Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak otrzymałem amplituner, zmieniły się nieco moje wymagania do kolumn. Chcę złożyć budżetowy zestaw HiFi. Na początku przymierzałem się do zakupu monitorów aktywnych, ale stwierdziłem, że skoro mam wzmacniacz, to może dałoby się kupić coś pasywnego, ale za to lepszej jakości? (Nie wiem czy intuicja mi tu dobrze podpowiada).

Kolumny będą stały na biurku, blisko ściany. Pokój ma kilkanaście metrów kwadratowych. Amplituner to Denon F100. Mam na oku następujących kandydatów:

 

Wharfedale Diamond 220

Boston Acoustics A25

Pylon Pearl Monitor

Monitor Audio MR2

 

Czy ktoś może polecić coś lepszego, lub odnieść się do potencjalnych kandydatów? Czy amplituner (Denon F100) jest dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinię. Dodam je do listy kolumn, które zamierzam przesłuchać. Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć na temat tego amplitunera? Nigdzie nie mogę znaleźć jego recenzji, ale w domu grał z kolumnami podłogowymi Avance i jakość była moim zdaniem bardzo dobra, ale nie jestem żadnym znawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinię Amrowek. Obecnie rozważam Super HiFi Box 650, lub Quantum 673. Boję się jednak kupować na ślepo używane kolumny, bo nie wiem czego się mogę po nich spodziewać... Wie ktoś może jak grają te Grundigi w porównaniu z Magnatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lektura do poczytania

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-starych-grundigow_47310.html/page__st__1110

 

wg mnie 650 będą lepsze, na moje ucho trochę więcej słychać,

Porównując dwudrozne z bassrefelxem a trójdrożne konstrucje t j Heco vitas 200 i heco phon 3 oraz jak usłyszałem Duale CL620 to już wiem czego szukać. Te kolumny trójdrozne zdeklasuja te dwudrożne z bassreflexem,

grundigi chyba graja neutralnie gdzies to czytaem ale nie chce mi się szukać. Tez przymiarzałem się do ich sakupu ale mój fawort to heco profesional 200 (gabaryty inie tylko)

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem dziś okazję przetestować trzy różne kolumny:

-Pylon Pearl Monitor,

-Boston Acoustics A26,

-KEF C1.

Według mnie Perły zagrały najładniej - miały bardzo wyraźną średnicę i dość szeroką scenę, ale trochę rozlany bas. Bostony bardzo mnie rozczarowały - mimo że o 1/3 droższe, to grały wręcz nudno. Bas był bardziej kontrolowany i precyzyjny, ale bardzo brakowało sceny którą prezentowała konstrukcja Pylona. KEF C1, które kosztowały jakieś 400zł grały zdecydowanie najgorzej - totalnie brakowało średnicy, bas był płaski, a soprany wyjątkowo denerwujące - wręcz metaliczne i syczące.

 

Jedyny problem który mam obecnie jest taki, że muszą się te kolumny jakoś zmieścić na biurku, a bass reflex skierowany do tyłu raczej nie pomaga zważywszy na to, że biurko jest 10cm od ściany. Dziś dopiero przekonałem się jak duże są te kolumny (poza KEFami) i niestety wyklucza to kompletnie np. Grundingi.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki amrowek za twoją opinię. Będę się teraz starał znaleźć gdzieś możliwość odsłuchu Magnatów.

 

Na koniec pozostaje mi jeszcze zapytać - czy znacie jakieś małe kolumny (niewiele większe od KEF C1) do 1000zł, które grają od wspomnianych KEFów lepiej?

Edytowane przez aeth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś nowszego? Nigdzie poza ebayem nie mogę ich znaleźć, a to przeszło 40 letni sprzęt.

Amrowek ci dobrze radzi, zaufaj mu, ja bym do tego dodał jeszcze DIY kolumny. Niestety ale kolumny DIY za 1000zł. to już będzie porządna klasa średnia, a takie kolumny nowe za 1000zł. to złom ewentualnie klasa "nisko-niska" :)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś takie malę i nie wyględne

http://allegro.pl/grundig-super-hifi-mini-box-230-i5977862598.html

 

 

podobne

http://www.ebay.it/itm/371175770717

 

ps

w drugim linku masz gabaryty :D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar2905 - Znasz kogoś godnego polecenia kto robi takie kolumny DIY? Ja nie mam dość doświadczenia żeby samemu zrobić kolumny. Z drugiej strony boję się kupować używanych kolumn, bo nigdy nie wiadomo w jakim stanie są bebechy i jak one brzmią, a trudno żebym jechał kilkaset kilometrów, żeby posłuchać kolumn za 200-300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar2905 - Znasz kogoś godnego polecenia kto robi takie kolumny DIY? Ja nie mam dość doświadczenia żeby samemu zrobić kolumny. Z drugiej strony boję się kupować używanych kolumn, bo nigdy nie wiadomo w jakim stanie są bebechy i jak one brzmią, a trudno żebym jechał kilkaset kilometrów, żeby posłuchać kolumn za 200-300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności