Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

LAYLA II, ROXANNE II, ANGIE II i ROSIE


wulkan

Rekomendowane odpowiedzi

To że się sprzedadzą to pewnik.

A skąd wiem? Genialny marketing. Wyloguj się Wulkanie z forum i wejdź jako gość. Przeczytaj Twojego posta powyżej i pomyśl co tu nie gra?

 

Pomogę: a priori założyłeś że druga generacja będzie progresem i że zapłacisz więcej. :)

Gdyby beyerdynamic mógł liczyc na takie deklaracje to po tych kilkudziesięciu latach t1 kosztowałyby 50k $, a zwykłe pchełki byłyby od 100$.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenek, poszedł lajk za prawdę. Dlatego też uważam, że tematu nie należy przenosić - jest moim zdaniem w dobrym dziale.

I ponownie jak w poprzednim temacie starajmy się utrzymać te arcytrudne w tematyce Astellowej minimum merytoryki w postach. Żeby nie było że forumowicze uprawiają "hejt i atak", jak to już padały wcześniej zarzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomogę: a priori założyłeś że druga generacja będzie progresem i że zapłacisz więcej. :)

Jak mi "estetyka brzmienia" AK380+Layla bardzo odpowiada, to wchodzę w to w ciemno :) Trudno, będę jadł chleb z masłem, żeby tylko Layle II były moje.

 

I psujesz rynek :)

Gdyby nie nasze chore podejście do kwestii zakupowych, hd800, t1, k812 kosztowałyby max 2000zł. Jak to mówią: "wrzuć żabę do wrzątku to wyskoczy, ale gotuj powoli, to się nie zorientuje, że zginęła".

Widzę tu na forum kilka osób (w tym siebie), dla których jeszcze rok temu skandalem było 600zł za słuchawki i kolejne 400 za DAC. A teraz twierdzą, że jak FIIO X7 zejdzie do pułapu około 2100zł to jest to niezły deal :) - rozumiesz do czego zmierzam?

Różnimy się tylko miejscem gdzie postawiliśmy kreskę - u mnie cena po której nie mam kaca to za główny sprzęt (słuchawki/dac) to tyle, ile Ty chcesz wydać na sam ripper :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje ze tu nie chodzi o to ile dany sprzet kosztuje tylko jak zostal wyceniony pod wzgledem mozliwosci. Czy sprzety AK sa bezdyskusjnie najlepsze ze kosztuja pare razy tyle ile konkurencja? Nie, wiec maja cene z pupy dla oddanych fanow. Jakby tak ep630 kosztowaly 10 tys to tez pewnie by sie znalezli obroncy ze w jakimstam zestawieniu gra to cudownie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZenekHajzer-> OK, rozumiem Twój przekaz. Z drugiej jednak strony, jak zwykł był mawiać WojtekC: "nikomu nie powinno się zaglądać do portfela".

Źle mnie zrozumiałeś.

Ja piłem i do Ciebie i do siebie. Powiedziałem tylko, że różnimy się miejscem gdzie jest granica. Ale obydwie postawy krytykuję :)

A w portfel nie zaglądam.

Edytowane przez ZenekHajzer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Beatsy tez sie przedaja mimo poziomu jaki prezentuja.

Dokladnie z tego samego powodu - marketing i "prestiz".

Wiec poki w merytorycznych watkach nie pojawiaja sie niemerytoryczne bzdety to sobie do portfeli nie zagladajmy. Nawet jak ktos zanim odslucha juz wie ze kupi to jego taktyka i tyljo jego.

 

Da mnie moze to byc chore i jest. Ale jak ktos lubi czemu nie. Tyljo zastanawiam sie po co to pisac na forum a nie zachowac dla siebie... Tego nie jestem w stanie zrozumiec. Przypisuje temu albo szemrany slaby marketing albo proby dowartosciowania sie.

 

Natomiast odbosnie nowej serii sluchawek obawiam sie ze AK pozostanie przy moim zdaniem slabej drodze i wypusci sredniawki ktore po prostu dopasuje do charakteru swoich flagowych DAPow... I wywinduje cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast odbosnie nowej serii sluchawek obawiam sie ze AK pozostanie przy moim zdaniem slabej drodze i wypusci sredniawki ktore po prostu dopasuje do charakteru swoich flagowych DAPow... I wywinduje cene

Wszystko sprzedadzą na pniu (tak, jak produkty tej firmy sprzedają się praktycznie bez straty na rynku wtórnym).

Każdy ma swoje typy i upodobania barwowe. Ja Astellowi życzę, żeby osiągnął poziom sprzedaży dobrych smartfonów, bo z kolei moim zdaniem brzmieniowo, zwłaszcza w systemach, produkty tej firmy są tego warte.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Beatsy tez sie przedaja mimo poziomu jaki prezentuja.

Dokladnie z tego samego powodu - marketing i "prestiz".

Wiec poki w merytorycznych watkach nie pojawiaja sie niemerytoryczne bzdety to sobie do portfeli nie zagladajmy. Nawet jak ktos zanim odslucha juz wie ze kupi to jego taktyka i tyljo jego.

 

Da mnie moze to byc chore i jest. Ale jak ktos lubi czemu nie. Tyljo zastanawiam sie po co to pisac na forum a nie zachowac dla siebie... Tego nie jestem w stanie zrozumiec. Przypisuje temu albo szemrany slaby marketing albo proby dowartosciowania sie.

 

Natomiast odbosnie nowej serii sluchawek obawiam sie ze AK pozostanie przy moim zdaniem slabej drodze i wypusci sredniawki ktore po prostu dopasuje do charakteru swoich flagowych DAPow... I wywinduje cene

 

Moim zdaniem porównanie do beatsów nie jest trafione. Beatsy kupują dzieci które widziały te słuchawki na teledysku swojego ulubionego artysty. One mogły by grać nawet mono bo to jest akcesorium lansowo modowe. Sprzęt AK ma jakiś tam swój dźwięk i jeśli komuś się taki dźwięk podoba tak jak Wulkanowi to nie pozostaje mu nic innego jak westchnąć i otwierać portfel. To samo zresztą przyznają fani Audeze że to sprzęt przeceniony ale niestety nic innego nie oferuje dokładnie tego co audeze (niezależnie czy to dobre czy złe). Jak by etymotici kosztowały 5tys to tez bym pluł że droooogie po czym otworzył portfel ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wrzuć żabę do wrzątku to wyskoczy, ale gotuj powoli, to się nie zorientuje, że zginęła".

 

szacun :D

philips pokazał gdzie są granice ceny za słuchawki klasy premium i tego się trzymam

nie dać się zwariować

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem jest taka sama dyskusja... że wariacko drogie, że słabe, albo że nie słabe, że synergia jest w rodzinie AK, i kto bogatemu zabroni...

 

wiadomo czym się różni rewizja druga? i co wnosi nowy członek... przepraszam, nowa panna w rodzinie?

 

no i czekam na testy - czego nie posłucham to se poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry Harvey w prawie 22 minutowym wywiadzie na Facebooku ciekawie opowiada o różnicach pomiędzy modelami z nowej serii oraz różnicami pomiędzy starą serią a nową serią.

Najbardziej utkwił mi w pamięci moment (o ile dobrze zrozumiałem), jak zapytany, którego modelu słucha najczęściej podczas podróży, stwierdził, że 60% czasu poświęca Layli II, a 40% modelowi Rosie.

Stwierdził również (znów - o ile dobrze zrozumiałem), że nie ma różnicy w brzmieniu pomiędzy jego customami a jego IEM-ami.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności