Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iFi Audio iDAC2 - Recenzja


rev

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu walczę ze sobą, aby nie opublikować mojej rozbudowanej opinii na temat totalnie pochrzanionych obecnie cen produktów audio. Firmy bez większego doświadczenia oraz wieloletniej tradycji oferują słuchawki oraz peryferia audio w chorych cenach, przewyższających instrumenty robione na zamówienie przez najbardziej legendarne marki. Audiofil traktowany jest przez producentów jak jeleń z bezkresnym portfelem, a ceny szybują w górę bo i tak wspomniany jeleń produkt kupi, nieważne jak drogi by nie był.


Dzisiaj jednak z całkowicie innej beczki – urządzenie które kosztuje tyle ile powinno, a może i nawet odrobinę za mało. Widocznie marketingowcy iFi Audio jako jedni z niewielu stoją jeszcze na ziemi i zależy im na produkowaniu urządzeń dobrych, a nie tylko drogich.



http://audiosquare.pl/?p=1457# <--------------------------Klik!


dac8.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..na początku oświadczam, że nie znam cen produktów IFI, ale czytając Twój wstęp byłem przekonany ,że czytam test urządzenia w popularnej ostatnio klasie do 1kzł (aune,Fiio,Cayin). Naprawdę uwazasz że prawie 1,8 zł za urządzenie które jak sam okresliłeś ma służyć do dobrego grania na kompie i ewentualnym odsłuc.hu muzyki to taką okazja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie iDac'a 2 ale do 1k nie mam nic grającego na jego poziomie. Ha-3 znacznie droższy. Fiio tańsze ale cyfrowy nalot nie pomaga. Sam go wybrałem ze względu na wielkość/jakość. Z laptopem idealne połącznie. Lezy sobie obok i pięknie gra.

Zgadzam się można mieć znacznie taniej cały zestaw niż ifi ale i trafiają się znacznie droższe klocki grające słabiej.

 

Ogolnie gdy trzeba czegoś niedużego/przenośnego a nie chcemy kosztem tego jakoś znacznie tracić to idac jest bardzo sensownym wyborem.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzuc wynik porownania.

Mnie interesuje czy maluch podskoczy do np. takiego nadal cenionego rdaca z dobrym zasilaniem.

Jak wypada wlasnie na tle mojo czy teac p90, ktorego tez wlasnie uzywam jako usb dac + amp w pracy obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo o 50% tańszy i nie mobilny. Gra tylko z ładowarki. Jakościowo mojo troszke lepszy. Lekkość grania odczuwalna ale nie ma rca wiec są plusy i minusy. Z Iusb3 jestem bardzo zadowolony z tego jak gra. Pod laptopa jak pisałem dla mnie idealne rozwiazanie. Czekam na icana se i set przenośny zamknięty.

 

Micro znacznie słabszy od mojo. Wzmacniacz nijaki w tym ifi. Jak nie potrzebujesz rca, powerbanku i nie straszne ci dodatkowe kable to mojo zdecydowanie.

 

M.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to iDAC2 jest lepszy niż Micro, gdyż ma lepszą holografię i trochę lepszą szczegółowość, tak jak napisał Pankracy Micro ma słaby wzmacniacz słuchawkowy.
Co do Mojo to dla mnie jest to jeden z najlepszych kombo do robienia "kanapek", ale jeśli chodzi o coś przenośno-stacjonarnego to wolę iDAC2, gdyż produkt Chorda jest bardziej gładki w stosunku do iDAC2, szczegółowość na tym samym poziomie, scena większa w Mojo, ale gorsza holografia. Co do wysterowania słuchawek to jest to ten sam poziom, z tym że Chord jest głośniejszy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o tym.


To ze idsd kosztuje 2.4k a gra słabiej od idaca2 to jest w tym coś. Ale idac jest stacjonarny, nie ma powerbanka i nie działa z ios bez cck. Składając idac2+ican mamy już cene powyżej samego idsd a nadal brak baterii.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie idac2 nie ma baterii, więć musimy albo ciągnąć z sieci, albo z komputera, z telefonami jest różnie, gdyż jak żeśmy sprawdzali z Pankracym to iPhone nie był w stanie mu dać opowiedniego zasilania mu, u mnie z htc one działa bez problemu, ale bateria szybko znika, więć to bardziej zależy od telefony i ile podaje na wyjściu usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moc to nie wszystko. Gdyby tak było to myśmy wszyscy na wzmacniaczach głośnikowych słuchali. Ja szukałem czegoś pod th900 i długo męczyłem idsd na przemian z idac2. Ciągnęły mnie bonusy idsd ale już od pierwszych minut wiedziałem ze dźwiękowo ustępuje młodszemu bratu. Mocy większej jak potrzebujesz to wtedy już trzeba pożądny wzmacniacz kupić a nie się w półmobilne rozwiązania bawić.

 

W idsd płacisz sporo za extra mozliwosci i pod ich katem głownie bym rozpatrywał to combo.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam czegoś pod Alphy bo d14 nie bardzo sobie radzi, właśnie chodzi o moc. Najczęściej słucham wieczorami jak już cała rodzinka pójdzie spać :) zależy mi właśnie na tym żeby była bat odsłuchy często w łóżku nie bardzo jest jak się ciągać z kablami.

Dziwi mnie to trochę bo gdzie nie czytam czy to na polskich stronach czy też na zagranicznych to iDSD to fajne kombo a tu dostaje można powiedzieć z niższym bratem.

Co do iDACa to wymiana nie ma sensu bo moc ta sama co d14.

 

 

mobilnie...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności