Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do posiadanych kolumn za około 1-2 tysiące


Zorad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jako osoba z niewielką wiedzą na temat audio chciałbym się was poradzić w sprawie wzmacniacza stereo. Maksymalnie chciałbym wydać 1-2 tysiące, jednak jeśli różnica w dźwięku nie będzie realnie odczuwalna to wiadomo - chciałbym wydać możliwie jak najmniej. Zamierzam kupić nowy wzmacniacz by później nie latać po serwisach jak ze swoją aktualnie posiadaną wieżą Sanyo. Co do wymiarów to pokój ma jakieś 20m. Jeśli chodzi o gatunki muzyczne jakie głównie słucham to jest to głównie rock, punk/rock, metal (w sumie to głównie doom metal + mutacje, melodyjny death metal oraz po trochu pozostałe podgatunki) i muzykę filmową. Rzadziej słucham bluesa i hip-hopu, ale jednak czasem się zdarza. Jeśli to w jakimkolwiek stopniu istotne to uwielbiam, gdy dźwięki są od siebie odseparowane, jak można delektować się każdym brzdęknięciem gitary akustycznej, uderzeniem bębna czy też wyrazistym dźwiękiem trąbki.

 

Co do wymagań jeśli chodzi o wzmacniacz oraz jego budowę... Chciałbym, aby był to sprzęt możliwie przyszłościowy by w razie czego mógłbym podłączyć nowe kolumny (np coś z oferty Monitor Audio). Do tego wejście jack na froncie (bez różnicy jakie, mam adapter do małego jacka) + jeśli to możliwe wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, możliwość regulacji basów i sopranów, mile widziany przycisk loudness. Jeśli chodzi o tylni panel - minimum 3 wejścia chinch, mile widziane wejście na odtwarzacz płyt winylowych oraz wejście optyczne (do TV) i w sumie to chyba wszystko... Do wzmacniacza podłączę telewizor, komputer, odtwarzacz blu-ray Pioneera model BDP-170-s oraz głośniki Sanyo po aktualnym zestawie o parametrach 50w (70w mocy maksymalnej) oraz 8 ohmów.

 

Przypuszczam, że wiele osób zadaje sobie pytanie w stylu - "po co dziad wymienia wzmacniacz a zostawia kolumny?". Powiem tak - osobiście brzmienie aktualnie posiadanych kolumn jest według mnie na wysokim poziomie, a wieżę chce zamienić na wzmacniacz ze względu na to, że potrafi "strzelać" w losowych momentach przez głośniki z większą głośnością niż odtwarzany utwór co strasznie drażni + potencjometr nawala (co pewnie ma również przełożenie na wspomniane trzaski). Poza tym nie chcę wydawać dużych sum pieniędzy na nowe nagłośnienie (chociaż nie ukrywam, że być może kiedyś poczuję taką potrzebę i jednak skuszę się na coś nowego).

No to z oczekiwań i wymagań już chyba wszystko... Trochę po internecie krążyłem, trochę poczytałem i zakładając, że nie natrafiałem na posty sponsorowane to wychodzi na to, że najlepszym budżetowym wzmacniaczem stereo jest Onkyo A-9010. Pod uwagę biorę jeszcze Onkyo A-9030, A-9355, A-9377 i EWENTUALNIE A-9050. Dlaczego Onkyo? Ponieważ charakterystyczne brzmienie powinno być najbliższe moim preferencjom jeśli chodzi o brzmienie. Oczywiście jestem otwarty na różne propozycje.

 

Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi, propozycje i typy.
Pozdrawiam,
Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności