Skocz do zawartości

Fostex TH500RP - wstęp do dyskusji


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Potraktujcie mój tekst jako wstęp do dyskusji.

Czy znacie ten model słuchawek? Mnie oczarowały. W sumie nawet nie są jakieś wyjątkowe na tle podobnej konkurencji. LCD ładniejsze, HD800 wygodniejsze, T90 bardziej bezpośrednie... ale to właśnie TH500RP graja dla mnie dźwiękiem najbardziej....

Właśnie nie wiem jakiego słowa użyć, ale ciśnie mi się na usta jedno słowo "dojrzałe".

Nie silą się na efektowność. Nie dają ci ogromu wrażeń bezpośrednio "na twarz" choć i to na nich można uzyskać dobierając źródło.

 

Nie ośmielę się napisać, że testowaliśmy, ale wspólnie z Azahielem dane nam było słuchać ich - ja zaledwie kilka godzin z AK380 on z Fiio K5 i X7. Oba połączenia i kilka innych wspólnie słuchaliśmy krótko.

 

To co zwróciło naszą uwagę to ogromna muzykalność i scena w praktycznie w każdym połączeniu. Barwa to co komu się podoba, mi podobało się ocieplone brzmienie Astella. Azahiel wybrał jaśniejsze Fiio.

Nie chcę się powtarzać więc skopiuje to co napisałem już na forum:

 

Zadzwonił do mnie klient, który przeczytał na forum, że mam nowe Fostexy TH500RP. " Podłącz do AK380, zaskoczy cię." Zaskoczyło to połączenie. Nie mogę się oderwać. Nie myślałem że 380 tak ładnie je napędzi. Pewnie znajda się puryści którzy napiszą "niemozliwe" mnie się bardzo podoba.

Dźwięk smakuje jak dobre wino :) jest delikatny, ale ma swój charakter. Szczegółowy, ale nie ostry. Klarowny i mięsisty w taki sposób jak lubię. Nie daje basu na twarz a uzupełnia całość przekazu. Dla mnie mega połączenie.

Zaciekawiłem was? Mam nadzieje. Dla zwiększenia apetytu zdjęcia zrobione przez Azahiela.

Niedługo pełny test.

 

zdjecia_00001.jpgzdjecia_00002.jpgzdjecia_00003.jpgzdjecia_00004.jpgzdjecia_00005.jpgzdjecia_00006.jpg

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden temat to nowosci - tam w sumie nie powinni pisać forumowiczowie. Takie info o produkcie. Dyskusja tu.

Rozumiem, w takim razie, tamten temat powinien być zamknięty. Przecież Ne zabronisz w nim pisać.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

 

Kiedy będą w Krakowie? Muszę ich posłuchać... :)

Możemy się wybrać razem, chociaż mi bardziej zależy na HE-6/DT-150 :D

 

Te DT-150 to muszą być dość dobre skoro Ci tak na nich zależy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedy będą w Krakowie? Muszę ich posłuchać... :)

Możemy się wybrać razem, chociaż mi bardziej zależy na HE-6/DT-150 :D

No to należy zgwałcić Kolegę z krakowskiego Mp3store na spotkanie w sklepie z fostexami w roli głównej.

 

 

+1

A na szybko jeszcze ze 3 kolejnych chętnych by się znalazło na odsłuchy.

Kurcze, wychodzi na gwałt zbiorowy :)

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Sry ze dopiero teraz,

Damian przedzwon sobie do Sapiego w sprawie he6 pytalem go ale nie bardzo jest chetny zeby je sciagnac do krk.

dt150 beda dostepne dopiero w marcu, napisze Ci jak tylko przyjada do krakowa.

Audionanik fostexy przyjada do mnie w przyszlym tygodniu,

SlawekR zagladaj smialo na odsluch

 

Temat gwaltow zbiorowych w tych czasach... przemilcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teamie z mp3store,

Nie obrazajcie sie, ale ten case pokazuje jak tragicznie lezy komunikacja miedzy Wami.

Chyba powinniscie popracowac nad tym. A wlasciwie nie Wy, a ktos kto zarzadza tym biznesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek/wtorek słuchawki jadą na Wawe dopiero potem do Krakowa wraz z dostawą. Pewnie dzień lub dwa spędzą w Wawie. Będzie czas na odsłuch. Można się umówić z obsługą sklepu w stolicy.

 

Pracownicy Mp3store wchodzą tu na forum okazjonalnie.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tysięcy postów- liczymy także posty - o tematy sklep zamknięty, promocje itp itd. Tam się mnóstwo postów robi... Po za tym hola, ale Wojtek nie od wczoraj jest na mp3store generalnie a sam sklep już 10 lat w Łodzi więc...

 

Komunikacja jest okey miedzy sklepami. Tylko pamiętajcie że jakieś przesyłki nie wędrują sobie tak swobodnie od sklepu do sklepu bo to by sensu nie miało, nie mówiąc już o kosztach jakiś niepotrzebnych.

 

Generalnie i tak jest dobrze, wiecie równie dobrze WojtekC może w ogóle sie nie udzielać i tyle. 3/4 wtedy jakiś nowości, ciekawych spisów itp- po prostu zniknie i tyle.

 

Co do samych fostexów miałem okazje ich dłużej posłuchać i powiem tylko że gryzły mi się lampą... Za to na innych- bajka. Naprawdę bardzo fajne słuchawki, szczegóły, jakość basu i scena zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności