Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

To co zaznaczyłeś to antena :P ogólnie tfk z lat '70 zawsze przeczyły jakimś audiofilskim wartościom projektowania a grały bez litości dla innego sprzętu :P To że biednie i spory chaos na pcb to może się wydawać przez wymiary amplitunera 540 x 120 x 280 mm :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koło anteny czerwony drucik mi wisi :D

Radio stroi, działa, wskaźnik analogowy zerwany. Zrobię jak mi się zacznie nudzić :P

Podłączyłem na szybko kolumienki Technicsa (błagam nie zadawać pytań co to bo na złość nie odpiszę a jest to z zestawu klocków plastikowych Technicsa popularnych w latach 90, gra to jak beczka, 6 ohm i mam to od babki co mi wynajmuje pokój). Oczywiście DINowskich wtyczek nie mam ale co to za problem podłączyć na chwilę plus i minus jak trzeba w samym gnieździe.

Na zdjęcia wybaczcie ale czas będzie dopiero jutro. Teraz nie mam na to warunków.

Dźwięk faktycznie ociera się o takie brzmienie z lat 70 gdzie podstawą była przyjemność ze słuchania a nie pójście w jakąś techniczność dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koło anteny czerwony drucik mi wisi :D

Radio stroi, działa, wskaźnik analogowy zerwany. Zrobię jak mi się zacznie nudzić :P

Podłączyłem na szybko kolumienki Technicsa (błagam nie zadawać pytań co to bo na złość nie odpiszę a jest to z zestawu klocków plastikowych Technicsa popularnych w latach 90, gra to jak beczka, 6 ohm i mam to od babki co mi wynajmuje pokój). Oczywiście DINowskich wtyczek nie mam ale co to za problem podłączyć na chwilę plus i minus jak trzeba w samym gnieździe.

Na zdjęcia wybaczcie ale czas będzie dopiero jutro. Teraz nie mam na to warunków.

Dźwięk faktycznie ociera się o takie brzmienie z lat 70 gdzie podstawą była przyjemność ze słuchania a nie pójście w jakąś techniczność dźwięku.

Czyli jak pierwsze wrażenie, tak ogólnie...zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ten panel wszystko wynagradza :D

 

gallery_23528_751_241856.jpg

 

Schematy muszę ponadto pościągać i sprawdzić całość od A do Z.

Brzmieniowo to czuję, że to czego szukałem. :)

Oskar, Amrowek, wpadajcie do Krakowa na dobrą flachę :D

 

Jutro pewnie wpadną moje "fanbojskie" Heco (Oskar droczę się jak coś).

 

A i na dniach porobię zdjęcia środka ale tak na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ten panel wszystko wynagradza :D

 

gallery_23528_751_241856.jpg

 

Schematy muszę ponadto pościągać i sprawdzić całość od A do Z.

Brzmieniowo to czuję, że to czego szukałem. :)

Oskar, Amrowek, wpadajcie do Krakowa na dobrą flachę :D

 

Jutro pewnie wpadną moje "fanbojskie" Heco (Oskar droczę się jak coś).

 

A i na dniach porobię zdjęcia środka ale tak na poważnie.

Schematów nie widziałem także jakbyś gdzieś znalazł to podrzuć je sam chętnie popatrzę na nie.

Super że brzmieniowo się wpasował...miałem nosa :P.

Jestem abstynent, nie piję :P.

Chętnie poczytam jak grają wybrane przez amrowka fanbojskie heco z wybrnym przeze mnie fanbojskim tfk (no cały czas polecam tfk...więc chyba jestem fanboy-em tfk :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to Ty soczek :P

Schematy są na radiomuseum. Można ze schematów pobrać na jeden e-mail 3 strony tego co tam mają. By obejrzeć zdjęcia to już trzeba konta.

Podoba mi się budowa tego amplitunera. Nijak ma się do klocków z lat późniejszych. Inny kształt, drewno na górze.

Jedynie można się uczepić tego że duża część obudowy to plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.radiomuseum.org/r/telefunken_concerto_hifi_4530.html

 

Z boku masz schematy i zdjęcia sprzętu. By pobrać te zdjęcia to tak bez konta się nie da. Schematy da się pobrać bez rejestracji. Z tego co wiem 3 na dobę, maks 30 na miesiąc na jeden e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:woot: kur.a wpadaj do gda na flachę !!!! :P gdybyś był kobietą to bym Cię wycałował ;). Nigdy nie wpadłem żeby wejść dalej w zdjęcie :) wiele schematów chciałem z tej strony i myślałem że członkostwo jest płatne a tu miła niespodzianka :rolleyes: Mam z 5 maili...będzie się działo :P.

Edit: ja już idę w vintage kompletny ;)http://web.archive.org/web/20150315004728/http://headwize.com/?page_id=457 to będzie mój następny wzmak słuchawkowy :).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo OLX. Czasem ciężko się dogadać z gośćmi. Niby chcą współpracować ale efekt jest taki, że dalej oczekują, że sprzęt z pocałowaniem ręki ktoś im weźmie z domu.

Dlatego też bardzo rzadko dochodzą u mnie do skutku transakcje na OLX.

Musze jeszcze za zdjęciami pogrzebać, ze środka. NRDowska konstrukcja więc hmm może na forach w DE coś znajdę lub o dziwo na stronach RU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie komponenty mają jakieś wady...zapytaj się jakie to słuchawki są w zestawie może to będzie coś ciekawego :P.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności