Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

LAYLA II, ROXANNE II, ANGIE II i ROSIE


wulkan

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Moderatorze! Ludzie często widzą zarówno to, co chcą widzieć, jak i to, czego nie chcą widzieć...

 

Drogi użytkowniku! Pod tą definicję można podpiąć wszystko, włącznie z Twoimi zarzutami o naśmiewanie się. To niestety miecz obosieczny i jeśli tylko dyskusja trzyma się ram merytorycznych, nie jest konieczne sięganie po niego.

 

Można być fanem marki, można być i fanatykiem marki. Czasami jedno mylone jest z drugim, ale mimo wszystko wciąż od nas samych zależy (tj. od jakości naszych argumentów i obiektywizmu), jak jesteśmy postrzegani. U Ciebie najczęściej wygląda to właśnie jak pierwsze słowa które wcześniej cytowałem: "Piszcie sobie co chcecie", czyli przekładając na dosadny język "mam gdzieś Was i Wasze posty bo i tak swoje wiem". Naturalnie można tak podchodzić i być szczęśliwym z samym sobą, ale proszę wtedy bez pretensji, że z boku wygląda to tak a nie inaczej, a samej marce robiona jest krecia robota.

Już pomijam że to kompletny brak szacunku dla wszystkich, którzy myślą inaczej niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Moderatorze!

 

O marce Astell&Kern pisałem nie tylko ja. Odnoszę wrażenie, że ktokolwiek napisze coś pozytywnego, od razu jest atakowany przez hejterów marki. Po jakimś czasie zwyczajnie przestaje się chcieć pisać lub nawet tylko czytać (jak np. osoba, która ode mnie kupiła DAP i słuchawki, i która jest bardzo zadowolona z zakupu, twierdząc, że ludzie z tego Forum nie znają się i nie potrafią docenić dobrego).

 

Zwróć również uwagę, że coraz rzadziej na Forum pisze Wojtek (chodzi mi o sprawy nt. brzmienia różnych sprzętów). Myślę, że nie muszę pisać dlaczego...

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnosze wrazenie ze pietnowane jest tylko wywyzszanie wartosci produktow tej marki bez zadnej podstawy. Czyli np. bez odsluchu produktu co dopiero bedzie czy bez porownania z konkurencja.

Vide niedowierzanie ze LEA plus nawet dx90 kopia D zestawowi AK czy wychwalanie ak380 cxy jego wersji copper zanim sie posluchalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Moderatorze!

 

O marce Astell&Kern pisałem nie tylko ja. Odnoszę wrażenie, że ktokolwiek napisze coś pozytywnego, od razu jest atakowany przez hejterów marki. Po jakimś czasie zwyczajnie przestaje się chcieć pisać lub nawet tylko czytać (jak np. osoba, która ode mnie kupiła DAP i słuchawki, i która jest bardzo zadowolona z zakupu, twierdząc, że ludzie z tego Forum nie znają się i nie potrafią docenić dobrego).

 

Zwróć również uwagę, że coraz rzadziej na Forum pisze Wojtek (chodzi mi o sprawy nt. brzmienia różnych sprzętów). Myślę, że nie muszę pisać dlaczego...

 

 

Drogi użytkowniku!

 

Zauważ, że znów robisz ze wszystkich ośmielających się mieć inne zdanie zgraję hejterskich oszołomów. Znów stara dobra retoryka mp3store oskarżająca o "hejt i atak", gdy tylko pojawia się cokolwiek merytorycznego w dyskusji. Z ADLem było to samo i w ten sposób sami ugotowaliście sobie tam zainteresowanie tym sprzętem. Wystarczyło że ktoś tam coś wspomniał o innym produkcie lub nie lizał podłogi na kolanach i szedł ostry pocisk na wszystkich jak w amoku. Tu często jest to samo, jednocześnie z próbą odwracania defensywnie kota ogonem. Ale rozumiem, powstaje problem z przebiciem się innymi argumentami, a markę wypromować samą uczuciowością i emocjonalnym podejściem jest faktycznie bardzo trudno.

 

Też rzadziej piszę na forum i jestem przekonany, że lata mu to koło wtyku. Nie wiem więc czemu ja miałbym się tym przejmować. Chyba że mam się poczuć winny z jakiegoś powodu czy coś, ale to już byłoby skrajnie niedorzeczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak np. osoba, która ode mnie kupiła DAP i słuchawki, i która jest bardzo zadowolona z zakupu, twierdząc, że ludzie z tego Forum nie znają się i nie potrafią docenić dobrego).

 

...

Czyli jak nie lubią to się nie znają?

Mierząc tą samą miarą: nie lubisz dx90, to żeś ignorant i siem nie znasz siem

Panowie - to hobby. A&K gra dobrze. Bardzo dobrze. Ale cenowo się nie broni(dla większości na tym forum). Jak tu postawicie granicę - warto/nie warto, to będzie łatwiej się porozumieć.

Dla mnie zx2 z FAD Pandora hope VI sponiewierał niemiłosiernie ak240. Ale sam w sobie ak240 uważam za świetny. Tyle, że znam minimum 3 grajki, które wolę. I duuuużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sa dobre, w top 10 jakie slyszalem. Ale na szczycie taku ak240 czy ak380 nie jest. A nie slyszalem ani questyle ani innych ostatnich rewelacji.

Wiec jakosc do cena wypada na prawde mizernie... :/

Ze sluchawkami jeszcze gorzej imo

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że za chwilę znowu wybuchnie wojna, bo obrażony Wulkan poleci na skargę, że go moderator gnębi, chociaż tenże moderator ma prawo wypowiadać się takie samo jak inni. Co więcej od początku dyskusji to Wulkan zwraca uwagę na funkcję pełnioną przez interlokutora na forum i robi to cynicznie, specjalnie pokazując, że ewentualna przegrana w dyskusji wynika tylko z pozycji Evilla.

 

Mnie się takie dyskusje nie podobają, nie podoba mi się, że jedyne co czytam w postach Wulkana to próba zdyskredytowania innych producentów. Nieudolne próby udowodnienia swojej racji pisaniem pierdół, które jak ktoś zauważy, kwitowane są zdanie "nie wiem, możliwe, że jednak było inaczej".

 

Ja propnuję, założyć dla ślepego fanbojstwa założyć forum - "słyszący inaczej" nie będzie problemu, tam dowiemy się, że upośledzone wifi w A&K i tak jest lepsze niż możliwość streamowania z X7, czy że 5MB/s transferu po USB jest szczytem technologii.

 

Jestem realistą, wiem, że to przypadek beznadziejny, staram się nie dyskutować, ale czasami po prostu się nie da.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w występowanie u dorosłych ludzi aż tak nasyconego "fanbojstwem" zaangażowania nie wierzę. Jeżeli jednak coś takiego w przyrodzie występuje, to nadaje się do leczenia. Ekskjuzimła za szczerość.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli A$K jest drogie i uznawane za "luksusowe", to i inni naturalnie lgną w ten kierunek z asortymentem tańszym. Przykład: Acoustic Research chociażby.

Między AR-M2 a C10 słyszałem wyraźną różnicę, nie była to percepcja :). Różnica między nimi w cenie: dwukrotna. I wcale nie wygrał odtwarzacz droższy.

Poza tym myślę, że całkiem dobrze opisałeś grupę docelową tych urządzeń. Całe szczęście, że jestem audiofilem z przypadku i jeszcze jakiś tam zdrowy rozsądek z dawnych lat zachowałem, aby nie dać się wciągnąć w ten bałach :).

 

A gdzie słyszałeś AR M2?

Ma go ktoś w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dawno nie odświeżany temat... :)

Odświeżam z uwagi na malca (około 6-7 lat), który dzisiaj na przystanku autobusowym, można napisać, że... made my day :)

Mówi do swojej Mamy tak: "WOW! Mama! Patrz jakie słuchawki!".

 

Wreszcie ktoś się poznał na Laylach II :) Normalnie... urosłem :)

 

Edytowane przez wulkan
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wulkan napisał:

Dawno nie odświeżany temat... :)

Odświeżam z uwagi na malca (około 6-7 lat), który dzisiaj na przystanku autobusowym, można napisać, że... made my day :)

Mówi do swojej Mamy tak: "WOW! Mama! Patrz jakie słuchawki!".

 

Wreszcie ktoś się poznał na Laylach II :) Normalnie... urosłem :)

 

 

Gdybyś półgębkiem - tak niby od niechcenia - rzucił cenę tych słuchawek, urósłbyś także w oczach mamy tego chłopaczka. I być może miałbyś wspaniałą okazję do cucenia zemdlałej niewiasty. :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, westberg napisał:

 

Gdybyś półgębkiem - tak niby od niechcenia - rzucił cenę tych słuchawek, urósłbyś także w oczach mamy tego chłopaczka. I być może miałbyś wspaniałą okazję do cucenia zemdlałej niewiasty. :) 

Kiedyś, pamiętam, rzuciłem pewnej kobiecie kwotę, ile kosztują moje kable, a ta potraktowała mnie jak kogoś kompletnie nienormalnego:D

Z tą panią mogłoby być podobnie i następnym razem mogłaby mnie omijać szerokim łukiem (a tego bym nie chciał ;) ):lol:

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo trzeba robić paralele do kosmetyków. Paregzampel: te słuchawki są jak renomowany balsam do ciała firmy takiej a takiej. Oczywiście trzeba się przygotować merytorycznie i ogarnąć rynek kosmetyczny, żeby wtopy nie było. Nie ma siły, żeby kobita wyśmiała.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Superata napisał:

Świetne słuchawki i pierwsze z tych "beczek" które leżą mi w uchu. Chciałbym.  

Ale nie na ulicę... Moim zdaniem już sam ten fakt skreśla LAB-y II, a właśnie niewielki rozmiar dokanałówek jest wygodny do wyjścia z tego rodzaju słuchawkami poza dom. Tu, przez brak izolacji akustycznej, słuchawki nie spełniają swojego podstawowego zadania.

Poza tym, do odsłuchu w domu (gdybym lubił słuchać na słuchawkach w domu; a nie lubię), też nie kupiłbym tego rodzaju słuchawek, bo wolałbym typowe hełmofony.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie na ulicę... Moim zdaniem już sam ten fakt skreśla LAB-y II, a właśnie niewielki rozmiar dokanałówek jest wygodny do wyjścia z tego rodzaju słuchawkami poza dom. Tu, przez brak izolacji akustycznej, słuchawki nie spełniają swojego podstawowego zadania.
Poza tym, do odsłuchu w domu (gdybym lubił słuchać na słuchawkach w domu; a nie lubię), też nie kupiłbym tego rodzaju słuchawek, bo wolałbym typowe hełmofony.


Bo patrzysz na nie jak na słuchawki a nie jak na inwestycję.


~ Tapnięte mobilnie ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności