Skocz do zawartości

MEE Pinnacle P1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

FLC8 są równiejsze, bardziej szczegółowe i mniej nerwowe. P1 mają szerszą scenę, bardziej masywny dźwięk i mocniej zaakcentowany zakres od wyższej średnicy i góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu miałem okazję posłuchać P1 (Dzięki Marku !). Na LG V30 (włączają tryb 50 omów). To bardzo dobrze izolujące i wygodne dokanałówki. Dżwiękowo - faktycznie góra jest podkreślona, zastosowałem pianki (tańsze chińskie) i było lepiej. A więc lekko podkreślona góra,  bas za to w normie. Granie lekko twarde, miał rację ten kto napisał "techniczne". Analogowego ciepła nie usłyszałem. Za to podzielam opinię,że te słuchawki wciągają, chce się ich słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z piankami średnio izolują z tipsami w ogóle , za to wygoda na piątkę świetnie leżą w uszach choć tulejki mogły by być troszkę dłuższe.zdecydowanie brak im dynamiki na dole nic się nie dzieje ot plumkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sheffunio napisał:

Mnie z piankami średnio izolują z tipsami w ogóle , za to wygoda na piątkę świetnie leżą w uszach choć tulejki mogły by być troszkę dłuższe.zdecydowanie brak im dynamiki na dole nic się nie dzieje ot plumkanie.

Tu nie chodzi o dynamikę, bo one dynamikę mają. Tam po prostu nie ma masy, bas nie jest wypełniony i najbardziej czuć to w sub-basie. Można to poprawić, jak ja to zrobiłem hybrydą od Smoka, bo wtedy i bas zyskuje i scena głównie na głębokość. Jednak kabel warty tyle, co połowa wartości słuchawek to dla niektórych będzie już overkill ;) Poza tym one z tego co pamiętam i co zauważyłem, wolą cieplejsze, bardzie muzykalne źródła, niż te techniczne. Pamiętam, że jeszcze z moim pierwszym setupem, czyli iMod+E12A grały na tej hybrydzie po prostu cudnie. A potem przyszedł DX80 i kompletnie im było nie po drodze, aż poszły najpierw P1, a potem DX80, który zbyt był wybredny co do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet ta różnica jest znacząca na smoczym kablu? Generalnie brzmienie P1 to mi w punkt odpowiada strojeniem, detalem i sceną, jedynie przy jakiejś nowszej elektronice brakuje mi tąpnięcia w subbasie, a tutaj uUne E1 mnie trochę rozpieściły :)
@Lord Rayden Na Comply góra się robi najbardziej wygładzona i dla wielu to będzie optimum.
Miałem pianki Snab FT-3 i na nich izolacja jest kapitalna (chociaż na silikonach/COmply już jest bardzo dobra) + mniejszy narzut pianek na brzmienie. Niestety para mi 3-4 tygodnie góa wytrzymywała + nieco za duże są przez co czasem pianka zostawała w uchu. Teraz kupiłem jakieś chińskie pianki, ale czekają, aż się Comply zużyje.

@sheffunio jak P1 Ci w ogóle nie izolowały, to tylko Ety/Flare i wszystkie te małe tulejki idące mocno wgłąb zostają :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bachankas napisał:

@Vaiet ta różnica jest znacząca na smoczym kablu? Generalnie brzmienie P1 to mi w punkt odpowiada strojeniem, detalem i sceną, jedynie przy jakiejś nowszej elektronice brakuje mi tąpnięcia w subbasie, a tutaj uUne E1 mnie trochę rozpieściły :)
@Lord Rayden Na Comply góra się robi najbardziej wygładzona i dla wielu to będzie optimum.
Miałem pianki Snab FT-3 i na nich izolacja jest kapitalna (chociaż na silikonach/COmply już jest bardzo dobra) + mniejszy narzut pianek na brzmienie. Niestety para mi 3-4 tygodnie góa wytrzymywała + nieco za duże są przez co czasem pianka zostawała w uchu. Teraz kupiłem jakieś chińskie pianki, ale czekają, aż się Comply zużyje.

Z pamięci nie będę nawet ryzykował stwierdzania, chociaż dla mnie była znacząca. Co najważniejsze, to nie była diametralna zmiana barwy jak przy zmianie kabla w Senkach IE80, Triple.Fi, czy Ei.XX. Bardziej jak rozwinięcie sygnatury o te brakujące elementy, czyli głębia sceny i bardziej wyrazisty bas. Tyle, że to była hybryda na pełnym drucie, a to jednak trochę inaczej działa, niż plecionki. Z tego co wiem, posrebrzana miedź ma zresztą tendencję do spłycania basu i wyostrzania wyższej średnicy, więc ten fabryczny kabel choć nie najgorszy, można zastąpić innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sheffunio - ale Ty masz Px prawda ? Porównywałeś je z P1 ?

 

@bachankas - ostatnio jakieś pianki na AiEx kupiłem (z forum był link) całkiem fajne.

 

Generalnie to na obecną chwilę może bym je i kupił (P1) ale kosztują sporo kasy, poza tym mam już dokanałówek sporo (F9, F9 Pro, E1, T20, FH1, PL30 Plus) w szufladzie. Myślałem o tańszch P2 ale All999 zniechęcił mnie do nich (jest wypowiedź na forum).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po takich korkach to mało co będzie Ci tłumiło :P

Znalazłem małe porównanie różnych kabelków w P1 - żaden wpływ na sygnaturę, jedynie różna głośność z racji różnego oporu:

9083941_thumb.png

Po kompensacji głośności:
9083942_thumb.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Między fabrycznymi kabelkami P1 jest bardzo mała różnica, w ruchu w mieście w ogóle bym nie rozróżnił, jak w domu usiądę na spokojnie, to może coś wychwycę. Sam kabelek niewiele zmieni, aczkolwiek balans im trochę dynamikę poprawia. Słuchałem na kabelku od Fiio FH1 z Shanlinga M3s, ale tutaj oczekiwałbym podobnych zmian po BAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.08.2018 o 10:13, Lord Rayden napisał:

@sheffunio - ale Ty masz Px prawda ? Porównywałeś je z P1 ?

 

@bachankas - ostatnio jakieś pianki na AiEx kupiłem (z forum był link) całkiem fajne.

 

Generalnie to na obecną chwilę może bym je i kupił (P1) ale kosztują sporo kasy, poza tym mam już dokanałówek sporo (F9, F9 Pro, E1, T20, FH1, PL30 Plus) w szufladzie. Myślałem o tańszch P2 ale All999 zniechęcił mnie do nich (jest wypowiedź na forum).

Jak wypada porównanie względem F9Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś porównywał P1 do AKG N40 ? Oraz do FLCd ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności