Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

może ale chyba bardziej serię PA na rotelu oparli niż CV 

A gra to to bardzo przyjemnie. Nie męczącą, co najwyżej trochę basu brak ale  minimalnie 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Zwracam si3 z prośbą w wyborze taniego stereo vintage, kolumny plus wzmacniacz do 500zł jako źródło chyba wpadniefiio d03. Kiedyś miałem wzmacniacz nad 3020 z zestawem diy projekt 3sm i grało to bardzo ładnie. Zależy mi na ciepłym brzmieniu, sporej scenie i dobrej szczegółowości. Widzę, że sporo osób poleca telefunkena concerto może w tym kierunku pójść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 5 stów. 200 na wzmaka a 300 na kolumny. Z kolumn to polecam lata 80 i 90. Wtedy jeszcze było sporo wartych polecenia kolumn a i przetworniki poszły do przodu :) . Wzmacniacz to już inna historia :)

Z kolumnami to wszystkie jakie mam w domu :D . Zasilacz to cegiełka od mojego lapka fsc. 19V i ~4,5A jak dobrze pamiętam. Wystarczy :) . Jakieś jaśnejsze kolumny albo źródło trzeba do nigo mieć. Albo jedno i drugie jaśniejsze. Najlepiej lekko v-kowe. W takich warunkach jest bdb. Za swoją cenę konkurencji nie ma :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartiss

a może tego

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-radiotechnika-y-7101-stereo-CID99-IDoD6UC.html#3a9829bed7

to nie żart

 

ps

@Oskar2905

sprzedajesz?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

trochę się tego przewaliło i nic tu 

kolejne starocie

to jest WHD Gerard 4035

 a wiec po kolei , najpierw skrzynki są szersze jak głębsze,    no to  terminale, myslaem ze moje Cantony Quito mają terminale  do d..py , czy można gorzej a no  można  w WHD,

żeby nie szpilki to nie wiem jak bym tam upchnął 2.5mm2 .

a wieć podłaczyłem to do AKAI i Palladium oba ciepło grające z tym że Palladium  bardziej albo mi się tak wydaje za to ma ******aszczą scenę i pozycjonowanie. nie wspominając o basiku( ale nie jest to taki muł bagienny)

W połączeniu z tymi WHD było agresywnie w obu przypadkach  . Góra z pazurem większym w AKAI ,  Palladium bardziej łagodził górę, średnica  ok , wszystkie pasma grają prawie równo moze ciut srednica z przodu, bas szybki  sprężysty punktowy , ogólnie granie agresywne, dobra stereofonia separacja ,  czym dalej od siebie kolumny stoją ( stara prawda) tym lepiej.MUszę ich posluchac na luxmanie i starsoniku( który ma bas rozciągniety jeszcze bardziej niz luxman) ogólnie granie  bardziej analityczne 

DSCN3095.JPG

DSCN3096.JPG

whd_g4035_zz.jpg

aha nie wiem co tam  środku 

aha

w porównaniu do modelu TH wypadają jak dla mnie gorzej , tamten ma  bardziej ciepły dźwięk i większą przestrzeń no ale jest też i większy.za 

cena 110 zł więc chyba i tak nie jest źle 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dziś podłączyłem do nich albo je do  Luxmana L190 i chyba najlepiej sie to zgrało CD Dual  5150 i Grundig CD8158/5200  

tam gdzie luxman ma braki czyli trochę  rozlazły bas , tam kolumny to nadrabiają , góra ma mniejszy pazur

Z uwagi że Disco Polo jest dla za bardzo hardcorowe , to takie starocia jak Queen, Dire Straits , Deep Purple , Metalica  i jeszcze inne też starzywa  , 

czasami ma się wrażenie ze niektóre instrumenty wystają po za  zarys grania nie wiem jak dokładnie to określić czyli np jak coś słychać w okolice kolumn niektóre  dźwięki słychać jakby o metr dalej niż inne . 

Jeszcze nie grzebalem w środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar nie wiem czy tak bym to określił,

no jest scena na której gra zespół  i nagle ma się wrażenie ze oprócz 4 osób jest 5 siedzący z instrumentem po za sceną:D i sobie brzdąka, ale to występuje rzadko i raczej w utworach instrumentalnych ( fakt wszystkie są instrumentalne ale w tym przypadku nie ma wokalu)

 

muszę przyznać ze kolumny są  w bardzo dobrym stanie , no oprócz tych wieszaków z tyłu co ktoś sobie przyczepił żeby je powiesić na ścianie chyba  A wieszaczki jak od obrazka  ciekawe  czy ktoś je kiedyś wieszał??? 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Serdecznie,

Postanowiłem odnowić temat, bo troszkę kurzem obsiadł :)

 

Szukałem Duala CV 440, co by zastąpić mojego ES590, jednak póki co na ebayu pustki, a że przy okazji mam drugi zestaw głośników, który mi gra w pokoju, to w łapy wpadł mi Dual CV 450M, jako że strasznie mało informacji o tym czymś, postanowiłem zakupić. W końcu przyszedł to się podzielę wrażeniami :) Pierwsze do mnie dotarło po otwarciu pudełka to smród, taki jak na klatkach schodowych, nie wiem jak się ten środek nazywa, ale smród koszmarny. No nic jako że wzmacniacza się nie ocenia po zapachu, podpiąłem pod moje kolumienki, czyli

Q Acoustic 3020, wiem to nie vintage, ale w moim 12m2 pokoju sprawują się bardzo dobrze, i całkiem fajnie grają, kupiłem je jako funkiel nówki nie śmigane ze sklepu (wyszło jakieś 430 zeta z przesyłką z Anglii do IE), patrząc na ceny jakie są w Polsce tych kolumn i kolumn w ogóle i pazerność polskich januszy businessu, wcale się nie dziwię, że ludzie idą w vintage.

Duala mogę porównać do CA A1 v3 bo taką wersję tego wzmaka posiadam. Pierwsze wrażenia to więcej basu i zdecydowanie więcej góry, Cambridge brzmiał w tych samych utworach jak lekko z pod koca, mniej szczegółowo, grał co prawda bardziej wyrównanie jeśli chodzi o średnice i wysokie, ale brakowało mi detali, i zdecydowanie basu. Co prawda po tego typu kolumnach nie można się spodziewać basu, ale na Dualu zdecydowanie jest on bardziej zauważalny, jest go więcej i jest jakby to powiedzieć szerszy ? Wysiedziałem ile mogłem, ale ze względu na smród, musiałem go zostawić i wyjść, żeby pograł w spokoju i przede wszystkim wywietrzeć :D Za Duala dałem 30 ojro, więc nie pieniądze a jak na moje nie audiofilskie ucho, gra on zdecydowanie bardziej żwawo, scena przesunęła się  za kolumny, w moim przypadku jest na plus, bo słuchając muzyki teraz czuję się jakbym siedział w środku a nie w pierwszym rzędzie. Zagonie jeszcze, żonkę do odsłuchania i zobaczymy co ona powie :D

Wrzucam fotki:

IMG_20180126_143030.jpg

IMG_20180126_173435.jpg

IMG_20180126_173510.jpg

IMG_20180126_173534.jpg

IMG_20180126_182352.jpg

 

Edytowane przez koxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności