Skocz do zawartości

Venture Electronics Monk - kilka skrobnięć


crysis94

Rekomendowane odpowiedzi

VE-Monkjp_senaqww.jpg

 

1. Wyposażenie: słuchawki, pełne pianki oraz pianki z dziurą na których to dokonywałem odsłuchu (na pełnych jest ciemniej).

 

2. Wygoda. Mi trzymają się ucha dobrze, niektórym wypadają jak to pchełki i trzeba kombinować, szczególne problemy mogą spotkać posiadaczy małych uszu, do których nie należę.

post-58694-1454934233,4027_thumb.jpg

(zdjęcie ukradzione użytkownikowi gregdezet z innego wątku na forum)

 

3. Brzmienie. Jak inaczej ułożę w uchu to sygnaturka się trochę zmienia, więc będę pisał ogólnikowo.

Dźwięk jest ocieplony, wokale są blisko, przekaz jest naturalny, bas potrafi zejść, góra szarpnąć, ale jest to dość wyważone brzmienie, o bardzo przyjemnej średnicy zupełnie nie z tego przedziału cenowego! Przekaz jest bliski, ale separacja i szczegółowość również zaskakują. Bez pianek jest jasno, ostro, momentami piskliwie z powodu braku seala. Z pełnymi piankami jest trochę ciemniej niż z dziurkowanymi - te ostatnie osobiście polecam.

 

4. Wykonanie. Jack wygląda solidnie, kabel miękki, nie mikrofonuje. W tym przedziale nie mam nic do zarzucenia.

 

Podsumowując... Ostatnio byłem pozytywnie zaskoczony RX18. Napisałem, że nie mają konkurencji wśród IEMów w swoim przedziale cenowym... utrzymuję to, bo niektórzy potrzebują pewnego stopnia izolacji, których pchełki nie zapewnią, ale pomijając kwestię izolacji to VE Monk są dla mnie niesamowitym odkryciem. I tak jak MEE oddałem siostrze jako "IEMy robocze" tak Mnich zostaje ze mną - jeśli chodzi o sam dźwięk to... WEDŁUG MNIE NIE MA ŻADNEJ KONKURENCJI WŚRÓD SŁUCHAWEK W TYM PRZEDZIALE CENOWYM I TROCHĘ WYŻSZYM. Dawno nie było tak uzasadnionego Hype. Jeszcze raz polecam!

 

Bardzo dziękuję za udostępnienie słuchawek do testów firmie Audio Heaven: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2765484

Czyli użytkownikowi BigMaras: http://forum.mp3store.pl/topic/136926-ve-monk-xduoo-x2-v2-zero-audio-carbo-tenorebasso-comply/

Edytowane przez crysis94
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Granie, graniem, ale wygoda, to swoje tu robi. U mnie po chwili tak bolą uszy, że wolę swoje QB2 do słuchania. Na początku przez ten ból uważałem, że QB2 mają lepszą jakość - jednak seperacja, rozlewanie pasm, i ogólnie mocna jaskrawość QB przekonałem się, że VE Monk nie są takie złe. Ale mimo wszystko, wolę w nich słuchać, bo ve monkach mnie napierdzielają uszy, a jak za mocno włoże (według mnie lepszy bas), do ucha to jest jeszcze gorzej. Mogłaby krew lecieć :P.

 

Ogromnych uszy nie mam, ale też takich małych nie mam...

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach przymusowego cierpienia wreszcie słucham bez bólu. Praktycznie przez dwa dni nie wyjmowałem ich z uszu chyba że musiałem.

Słuchawki godne polecenia nawet nie biorąc pod uwagę ceny. Dla mnie bomba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może rzeczywiście mam małe uszy :D.

Teraz będziemy robić rozmiarówki uszu, do jakich pasują i małżowiny.

Może byś zmierzył i dał nam jakąś pokazówkę, w jakich uszach będą wygodnie siedzieć ;).

 

@WojtekC - to naprawdę musiała być męczarnia. Uformowałeś sobie muszlę małżowiny usznej, tylko ciekawy jestem czy nie zdeformuję się ponownie hah.

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w innych tematach, dla mnie bardzo wygodne. Mogę w nich nawet spać, co mi się ostatnio przydarzyło.

 

Cieszcie się że nie macie jak ja przy niektórych nausznych. Mam wrażenie że mi prawy przetwornik od ciśnienia chce wyciągnąć z głowy resztki. To jest dopiero długie i denerwujące uczucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna wziac przyklad z afrykanskich plemion gdzie wsadzaja sobie w uszy dziwne ozdoby, aby uzyskac trwale deformacje :D

 

U mnie trzymaja sie elegancko, ale ja mam specyficzny aparat sluchowy - niemale uszy (na szczescie nie odstajace :D), ale w zestawie waskie kanaly. Wrazenia dzwiekowe pokrywaja sie z crysisem, dobrze dogaduja sie z DX50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Monkami nie mam ergonomicznych problemów.

 

Zmierzyłem sobie ucho :ph34r:

dł.7,3 cm

szer.3,0 cm ( przez środek kanału słuchowego )

 

Płaskie, przylegające do czaszki i zupełnie inne niż reszta rodziny - były przed chwileczką porównania. Wszyscy się wkręcili, bo kto tak wnikliwie ogląda sobie wzajemnie uszy ?

Chyba świry :P W każdym razie u rodziny one są owalne, takim regularnym owalem, a moje "jakieś takie smukłe" ( tak powiedzieli ) i "tu szersze, a tam węższe jak u elfa".

 

Przy czym córka będąc tą owalną regularnym owalem też nie ma problemów z Monkami.

 

(ja pierdzielę ... ja to wszystko naprawdę napisałem ? Zero intymności ;) )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi padł jack. Lekkie przekrzywienie w gnieździe - przy próbie naprostowania coś kliknęło i jeden kanał zaczął przerywać.

A że uzależniłem się od tych maleństw to po południu dostaną ładnego Amphenola - podwoję ich wartość ;)

Uszu nie mierzyłem ale mam dość małe - niemniej Monki nie powodują one u mnie dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc Ve Monk po raz pierwszy i ich jeszcze nie znając chyba nikt się nie spodziewał, że te słuchawki mą "TAK" zagrać :) Co ciekawe tak jak wspomniał crysis bardzo duży wpływ na dźwięk mają zastosowane pianki bądź ich brak, dzięki czemu każdy może w jakiś sposób dostosować dźwięk pod siebie. Jeśli ktoś ma problem z ergonomią i wypadają mu z uszu to może rozważyć zastosowanie earhoox'ów, które w niektórych przypadkach bardzo fajnie się sprawdzają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wyprałem swoje ve monk (bez plusa) i po wysuszeniu zupełnie nic im nie jest. Taka ciekawostka. :)

Czyli prać można, wykręcać już nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się wersja limitowana - Candy Edition :) tylko 1000 sztuk!

 

W porównaniu do oryginału wyróżnia je lepszy kabelek, wtyk jack i spliter. Monki Plus sa na kabelku 30 żyłowym 0,06mm a w edycji limitowanej dostajemy OFC 4N 55 żył 0,05 na kanał i do tego dobrego metalowego jacka i spliter.

 

A wyglądają tak:

 

dis2tP9l.jpg

 

H1Oif50l.jpg

 

r7RgyQ6l.jpg

Edytowane przez bigmaras
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna rzecz te Candy Monki Plus. Lepsze niż zwykłe Plusy.

 

Szkoda,że tak dobrze grające i tanie słuchawki to pchełki ;) . Niestety na ulicy nie izolują. W przychodni, szpitalu, w samochodzie na postoju (kiedy się czeka na Żonę) są świetne. No i w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra "Pany" ;)

Ve Monk+ zabiły odsłuchowo ( mam na myśli przyjemność, nie analizę) Leveliny, MX985 i FLC8s.

Ja pierdzielę, normalnie całą reszta dostała wpieeeeerddddoool ... ostały się tylko SWS-y.

 

Mała zagwozdka jest taka, że słuchane z discmana 18 bit, Technics SL-XP300 ( normalne discmany to 1 bit ).

Tak więc ... tego, nie napalać się zbytnio, bo ten discman jest gatunkiem chronionym i zagrożonym, prawie nie występuje w Przyrodzie, a jeśli już wystąpi to łoi dupę wypasionym dapom.

Ten tekst skopiuję do wątków gdzie przewijają się Monki.

Nie jestem nawiedzony, jestem pragmatyczny i do bólu konkretny.

Powodzenia Panowie na Audio-Szlakach :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności