Skocz do zawartości

Cardas A8 iem


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie posiadam wyżej wymienione słuchawki. Jutro wam zdjęcia wstawię takie za dnia, bo teraz masakra wychodzi przy moim oświetleniu.

 

W skrócie- bardzo fajne. Obudowa jest ciężka, kabel też do lekkich nie należy. MImo to nie ciążą jakoś. Świetnie w uchu się układają, w ogóle ich nie czuć i jak dla mnie gdzie mam problem z sealem- tutaj bez problemu. Kabel wymienny jest przy splitterze- jest tam gniazdo jack po prostu. Fakt, masywność splittera jest przez to większa, ale całościowo nie robi to różnicy.

 

Co do dźwięku. Cieplejsza strony mocy. Wysokich sporo dosyć i dobrej jakości. Nie są ani przyprószone czy takie "metaliczne". Niskich- tutaj sporo, jednak są bardziej techniczne niż takie rozlewające się.

 

Chcecie coś więcej wiedzieć, to pytać śmiało.

 

A8_2-800x500_c.jpg

Edytowane przez Azahiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem posiadaczem tych słuchawek od prawie miesiąca i po części mogę potwierdzić wrażenia soniczne.

 

Przy czym warto napisać, że to jednak słuchawki nastawione na średnicę, która jest naprawdę dobra - organiczna, gładka. Ze względu na podbicie w midbasie nie do końca ma się wrażenie, że są to słuchawki typowo średnicowe, ale słychać że średnie tony wiodą prym.

Co do cieplejszej strony mocy - uważam, że i tak i nie - na pewno są lekko ocieplone, ale raz jeszcze podbicie w midbasie może tu trochę wpływać na percepcję i dodawać wrażenie ocieplenia, którego aż tak dużo nie ma.

Świetna z kolei jest scena i separacja - to pierwsze co mnie uderzyło. To chyba najprzestrzenniejsze słuchawki z pojedynczym dynamikiem jakie słyszałem. Flare Audio są pod tym względem odrobinę bardziej naturalne i w przypadku R2A bardziej holograficzne, ale na prawdę ciężko się do czegoś przyczepić.

 

Ogólnie wydaje mi się, że nowym Cardasom najbliżej do Sony XBA-H3/A3. Z tym, że wyżej oceniam średnie tony u Cardas, a wysokie w XBA-A3. Scena z pamięci jest większa w Cardasach. Różnice najbardziej dostrzegalne są w izolacji i doborze tipsów - znacznie łatwiej złapać seala w A8 i izolacja jest dużo lepsza, a poszczególne tipsy mniej wpływają na dźwięk. Kwestie ergonomii pozostają nierozstrzygnięte - preferuję noszenie za uszami, a to raczej odpada w Cardasach - niemniej jakiś problemów z komfortem tak czy inaczej nie dostrzegłem.

 

Testowane na Samsung Edge+, Chord Mojo i FiiO X7. Dodam, że miałem w ostatnich latach około 50 dokanałówek i żadne nie były tak łatwe do napędzenia - co też niech będzie przestrogą - po przełączeniu z FLC8 (które również potrzebują bardzo mało mocy) bez zmiany głośności, przybyło sporo decybeli. Nie wydaje mi się, żeby jakoś szczególnie się skalowały, ale dobrze mieć źródło/wzmacniacz, który świetnie kontroluje niskie tony (wydaje mi się to zawsze kluczowe przy podbitym midbasie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to nie tylko kwestia podbicia midbasu. One po prostu tak grają, lekka ocieplona średnica. Co do sceny, fakt- jest ******sta. Jednak najwieksza to ona nie jest z tych dynamikow co znam- Readiusy miały chociażby większa. Seal tez sie zgodzę, tak jak moje uszy maja problem z sealem- tutaj zero problemów.

Obiecałem zdjęcia :) (uwaga duże)

 

20160117_105821079_iOS.jpg 20160117_105849602_iOS.jpg 20160117_105911130_iOS.jpg 20160117_105935382_iOS.jpg

 

 

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem idealne tipsy do Cardas'ów. Double flange - drugie na lewo https://earmass.files.wordpress.com/2012/12/cimg0254.jpg

Takiej poprawy dźwięku jeszcze nie słyszałem:) - jest dużo czyściej, bas jest dużo lepiej kontrolowany, a podbicie w midbasie przestało przeszkadzać i stało się atutem. Komfort i izolacja też na wyższym poziomie. Niesamowita przemiana - w tym momencie uważam je za znacznie lepszą wersję Sony XBA-A3 - jedynie może wysokie tony ciągle na korzyść Sony (ale to z pamięci:) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

No to trochę utrudnione zadanie. Podejmowanie zboczeń bywa ryzykowne :) ale może być przekonujące. Recenzję są bardzo zachęcające no i teraz cena.


Podoba mi się muzykalność P1, to może jednak jak już myślałem wcześniej zainwestuje w kabel JD i złapię te minimum więcej basu ,którego mi brakuje i będą 100% kontent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z opinii @Awayeah, który je miał, to sygnatura A8 jest podobna do Sony XBA-H3 tyle, że mają mniej cofniętą średnicę i bardziej sprężysty bas. Ponoć bardzo fajne granie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kasę i nie miał innych planów audio, to bym łykał aż by mi się odbijało oranżadką z komunii :D Jeżeli faktycznie grają na poziomie XBA-H3, to za 699 bardzo warto. Zresztą, zagramaniczne recenzje bardzo pochlebnie się o nich wypowiadają.

 

Ja tu się produkuję, a kilka postów wyżej są opinie @Azahiel i @Awayeah :D

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych soniaczy. Ale odnalazłem jedną opinię na HF porównującą z VSonicami i jest ona obiecująca :)

 

Awayeah je polecał i szybko wrzucił w komis... ;) Mało jest opinii o tych słuchawkach więc dzięki za Twoją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jego sygnaturę, zobacz jakie miał IEMy... i przestaniesz się dziwić :D Mając Leary i Harmony 8, cała reszta staje się po prostu zabawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel przyrównał scenę do Radiusów, hmm mogą mi podejść :) Od lat nic u mnie nie przebiło Brookstone, które są taką lajtową wersją Radiusów właśnie.

 

FLC8s nie słuchałem... ale jak dla mnie mega przekombinowane konstrukcyjnie. Już miałem takie z filtrami... Audeo chyba się nazywały ;) To była kupa...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jedne z tych słuchawek, których sprzedaży żałuję i przyjąłbym je chętnie z powrotem.

 

@MrSheep Mi też się nie podobały, właściwie jak wróciły do mnie z wypożyczenia, wziąłem je "na miasto" i słuchając myślałem, co za syf. Ale okazało się, że podobnie jak z wieloma innymi dokami, tipsy były kluczowe. Po dobraniu tych odpowiednich, A8-ki okazały się jednymi z przyjemniejszych, spójnie i naturalnie grających doków jakie miałem. Dość ważne jest też źródło - mocy im nie potrzeba, ale tonalnie musi się zgrać. Zdecydowanie najlepiej zagrały z Mojo, świetnie spisywały się też z TEACiem P90SD.

 

Słuchawki raczej ciemne, ale nie zamulone; ciepłe, ale z lekka; basowe, ale nie przebasowione (ze świetnym subbasem), no i kapitalna, organiczna średnica. Bardzo dobra scena, dużo powietrza, świetna separacja - zwłaszcza uwzględniając tonalność i pełnię brzmienia.

 

Generalnie szczerze je polecam, ale dajcie im trochę czasu i cierpliwie dobierzcie tipsy. U mnie najlepiej sprawdziły się pianki Comply (niestety nie miałem wówczas innych pianek, ale myślę, że też dobrze by się sprawdziły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie szczerze je polecam, ale dajcie im trochę czasu i cierpliwie dobierzcie tipsy. U mnie najlepiej sprawdziły się pianki Comply (niestety nie miałem wówczas innych pianek, ale myślę, że też dobrze by się sprawdziły).

a jak z komfortem użytkowania?, czytałem opinie, że są dość ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 są ciężkie, ale bardzo wygodne. Przy piankach było idealnie, z silikonami gorzej, bo ciężar słuchawek przy ruchu sprawia, że dość łatwo wypadają z uszu. Ale to wszystko ponownie kwestia dobrania tipsów. Ogólnie komfort użytkowania jest bardzo dobry - dużo lepszy niż w wielu innych dokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności