Skocz do zawartości

MEE Pinnacle P1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze ktos przesiadl sie na P1 z Phonak Audeo PFE022 ? Od paru dni katuje grajka xDuoo X3, brzmi raczej jasno (phonaki tez sa raczej jasne), ciekawy jestem jak sie zgralby z P1.

Bede wdzieczny za jakiekolwiek, nawet bardzo subiektywne, wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i Audeo i P1. Bezpośrednio nie porównywałem na X3, ale jak nie zapomnę, to wieczorem sobie siądę do nich.

Na pewno Pinnacle mają bardziej masywny dół i mocniej zaznaczoną górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak one mają się do GR07 Classic? Wizualnie fajnie wyglądają, ale miałem kiedyś tanie doki Mee i to był dramat.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak one mają się do GR07 Classic? Wizualnie fajnie wyglądają, ale miałem kiedyś tanie doki Mee i to był dramat.

Dzisiaj na szybko porównywałem je na mojej kanapce i samym Video z GR07BE i zdecydowanie wybrałbym dźwiękowo P1. DUŻO fajniejsza góra, bardziej przyjemna i nie tak cyfrowa średnica, a do tego lepsze zejście basu. No i wygrywają sceną oraz szczegółowością, jest więcej powietrza i szerzej, choć nie miałem okazji sprawdzić głębi. P1 są bardziej wymagające prądowo i pędziłem je na Hi-Gainie na takiej samej głośności, jak GR07 na Lo-Gain. Do tego P1 są bardziej podatne na jakość nagrania, więc w jednych kawałkach np. (mid)basu było mniej, ale już na dobrze zrealizowanych kawałkach P1 schodziły w najniższych rejestrach dużo niżej, niż GR07 i potrafiły porządnie zatrząść :) W kwestii wyposażenia Mee przeszło samych siebie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 50 baksów jest już w zestawie podobnie, jak ten za 35$ z mikrofonem. Podejrzewam, że ten ostatni najtańszy to po prostu miedź OFC 99.99% czystości. Mam jednak nadzieję, że panowie z Mee zrobią coś z miedzi wyższej jakości, typu 6N czy coś w ten deseń. Ewentualnie jakiś 8-żyłowy kosmos :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co podłączyłem - T5g do P1. I niestety cichuśko, cichuśko. 70 procent skali dopiero coś daje. Obecnie słucham P1 z AK120 - na skali 46. Oraz z kanapki, gdzie B1 ma dużo mocy i swobody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to podobnie z głośnością jest przy połączeniu Taczki 5g z Ety Er-4s. Pytanie tylko, czy chodzi tylko o słabą głośność, czy o słabe wysterowanie. A jak z Taczką 4g (bez wzmaka) - pytam, bo nieopatrznie kupiłem tego playera (jakby był mi niezbędny ;) ), a i o P1 myślę od jakiegoś czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co podłączyłem - T5g do P1. I niestety cichuśko, cichuśko. 70 procent skali dopiero coś daje. Obecnie słucham P1 z AK120 - na skali 46. Oraz z kanapki, gdzie B1 ma dużo mocy i swobody.

 

Przecież to norma. Na 70% to ja słucham GR07. 5G jest cicha, ale na samej górze skali przyrost głośności jest dość spory.

 

Nie strasz, bo sam się czaje na P1 właśnie pod taczke.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i Audeo i P1. Bezpośrednio nie porównywałem na X3, ale jak nie zapomnę, to wieczorem sobie siądę do nich.

Na pewno Pinnacle mają bardziej masywny dół i mocniej zaznaczoną górę.

 

Hielo, tak delikatnie przypominam sie :) Audeo vs. P1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, zupełnie zapomniałem napisać:

- porównując bezpośrednio, Audeo grają znacznie bardziej konturowo, z mniejszym wypełnieniem i masą dźwięków, przez co wydają się nastawione na analizę, a P1 na rozrywkę. Pinnacle są jednak trochę bardziej rozdzielcze i jak wspomniałem - z mocniej zaznaczonym basem oraz tonami wysokimi. Scena na MEE szersza, na Phonakach lepsza separacja poszczególnych planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nastawieniem na rozrywke to bym nie przesadzal, bo mozna jeszcze odebrac, ze to jakies funowe slucawki, nawet porownujac do Audeo.

To wg mnie bardzo akuratne dokanalowki, dobrze roznicujace zrodla co mialem dzis okazje uswiadczyc w mp3store,

Nie wiem jak ajfon, ale S6 to na pewno nie jest szczyt mozliwosci. Dzuo daje podpiecie Aune B1, ale to ciagle, moim zdaniem ograniczenie zrodlowe. Tak czy siak zdziwilo mnie jak S6+B1 jest blisko dapa X5 II jezeli codzi o sygnature dzwieku it ecniczne mozliwosci mimo wzszystko. Zastrzegam jednak, ze to byl dosc krotki odsluc.

Gourney, jak jestes ciekaw P1 to daj znac - dzis w katowickim mp3stoe odslucalem co nieco, w tym Plenue D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No porównując z Audeo, to jednak zdecydowanie rozrywkowe granie - więcej basu, zwłaszcza średniego i wyższego, więcej góry, dłuższe wybrzmiewanie, mniej konturowe brzmienie :)

A że nie jest to łupanka, to już inna kwestia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem niedawno Dunu Titan 5. Pinnacle to mniej basu, lepiej kontrolowanego, z dobrym impaktem i dynamika, Nie jest twardy i jesli trzeba potrafi zaskoczyc,. W reszcie gatunkow tworzy dobra podstawe muzyczna i nie wycyla sie przed szereg. Titan 5 to znacznie wiecej basu, glownie dosyc fajnego subbasu, ale jakosciowo to nie ten poziom.

Srednica zdecydowanie lepsza w P1, przejrzysta, szczegolowa, na swoim miejscu. Titan 5 miały ja nieco cofnieta.

Gora pasma zaakcentowana z dobrym detalem, ale bez wyostrzenia i syczenia. Titan 5 w sumie tez miały calkiem dobra gore, przynajmniej nie pamiętam, żeby mnie cos tam wkurzalo, a jestem na to wyczulony.

Generalnie balans tonalny znacznie lepszy w P1, jak dla mnie wręcz wzorowy. Warto dobrac porządne zrodlo, a odwdziecza się dużo lepszym graniem niż np. ze smartfona.

Biorac pod uwagę, ze Titan 5 były gdzies porównywane do całej serii Dunu, w tym 1000 i było to podobne granie (vka z dobra przejrzystoscia brzmienia) to P1 stawiam znacznie wyżej.

Warto przypomnieć o doskonalej wygodzie, swietnej budowie i wyposażeniu oraz odpinanym kablu w P1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 50 baksów jest już w zestawie podobnie, jak ten za 35$ z mikrofonem. Podejrzewam, że ten ostatni najtańszy to po prostu miedź OFC 99.99% czystości. Mam jednak nadzieję, że panowie z Mee zrobią coś z miedzi wyższej jakości, typu 6N czy coś w ten deseń. Ewentualnie jakiś 8-żyłowy kosmos :>

nie ma miedzi o wyższej jakości niż 99.99% Cu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bede miał okazje to coś skrobne jak posłucham. Wizualnie mi się bardzo podobają! Ciekawe jak to się z Mojo zgra. @zibra, napisz coś więcej, z czego grasz?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności