Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MEE Pinnacle P1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dodam, iż skromniejsze wyposażenie, np. brak tego kabla na srebrze w zestawie i kopułki też materiałowo się różnią
A jak dźwiękowo ? Podobne do P1 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Komórkomanii:
" P2 nie są tak jasne jak P1. To bardziej zbalansowne granie na planie litery "V" z basem, który dorównuje wyraźnie zaakcentowanemu niższemu sopranowi. Pinnacle P2 schodzą dość nisko, a subbas jest wyraźnie wyczuwalny i szybko wygasa. Środkowego i wyższego basu jest nieco więcej niż w P1, ale nie przysłania średnicy. Dół jest zbity, szybki, kształtny i całkiem szczegółowy. "
To nawet by się z grafiką producenta zgrywało.
 

PinnacleChart.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszedłem w posiadanie P1 i muszę powiedzieć jedno.. ależ żałuję, że dopiero teraz! Już prosto z pudełka te słuchawki grają fenomenalnie biorąc pod uwagę przedział cenowy w jakim można je wyrwać. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że mogą stawać w pojedynku z wieloma droższymi modelami i nie będą miały się czego wstydzić. Faktycznie, żeby pokazać na co je stać potrzebują naprawdę dobrego źródła. Ja zaserwowałem im połączenie z WM1A po balansie (choć po SE też jest bardzo dobrze) i muszę przyznać, że ten duet potrafi się genialnie dogadać. Jak dla mnie, żadnych braków w poszczególnych pasmach, świetny wokal, kiedy mają łupnąć basem lub błysnąć wysokimi to to robią, ale wszystko w odpowiednich ilościach nigdzie nie przesadzając i nie męcząc. Grają równo i zarazem angażująco na naprawdę wysokim poziomie. No i do tego komfort użytkowania fantastyczny. Mimo iż kopułki ze stopów cynku nie należą do lekkich to w uchu siedzą bardzo wygodnie. Na razie słucham z oryginalnymi tipsami na, których od razu złapałem seala bez większego dopasowywania.

 

Ten zakup to był strzał w dziesiątkę! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

Wczoraj wszedłem w posiadanie P1 i muszę powiedzieć jedno.. ależ żałuję, że dopiero teraz! Już prosto z pudełka te słuchawki grają fenomenalnie biorąc pod uwagę przedział cenowy w jakim można je wyrwać. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że mogą stawać w pojedynku z wieloma droższymi modelami i nie będą miały się czego wstydzić. Faktycznie, żeby pokazać na co je stać potrzebują naprawdę dobrego źródła. Ja zaserwowałem im połączenie z WM1A po balansie (choć po SE też jest bardzo dobrze) i muszę przyznać, że ten duet potrafi się genialnie dogadać. Jak dla mnie, żadnych braków w poszczególnych pasmach, świetny wokal, kiedy mają łupnąć basem lub błysnąć wysokimi to to robią, ale wszystko w odpowiednich ilościach nigdzie nie przesadzając i nie męcząc. Grają równo i zarazem angażująco na naprawdę wysokim poziomie. No i do tego komfort użytkowania fantastyczny. Mimo iż kopułki ze stopów cynku nie należą do lekkich to w uchu siedzą bardzo wygodnie. Na razie słucham z oryginalnymi tipsami na, których od razu złapałem seala bez większego dopasowywania.

 

Ten zakup to był strzał w dziesiątkę! :D

Kiedy słuchałem ich po raz pierwszy, jeszcze mając kanapkę iMod + E12A to pamiętam, że zmiana kabla ze stocka na hybrydę Smoka (pełny solid core 8 żył) wyciągnął je na poziom wyżej. Pojawiło się więcej niższego basu, a do tego w każdą stronę poprawiła scena zwłaszcza wgłąb, bo na stocku grały dosyć płasko. Szeroko, ale płasko ;) Wiadomo, że między tą kanapką a WM1A jest przepaść, ale mimo wszystko zmiana okablowania robi im dobrze, a nawet lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję jakości kabla , bo ten faktycznie jest całkiem niezły ;) Jak na tę półkę cenową, rzecz jasna ? Niemniej dla mnie różnice w brzmieniu na hybrydzie od Smoka były dość wyraźne, ale na całe szczęście było to jakby rozwinięcie ich dźwięku, a nie jak w przypadku np. Sennków IE80 czy Triple.Fi - dość mocna zmiana sygnatury.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie oba fabryczne kabelki niewiele się różnią. Różnicę wyłapię, jak sobie usiądę gdzieś na spokojnie i odpalę odpowiedni materiał, wtedy się wydaje, że ten z pilotem jest miiinimalnie ciemniejszy. Ale na mieście czy w pracy te różnice się zacierają.

Ale te doki wciągają brzmieniem, ja pierdziu, osiemnastoręki perkmen Trivium pięknie wybrzmiewa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2018 o 09:08, bachankas napisał:

Jedyną wadą P1 jest etui - poleżało w torbie z innymi gratami i się poprzecierało łatwo :(
A szkoda, bo śliczne i malutki "emejzing" jest z tą grawerką numeru seryjnego.

Etui coś warte to tylko MEE M6 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dziś testowo podłączyłem P1 do QP1R no i wygląda na to, że nie tylko ich nazwy to coś co ich ze sobą łączy. Nawet nie przypuszczałem, że ten duet tak świetnie do siebie pasuje i tak dobrze się ze sobą zgrywa. To połączenie jest znakomite! P1 to naprawdę klasa. Im dłużej się ich słucha tym bardziej zachwycają, a Questyle im tylko w tym pomaga serwując świetnej jakości sygnał o odpowiednim wzmocnieniu, by P1 mogły pokazać na co je stać. Nie odczuwam też żadnych braków i czegoś co chciał bym w ich brzmieniu poprawiać, a co za tym idzie np. potrzeby zmiany kabla. Ten oryginalny bez pilota świetnie się sprawdza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@all

Powiedzcie mi proszę czy ktoś łączył P1 z pionkiem XDP-100R? Wystarczy na nie? Jak grają?

 

@bachankas

W dniu 4.06.2018 o 09:51, bachankas napisał:

Shanling M3s z P1 również rewelacyjnie się zgrywa. A po balansie jeszcze bas żwawszy. Zdecydowanie lubią prąd, ale już po SE z Shanlinga jest świetnie.

 

Pianki Snaba FT3 również są super z P1.

 

Czy to chodzi o ten model pianek? Dobrze się pasują z tuleją P1? Muszę kupić jakieś i szukam alternatywy dla Comply

pianki.jpg

Edytowane przez imbryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności