekcji baniek szybko okaże się chłamem, który trzeba będzie jakoś upchnąć (pisząc w ogłoszeniu te same bajki o brzmieniu i pochodzeniu lampy, co wcześniej sąsiad zza Buga, Uralu lub dalej). Można na tej zabawie nieźle stracić kasy (i pewnie nerwów też - ja przebierałem tak kiedyś na szczęście nie swoje zasoby). Kupić jednoznacznie dobrą lampę z byłej ZSRR czy nawet DDR i będzie spokój. :)

 

Co do kabla - trzeba było zainwestować w jacka, skoro chodziło tylko o skrócenie. :) Uciąć kabel i przylutować. Natomiast moje doświadczenie jest takie, że nawet HD565 grają wyraźnie przyjemniej ze zmienionym kablem przy korzystaniu z wyjścia karty muzycznej PCta, a HD650 reagują jeszcze bardziej. Kable w HD650 zmieniali nawet goście w studiach nagrań czy montażu clipów reklamowych - mam dowody na tę tezę. :) Do innych słuchawek też "ludzie estrady" potrafili zakupować alternatywne kable. Używanie logiki "ja nie słyszę, więc inni też nie" jest nieuprawnione, albo jest jeszcze taka opcja, że zakupiony kabel nie był wcale lepszy od fabrycznego. Zakres wciskania tandety w branży audio pewnie nie jest daleko inny od dowolnego fragmentu pozostałej części rynku.

Pokaż mnie no palcem gdzie użyłem takiej logiki o jakiej piszesz.

O zakresie wciskania tandety to tylko jej producenci wiedzą. A nam maluczkim pozostaje tylko łykanie tej papki, bo rzadko który z nas ma aparaturę pomiarową, żeby zweryfikować.

Po co mam niszczyć fabryczny kabel? Żeby się później kupcowi tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem i kabla nie przegryzłem, a jedynie skróciłem dla własnej wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze u mnie problemem jest zródło. Przy k612pro miałem tak samo, ale tam wyższe tony drażniły mnie szybciej i bardziej. Zmieniłem słuchawki i ten problem dalej jest. Widzę obecnie 2 opcje - sprzedać aune i kupic jakiś inny dac/amp. Może być nawet coś przenośnego (fiio, ibasso itp.) byle bylo to jedno urządzenie albo dokupić lampy. Tylko tutaj chciałbym tez kupic coś raczej pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że trudno mi sobie wyobrazić drażniącą górę na lampowym T1 z ciepłymi i gładkimi HD650. Aż poprosiłem kumpla, żeby mi przyniósł T1 do pracy, żeby zobaczyć, o co chodzi. Masz lampę Electro-Harmonix, czy tą wcześniejszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że trudno mi sobie wyobrazić drażniącą górę na lampowym T1 z ciepłymi i gładkimi HD650.

Podpisuję się tym stwierdzeniem. Wstępnie sprawdzałem je na aune s16+esspresivo - e, a kolega @Hakuri , u którego teraz są na aim sc808+shiit lyr i nic podobnego nie zaobserwowalismy. Wręcz odwrotnie, próbujemy je wydobyć z tej ciepłej , sennej melasy w której pływa ich brzmienie.

W wolnej chwili ktora pewnie szybko nie nastąpi też sparuje je z aune t1 mk2, bo mnie to zaciekawiło również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności