Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze. Czy jesteś pewien że chcesz w to iść (to raczej droga zabawa). Płyta na winylu jest przeważnie 2-3razy droższa (takie luźne spostrzeżenie co zauważyłem porównując ceny jeśli chodzi o używane albumy ze starszą muzyką). Kupowanie winyli to też nie jest łatwa sprawa bo najczęściej po kupieniu i tak potrzebują umycia żeby nie trzaskały jak...nie napiszę co... :) , a poza tym często można się naciąć kupując winyle. Sprzedawca pisze że płyta jest w stanie bdb albo nawet ex- czy coś takiego a jak ją włączasz to słyszysz same trzaski (pomimo umycia itd.) i ogólnie płyta jest tak zjechana że nie idzie tego słuchać. Jeśli słuchasz nowszej muzyki to rzeczywiście winyle są lepiej nagrane (większa dynamika bo winyl by nie wytrzymał takiego spłaszczenia dynamiki i głośności jak cd), ale cena nowych albumów na winylu jest dla mnie absurdalna często.

Po 2 podaj budżet dokładnie. Od razu po zakupie każdego gramofonu musisz wymienić pasek (jeśli to paskowiec) i igłę. Te dwie rzeczy (albo jedna jeśli ma inny napęd) są w większości (jakieś 99% gramofonów na allegro czy olx ;) ) gramofonów na wykończeniu. Pasek to kilkadziesiąt złotych maksymalnie, a igła to zależy od tego jaką kupisz, ale mniej niż 50-70zł. nie będzie.  

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dla mnie, więc nawet się nie zastanawiam czy w to iść czy nie iść. Znajomy ma jakieś tam vinyle i marzenie na jakiś tani zestaw vintage. Spodobała mu się fera (którą w końcu udało mi się kupić) i postanowił że kupi zestaw fery v150+t150 i chce do tego jakiś gramofon, żeby zrobić sobie taki tani zestawik. 

 

Budżet to adekwatnie do zestawu, mam na myśli - najtańszy przedział cenowy, którym wgl warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czas na na kolumny do kupionego Nikko 750... Miałem przez długi czas, do Pioneera z lat 90, Heco z tego samego czasu i to dobrze współgrało. Więc bliżej przygladam sie właśnie Heco... Czym brzmieniowo różnią się Heco z serii Precision i Professional?  Właśnie takie średnie zestawy mnie interesują. Miałem podstawkowe B&W a mam Kenwood LS-94 i wolę te drugie.  Na razie czekam na wymianę przekaźnika w Nikko więc mam trochę czasu na rozpatrywanie możliwości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Brain napisał:

Nie chce :d Oczywiście jest świadomy że będzie musiał do niego dorzucić parę zł. Tylko kwestia taka że jeżeli ma wydać przykładowo 500zł, a można mieć jakiś gramofon który go wyniesie 200, to zawsze coś.

Realnie to taki najtańszy gramofon który nie będzie trupem kosztuje 150-200zl i trzeba do niego jeszcze ze 100zl dorzucić.

5 godzin temu, slavo1 napisał:

No to teraz czas na na kolumny do kupionego Nikko 750... Miałem przez długi czas, do Pioneera z lat 90, Heco z tego samego czasu i to dobrze współgrało. Więc bliżej przygladam sie właśnie Heco... Czym brzmieniowo różnią się Heco z serii Precision i Professional?  Właśnie takie średnie zestawy mnie interesują. Miałem podstawkowe B&W a mam Kenwood LS-94 i wolę te drugie.  Na razie czekam na wymianę przekaźnika w Nikko więc mam trochę czasu na rozpatrywanie możliwości :)

Takie pytania jak zawsze (czemu ludzie tego nie piszecie od razu...było by prościej ?: jak duże jest pomieszczenie, jakiego dźwięku oczekujesz, jak gra twój obecny wzmacniacz/tor, jakie masz źródło, czy będziesz miał miejsce żeby prawidłowo ustawić kolumny? No i najważniejsze. Budżet!!! :) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oskar2905 napisał:

 

Wydaje mi się, że już większość opowiedziałem, ale ok, tylu jest pytających...  - nie ma tematu : Nikko TRM 750 +Pioneer DVD535, pokój 30m2, (realnie 20). Odległość od głośników 2,5-3m od kanapy. Łatwo ustawić. Obecny wzmacniacz gra na tyle średnio, ze szukałem innego (mam Technics SU-V470+Kenwood LS-94+Technics satelitki z wooferem). Muzyki słucham różnej od Cohena przez Gabriela ale i Editors, Yello, Cockera, Sade, Kiasmos, Schulze, Frahm ... i setki innych, różnych. Miałem Heco i mi odpowiadał - stąd, żeby nie skakać po różnych markach, wstępnie ograniczyłem do Heco Precision i Professional. Lubię dzwięk z solidną podstawą basową, precyzyjną a nie rozlazłą (stąd myślałem o kolumnach zamkniętych), średnica czysta ale nie na pierwszym planie - mało słucham głosów - choć się zdarzają, góra czysta ale nie kłujaca. Krótko - ideał do tej kwoty :)   Budżet jest ograniczony do 1000pln.

 

Edytowane przez slavo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś wcześniej najważniejszego ;) . Jak gra ten nikko? Napisz coś jak gra nawet z dziurki sluchawkowej. Na głośnikach będzie grał tak samo. Nie rozumiem też z tym pokojem. To 20 czy 30m2?

Nie ma sensu żadnego trzymać się jednej marki.

Odległość do kanapy jest akurat mało ważna ;) . Najważniejsza jest odległość pomiędzy samymi głośnikami. Jak jest mniej niż 1.5-2m to jest kaplica. Dobrze też żeby było sporo wolnej przestrzeni wokół kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikko ...jeszcze nie wiem jak gra.... bo zwróciłem do wymiany przełącznika (patrz poprzednia strona). Odległość pomiędzy głośnikami swobodnie ok 2-2.5 metra . Miejsce jest :) . Pomieszczenie ma 4.5 na 7 metrów (stąd 30), kolumny na długim boku - nie ma szans inaczej. 20 metrów - dlatego, że jest oddzielenie przestrzeni i zostaje 20  z tych 30 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to i tak trzeba liczyć jak 30m2. Dlatego nie lubię nowego budownictwa jeśli chodzi o audio ;) . Najlepszy jest szczelny pokój z 4 ścianami i drzwiami a do tego lekko zagracony :P

Dopóki nie napiszesz jak gra ten nikko to stoimy. No chyba że ktoś wie jak gra ten wzmacniacz ;) . Na ślepo nie ma co polecać :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A coś z przedziału cenowego bliżej tych ILA? tzn ~150zł. Będzie to dla osoby która nie jest jakoś wybredna jeżeli chodzi o jakość dźwięku, jedynie chce złożyć jakiś tani zestaw do słuchania w domu. Jako że telefunken jest chłodnawy, to prosiłbym o kolumny ciepłe, żeby dźwięk końcowy był ocieplony. Głównego źródła jeszcze nie mamy, ale będzie jakiś gramofon + tv/telefon.

 

 

Edit: Do zestawu bedzie gramofon telefunen rs200

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie żeby zrobić z tego ciepły dźwięk. Szukaj czegoś na głośnikach heco, grundig itd. czyli na DEW-ach krótko pisząc (większość kolumn z RFN). Kolumny na isophonach będą chłodniejsze więc je omijaj. Dużo też zależy w tym wypadku od wkładki gramofonowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oskar2905 napisał:

A po co ten cyfrowy wyświetlacz? Przecież to tylko utrapienie a te wczesne się przepalały dodatkowo.

zależy które ale to fakt mocne nie są i lepiej najzwyklejszą skalę

do 150 to szalu nie będzie 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgłaszam się z prośbą o polecenie jakiegoś fajnego amplitunera do 300zł. Dzięki temu tematowi zakupiłem  kolumny A.R.E.S. L5 Tech z których jestem zadowolony. Aktualnie napędzam je chińczykiem na tpa3116 i jest za chłodno i bez klimatu. Przypomniało mi się jaki zadowolony byłem z yamahy cr620, ale widzę, że ceny trochę skoczyły... W tej cenie może jakiś scott? Na które modele warto zwrócić szczególną uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności