Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cardas A8 iem


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem mp3store, Cardasow nie było ale posłuchałam ibasso it03... Ależ to dobrze gra...

Jeżeli miałeś okazję testować świeże i niewygrzane, to powiem Ci, że po 100h robi się duuuużo lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas cardasy i powiem, że faktycznie grały nieźle. Chociaż w porównaniu do FLC8 miały lekko podbity bas i mniej góry, były trochę ciemniejsze. A scena faktycznie była w nich zaj...ista. Faktycznie są ciężkie, ale zapewne na piankach (nie używałem) albo na bi lub tri flangach (też nie zdążyłem wypróbować) byłoby OK, bo na zwykłych gumkach ciągle musiałem poprawiać. Ogólnie są OK, choć wolę FLC8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez bicia przyznam, że Cardasów nie testowałem, choć ogromnie chciałbym ich posłuchać. Sądzę, że ich sygnatura w połączeniu z Pionkiem mogłaby dać bardzo fajne efekty. Póki co zachwycam się Trinity Phantom Master 4, bo za cenę poniżej tysiaka (mówię o obecnej cenie) to bardzo solidnie brzmiące słuchawki. Jeżeli Cardasy miałyby taką scenę jak PM4, to byłby prawdziwy killer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby porównać średnicę cardasów do er4s ?

No bo zastanawiam się...nad tymi dwoma teraz...

Można je przesłuchać w mp3store ?

 

edit ale z tego co czytam to raczej ety ;)

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez bicia przyznam, że Cardasów nie testowałem, choć ogromnie chciałbym ich posłuchać. Sądzę, że ich sygnatura w połączeniu z Pionkiem mogłaby dać bardzo fajne efekty. Póki co zachwycam się Trinity Phantom Master 4, bo za cenę poniżej tysiaka (mówię o obecnej cenie) to bardzo solidnie brzmiące słuchawki. Jeżeli Cardasy miałyby taką scenę jak PM4, to byłby prawdziwy killer :D

 

Nie mają... Cardasy grają bardziej szeroko, niż głęboko - PM4 odwrotnie. A8 to typowo przestrzennie brzmiące dynamiki - jest dużo powietrza, scena jest duża, ale nie ma takiego różnicowania planów i głębi jak w wieloprzetwornikowych armaturach. PM4 wyróżniają się scenicznie, praktycznie na tle większości doków w takim przedziale cenowym (powiedzmy ok. 1k zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te słuchawki są fantastyczne na piankach Comply. Dziwi mnie ich mała popularność. Nikt nie lubi muzykalnych IEMów? Brzmieniowo zdeklasowały R2S (trafiły w moje gusta po prostu), technicznie IMO tylko lekko z tyłu. Jak znajdę więcej czasu porównam je sobie z XBA-A3, to będzie ciekawy pojedynek, bo są one całkiem podobne choć technologia zupełnie inna.

 

Aha, już nieprodukowane, więc spieszcie się z zakupem, zostały na rynku ostatnie sztuki, potem ewentualnie pozostanie śledzić forumowy bazarek.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumem czemu Comply. Kształt taki,że bez pianek nie zostaną w uchu. Tak mam z wieloma słuchawkami. No ale tu dochodzi specyfika ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumem czemu Comply. Kształt taki,że bez pianek nie zostaną w uchu. Tak mam z wieloma słuchawkami. No ale tu dochodzi specyfika ucha.

 

Są też ciężkie, więc zgadza się. Ale nie o komfort chodzi - na odpowiednich silikonach też dobrze siedzą w uszach - ale grać już, nie grają. Na pinkach brzmią świetnie, na silikonach po prostu źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A u mnie na razie najlepiej sprawdzają się pianki Havi. Comply nie jestem w stanie wystarczająco głęboko zaaplikować, przez co zamulają mocno przekaz. Stokowe silikony dają radę, jest jaśniej, ale nadal dość gładko.

 

Pytanie - jak radzicie / radziliście sobie z efektem mikrofonowym. Oplot w iemach to jest zło, odcinki od splitera do kopułek ocierają mi się o zarost, jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmieniłem Comply T500 (fabrycznie dodawane) na TS-400 i słuchawki z bardzo mi odpowiadających zmieniły się w wybitne. Niby subtelna różnica a jednak ogromna oceniając po całości. Mam wrażenie, że dynamika wzrosła, scena stała się ciut większa. Bas bardziej zwarty ale wciąż o identycznym, mocnym uderzeniu. No kurdę - ideał. Mój ideał. :) Grają jak głośniki - nazwa zobowiązuje. ;)

 

cardas-a81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zakupie jakaś pomroczność mnie dopadła. Nie zgrały się z C4. One potrzebowały troszkę czasu żeby zabłysnąć. Generalnie nie wierzę w wygrzewanie ale jeśli faktycznie tak jest, to właśnie w tym przypadku miało to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 9.03.2017 o 15:37, ICTC napisał:

Zmieniłem Comply T500 (fabrycznie dodawane) na TS-400 i słuchawki z bardzo mi odpowiadających zmieniły się w wybitne. Niby subtelna różnica a jednak ogromna oceniając po całości. Mam wrażenie, że dynamika wzrosła, scena stała się ciut większa. Bas bardziej zwarty ale wciąż o identycznym, mocnym uderzeniu. No kurdę - ideał. Mój ideał. :) Grają jak głośniki - nazwa zobowiązuje. ;)

 

 

 

Przepraszam za archeologię. Ale na pewno TS400, a nie TS500? Tuleje pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w tej wyszukiwarce wcześniej. Do fabrycznego zestawu też dołączono T500. Stąd pytanie. Może jednak te z linii 400 pasują (500 mają większą średnicę tulejki czy mniejszą?) a mają jakąś przewagę nad katalogową propozycją producenta pianek?

 

Kiedy kolega ICTC sprzedawał swoje Cardasy, w ogłoszeniu również podał, że sprzedaje jest z kompletami pianek T400 i TS400.

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tarant napisał:

Sprawdzałem w tej wyszukiwarce wcześniej. Do fabrycznego zestawu też dołączono T500. Stąd pytanie. Może jednak te z linii 400 pasują (500 mają większą średnicę tulejki czy mniejszą?) a mają jakąś przewagę nad katalogową propozycją producenta pianek?

 

Kiedy kolega ICTC sprzedawał swoje Cardasy, w ogłoszeniu również podał, że sprzedaje jest z kompletami pianek T400 i TS400.

400 pasują i 500 też oczywiście. 400 pewnie odrobinę trudniej założyć na słuchawki i to jedyna różnica. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności