Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne, wygodne <500zł


Drk

Pytanie

Witam,
poszukuję nausznych słuchawek do relaksacyjnych odsłuchów w domu. Absolutnie nie szukam brzmienia monitorów, słucham chillstepu(ale fajnie by było gdyby nie gubiły się w innych gatunkach muzyki), chciałbym żeby brzmienie mnie po prostu bawiło. Ważna jest dla mnie wygoda korzystania ze słuchawek, ostatnio słuchałem senków hd555 i ich wygoda jest dla mnie wzorcowa(brzmienie też mnie satysfakcjonowało). Słuchawki będę podpinał pod Fiio E07k.
Modele, które zwróciły moją uwagę:
HD555, HD598;

Beyerdynamic 990 pro.
PS. Będę szukał słuchawek używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zostawię post dla zainteresowanych. Przesłuchałem dziś parę z polecanych wcześniej pozycji: Takstar TS671, AKG K550 mk2, Beyerdynamics dt990 pro i Audio Technica m50x. Źródłem był Cowon E2 podłączony pod Fiio e07k,
Jeśli chodzi o wygodę to: dt990>K550>TS671>m50x.

Warto zaznaczyć, że wszystkie słuchawki grały dobrze, aż sam byłem zdziwiony.

Takstary: o ja Cię jakie bydle! Cholernie duże słuchawki, co ciekawe wcale nie takie wygodne. Nie sprawiają dyskomfortu, ale jednak czuć je na głowie. Muzycznie najmniej mi się spodobały z całej czwórki, momentami potrafiły zagrać nienaturalnie, tekturowo wręcz. Wykonanie zdecydowanie najsłabsze z całej czwórki, co nie znaczy, że słabe. W swojej cenie robią robotę, jednak w porównaniu z pozostałymi wypadły blado.
ATH M50X: ale te słuchawki mają impact. Bass praktycznie połamał mi żebra. Osobiście jestem bassheadem, ale tutaj jest go jednak dla mnie zbyt dużo, najwięcej z całej czwórki. Słuchawki sprawiają wrażenie dobrze wykonanych. Wyraźnie uciskają głowę, chociaż i tak są niebo wygodniejsze niż moje ES7.

AKG K550 mk2: świetne słuchawki. Wykonane najlepiej z całej czwórki, wszystko wygląda w nich solidnie i jest dobrze przemyślane. Niby są zamknięte, a jednak bardzo wygodne. Na początku uderzyło mnie najchłodniejsze granie z całej czwórki i chciałem je odłożyć. No, a potem odpłynąłem. Słuchawki mają fajną kontrolę, nie przesadzają z bassem, a jednak jest on dokładnie tam gdzie powinien być, w pełni kontrolowany. Przypominają mi tym moje ES7. Brzmienie powiedziałbym zupełnie odmienne od pozostałych słuchawek, bardzo przypadło mi do gustu i nie dziwię się, że słuchawki są bardzo popularne(a przynajmniej mk1 są). Kupiły mnie i już ja chciałem kupić je, ale...

DT990pro: wydarzyły się one. Cholernie trudne do napędzenia, wycisnęły z Fiio prawie wszystko co ma do zaoferowania. Bardzo wygodne, właściwie nie czuć ich na głowie. Nieźle wykonane. Reprezentowały szkołę grania, która najbardziej trafiła w moje gusta, grały dokładnie tak jak lubię. Zostały ostatecznie wybrane do zakupu. Warto zaznaczyć, że gdybym mógł sobie pozwolić na dwie pary to mimo zupełnie innego grania kupiłbym też AKG K550 i może jeszcze kiedyś to zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ts z dużym wzmakiem dorównałyby reszcie granej z fiio. One chcą prundu. I wtedy zaskakują.

K550/551 klasa sama w sobie. Śmiało możesz uźywki wyrwać za 400zł. DT990 pro - nie zgodzę się, że wyciągają prawie wszystko z fiio. Podłącz je do aune t1. Wtedy pogadamy :)

Nie mówię o lepszych wzmakach - wtedy zawstydzą niejedne "kilkutysięczniki".

Ale gratuluję zakupu. Bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności